Skocz do zawartości

Scena 3d : pokój z sypialnią


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwszy raz sie spotykam z ustawieniem swiatla przed modelingiem :) ale zobaczymy co z tego wyjdzie narazie jest niezle

 

Hehe , ja już kombinuje ze światłem ceną są oczywiście długie (koło 15 min czasem) rendery ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ustawiam światło na samym początku, a na potrzeby próbnych renderingów wyłączam GI i jest OK:-)

 

Co do Twojego oświetlenia, Chveti, to bardzo mi się podoba. Przepalenia przy oknach pewnie zlikwidujesz. Przydałoby się też dodać jakiś direct light dający cień od okna na podłodze, ale niekoniecznie - tak też jest fajnie:-)

 

Czekam z niecierpliwością na kolejne updaty:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nju pikczers

 

teraz tak , to co jest na stoliczku ma być kanciate , na 1 renderze w każdym kwiatku wisi liść na samej górze , na drugim już nie , liść z kwiatu po lewej koliduje z kanapą , na drugim renderze już nie , przepaleniami pobawie się później , teraz zajmuję się resztą , co sądzicie o kiwiatku , kanapie?

 

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek nawet ok, tylko powyginaj trochę główny pień, żeby nie był taki prosty. Co do kanapy, to dałabym jej jakieś nózki, takie na 10 cm wysokie i trochę odchudziłabym boki kanapy. Coś mi się zdaje, że okno jest za nisko - powinno być min. 90 cm od podłogi. Z tego co widzę, to kanapa jest rochę za wysoka, albo sufit za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ustawiam światło na samym początku, a na potrzeby próbnych renderingów wyłączam GI i jest OK:-)

 

Ja pierw robie caly model powiedzmy domku nie nakladam textur i na szarych scianach testuje swiatlo potem robie texturki i poprawiam ostatecznie swiatlo ale moge oczywiscie robic zle

 

co do kwiatka jeden listek lewituje ten u gory , kanapa ok ale bardziej zrob kwadratowe krawedzie zeby dochodzily do konca bo podaczas renderingu robi sie troche paskudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Whoaaaaaaaaaa... przeskaluj troche teksture podlogi :P nie produkuja jeszcze paneli w wersji maxi :D :P

Co do ogółu sceny - nieźle... ale jak zawsze na VRayu jak z reklamy gum do żucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kanapa powinna stac na nozkach a okno nie moze licowac sie z wewnetrzana płaszczyzna sciany. moze lepiej poustawiac jakies meble katalogowe?

ładny zielony :)

pozdrawiam

i jeszcze jedno ale wew. sciana jest grubsza od zewnetrznej, chyba ze to pion wentylacyjn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jesli mozna wiedziec kanapa specjalnie jest taka?

ja jestet osobiscie za meblami katalogowymi bo ktos b. długo sie meczył zeby były ładne :) ale jezeli duzo frajde sprawia ci projektowanie mebli to nie mam nic przeciwko zeby były twoje tylko ze trzeba je zaprojektowac i toroche czasu im poswiecic.

mam jeszcze jedna ogolna uwage. wszyscy robia jakies małe te pokoje. nikt nie pokusił sie jak dotad o naprawde duza przestrzen a jest ja w sumie duzo łatwiej zaprojektowac niz taki mały pokoik. (tak mi sie przynajmniej wydaje)

pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w material editor >>>options i przestaw render z scanline na current.

 

ale w viewporcie nie widze vray material , mogę później pokombinować z tą kanapą , co do dużych pokoi , to mój first interior i jak go ukończe zabieram się za coś dużego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze raz zwroce uwage na okna. powinny byc bardziej na zewnatrz :) i moze odejsc od schematu ze renderuje sie tylko kanape i stolik (plus okno i panele na podłodze). 99% wnetrz na forum tak wyglada. 0 pomysłu. chyba ze to wprawki do vraya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te panele to takie jakieś na pół gwizdka:-P Proponuję, abyś ściągnął sobie mapę w wiekszej rozdzielczości. A jeśli nie masz, to daj może bumpa lekkiego (z mapą tych samych paneli), żeby podkreślić podziały.

Daj może jakąś strukturę ścianom. Poza tym przydałaby się dobra mapa kanapy, bo strasznie gumowa jest;-)

 

A tak poza tym to fajnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie podloga jeste teraz spoko. Wiem ze to nie jest koncowy efekt ale proponowal bym dodac wiec obrazkow, plakatow na sciany zeby to wszystko nie bylo takie "sterylne". obrazek nad kanapa bardzo ladny. Co do sypialni to planujesz dodac jakas lampke nocna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oczywiscie razi strona techniczo-budowlana. Sciana zewnetrzna jest węższa od scianki dzielacej aneks sypialny od pokoju!!! No i te okna, co juz bylo wspominane, chveti - zrob najprostsza mozliwa czynnosc -> popatrz jak wyglada okno u Ciebie w domu a potem tak samo je narysuj w 3d;)

Kanapa wygląda na taka najprostrza rozkladana sofkę z IKEA tyle ze jest rozciagnieta na +3osoby...

Poza tym ladnie to zaczyna wygladac, neutralnie i przekonywujaco doswietlone wnetrze bez rażących przepalen - spokojny zestaw kolorystyczny tez mi pasuje, no to czekam co bedzie dalej... :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG - ta ściana dzieląca aneks docelowo miała być szersza ze względu na ustawienie półeczki , okna oczywiście zmienię ;) , kanapa .... miałem taki prosty pomysł.... dzięki za komentarze, niedługo update'y (gdzieś za 3 dni ,bo na razie brak czasu)....

 

'C' 'U' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG - ta ściana dzieląca aneks docelowo miała być szersza ze względu na ustawienie półeczki ,

'C' 'U' :D

 

No fakt, a przy okazji mozna w tej sciance zrobic wnękę od strony łózka - bedzie subtelne miejsce na lampkę, książkę czy budzik!

to tyle

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah , mały update

 

sorki za takie żadkie update'y ale miałem awarię kompa

 

zrobiłem kilka rzeczy narazie pokaże tylko kaloryfer zainspirowany z tutka :>

 

new_small.jpg

 

sorki za małą rozdziałkę

 

dziś dojdą jeszcze nowe rendery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość babejsza

ehhh super to wyglada. Sluchaj mam pytanie. Od jakiegos czasu probuje sobie poradzic ze swiatlem i mi nie idzie twoje jest przepiekne. Jestem poczatkujacy, a zaden tutorial nie pozwala mi wyeliminowac chocby takiego problemu jak czarny ( ciemny) sufit.

 

Jezeli moglbys mi pomoc albo masz adres jakiegos dobrego tutka to bylbym bardzo dzwieczny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość babejsza

Dzieki wielkie :-) Ale znowu problem. Mam zainstalowanego Vray free 1.09.03n. Problem polega na tym ze ja w zakladce swiatla nie mam takiego jak VrayLight :-(. POMOCY :-)

 

Chcialbym to opanowac ale mi softowych informacji brakuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babejsza - mimo ze to dyskusja w czyims watku to zrobie wyjatek ;) ja tez mam taka wersje i u mnie jest v-ray light w standard ...

 

create > lights > standard > v-ray light .... identyczna wersja co twoja...

 

chveti ... - wes sie za ta pracke .... mozna bylo by ja ladnie dopiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności