Skocz do zawartości

[exterior] dom jednorodzinny


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to jedna z moich pierwszych wizualizacji zrobiona w 3ds maxie, którego ucze się już ok. miesiąca. Chciałbym otrzymać jak najwięcej krytycznych uwag na jej temat. Ja już się na to napatrzyłem i wielu błędów pewnie już nie widze, także zachęcam do krytyki.

 

Pozdrawiam

 

out.php?i=354756_d-d-cdg2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trawa i w ogóle roślinność wyglądają całkiem spoko (chociaż podłoże pod trawą jakiś dziwny kolor ma, drażni to szczególnie na pierwszym planie).

Co do samego budynku - skoro zadałeś sobie trudu żeby wymodelować dachówki i rynny, to przydałoby się więcej szczegółów: rury spustowe, kominy. Dziwnie wygląda to duże przeszklenie - owszem można zrobić taką ścianę kurtynową nawet w domku, ale tu wygląda dość sztucznie, skoro są pionowe słupki to przydałyby się również poziome rygle, chyba lepiej by to wyglądało, gdyby było cofnięte względem ściany tak jak okna ale to już kwestia samego projektu.

Niestety tło kiepsko wygląda - podejrzewam, że jest to render prosto z 3dsmaxa? Po pierwsze widać lewitujące drzewa w odbiciu szyb;). Po drugie warto tło dodać ręcznie w Photoshopie, jak widzisz, u ciebie jest ono rozmyte, co szczególnie widać właśnie w odbiciach i przy horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Wrzucam drugie ujęcie, moim zdaniem lepsze. Obydwoma renderami pobawiłem się troche w photoshopie chociaż postprodukcji tez się dopiero uczę. Wiem, że model mógłby byc lepszy ale póki co najbardziej skupiam się na nauce renderowania, teksturowania itp.

Będę wdzięczny za każdą krytykę.

 

Pzdr

 

out.php?i=355883_wwwwwwwww.jpg

Edytowane przez rdawlud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no dajcie jakieś opinie o tych nowych, dają rade jakoś? Nie wiem czy powinienem iść w tą stronę, czy zmieniać kierunek na bardziej przepalone, cukierkowe czy co? Wrzucam render prosto z maxa, oraz po zabawie w photoshopie.

 

yhyhyhyhy2.jpg

yhyhyhyhy1.jpg

 

Jeszcze pytanie takie mam. Jak dodać taką miniaturke żeby była przy liście tematów na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal te drzewa psuja całkowicie wizualizacje, bardziej mi odpowiada światło na dolnym ujęciu, ale ogólnie to za dużo trawy przybliż kamerę do domu, popracuj nad jakimś otoczeniem bo tak masz sam dom i sporo drzew. co do pytania o miniaturki to w poście masz coś takiego jak opcje zaawansowane następnie znajdź załączniki i zarządzaj załącznikami tam dodasz miniaturkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z oświetleniem mam w kółko problem i próbuje różnych sposobów. Tutaj świecone jest samą mapą hdri, a tak poza tym próbuje jeszcze vray domem z hdrką albo sunem.

 

Co do trawy masz rację, za duzo jej jest w ujęciu. Ale czemu złe są drzewa? Ja właśnie staram się zielenią wypełniać otoczenie. Czy lepiej jakieś fotki wrzucać w tle? Chociaż nie wiem czy dałbym radę to dobrze dopasować a modelować mi się nie chce póki co bo to za duzo czasu schodzi a ja mam cały czas problem ze światłem i shaderami i na tym głównie chciałem się skupić.

 

W ogóle to mega duzo tej nauki zanim się jako taki poziom osiągnie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności