Skocz do zawartości

szpic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozpoczynam swój 2 projekt. Tym razem nie jest to tutorial tylko model od podstaw robiony samemu na podstawie bluprintów oraz zdjec dostepnych w internecie

planuje rozpoczac od najtrudniejszych moich zdaniem rzeczy: Układ jezdny.

Podziele sie tym co narazie mam i licze na konstruktywną krytykę oraz rady. Pozdrawiam!

3zliv.jpg

24yGV.jpg

Wyglad docelowy "

Leopard+2A6+Germany.jpg[ATTACH=CONFIG]87600[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

znowu te szwaby i wermacht

przepraszam ale akurat znalazlem z tego modelu duzo obrazów, chciałem zrobic merkave, ale tutaj bylo duzo ciezej z obrazami w wiekszej rozdzielczosci.

jeszcze raz przepraszam :(

 

przy okazji zauwazylem, że zapomnialem zmienic liczbe laczen na srubach itp i wyszlo mi, ze podwozie z jednej strony to 500tys polygonów. Chyba o wiele za duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale akurat znalazlem z tego modelu duzo obrazów, chciałem zrobic merkave, ale tutaj bylo duzo ciezej z obrazami w wiekszej rozdzielczosci.

jeszcze raz przepraszam :(

 

A za co przepraszasz? Cudze kompleksy to nie Twoja wina.

 

Do pojazdu mam sentyment, bo dawno dawno temu robiłem jego rysunki jako jedno z pierwszych zleceń. A 500 tys poly po jednej stronie to rzeczywiście dużo, jeżeli to same kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zabrałem sie za koła.

Zauwazyłem ze na kolo był nałozony turbosmooth x2 dlatego wychodzilo ok 55 polygonów na 1 kolo.

dalem smooth i teraz mam 9400 na jedno kolo ( taka ilosc juz chyba nie jest za duza?

stworzylem tez wersje low majaca ok 2000polygnów ( juz po dodaniu smooth)

jest jednak zauwazalny problem.

mimo ze kolo ma 40 krawedzi widac na nim zalamania tzn nie jest to kolo idealnie okragle.

jak dam turbosmooth x1. (liczba polygonów rosnie do 20tys na 1 kolo) jest idealnie okragle. Co robic? tego detalu tzn brak idealnego okregu nie bedzie widoczny czy tez dac ten ts x1 ?

ponizej zdjecie kol z 2k polys i 9.4k polys gdzie widac te kąty

yDMek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem gąsienice( a raczej sie staralem zrobic biorac pod uwage moje umiejetnosci :) )

Tym razem nie przesadzilem z iloscia poligonów jedno ogniwo to ok 900.

wiem, ze aby je kopiowac moge uzyc spacial tool. i dodac sciezke z lini. I teraz pytanie jak zrobic aby sie one obracaly zgodnie z polozeniem? aby te na górze byly obrocone o 180* wzgledem tych na dole :)

 

Zdjecia:

4tZrO.jpg

DO890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności