Skocz do zawartości

Odbicia w mental ray


tetunio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem co do tego mają odbicia, ale looknij na to: http://www.digitaltutors.com/forum/showthread.php?29467-Remove-Banding-in-Renders Nie wróżymy tu z fusów, więc wrzuć ustawienia renderu i ew. pokaż scenę. Renderujesz do 16 lub 32 bitów? Jak masz ustawioną gammę? Spróbuj w sampling quality sobie włączyć opcję jitter.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93454674.jpg

 

render na niskich ustawieniach, na szybko ale przy wyższych jest to samo. Renderuje do 16 bit. W sumie to nie wiem jak zmienić na 32.. ;)

 

- - - Updated - - -

 

ten render był na gammie 1,23 ale np na 2,2 jest to samo tylko jaśniejszy render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz exposure control? Może to ci robi sieczkę z renderu? Wyłącz kontrolę ekspozycji i podciągnij sobie na krzywych w shopie. Przy okazji pokaż co masz w sampling quality options.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem, ja pierdziu.. to samo :)

może coś w materiale arc&design albo w final gather. Renderuje mi się w global illumination ale troche to potrwa. Zobaczę czy jest różnica

Edytowane przez tetunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym nie robił jest to samo. Wyrenderowałem to do formatu exr bez ekspozycji i jest znacznie lepiej ale mimo wszystko da się zauważyć ten beznadziejny gradient. POdobny problem znalazłem z bitmapami. CHodziło o gammę. W moim przypadku nie mam pojęcia co jest nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia monitora. u mnie wyglada ok :)

Właśnie zorientowałem się, że domyślna tapeta win7 którą mam wygląda tak samo... Monitor mam 24 LG Flatron, ma już co prawda 5 latek.. Czyli mam monitor wymienić..? Lucek raczej zauważył to samo co ja u siebie.. Co mam zrobić w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności