Skocz do zawartości

i7 Core czy Xeon ?


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica między i7 Core i i7 Xeon , wiem że te drugie są pod serwery i w testach piszą o wiekszej wydajności tylko czy pod 3dsa lepiej szukać czegoś z Core czy Xeonem ?

 

na chwile obecna jestem rozdarty pomiędzy dwoma kompami, bardziej jednak skłaniam się ku temu drugiemi:

 

Procek : Intel i7 XEON E3-1230 V2 4x3.3GHz, 8M Cache, 22nm Ivy Bridge, 64bit

Ram: Kingston Hyper-X 16GB DDR3 1600MHz

Płyta : ASUS P8H77-M - Socket-1155, Intel H77 Chipset, 2xPCI-E x16,1xPCI-E x2, 1xPCI, SATA3, USB 3.0

Grafika: ASUS GeForce GTX660 2048MB DDR5 192bit

Dysk: 1000GB 64MB cache SATA3

 

Procek: INTEL CORE i7-3770 3.4GHz

Ram:16 GB DDR3 1600 Mhz

Płyta:ASUS p8B75

Grafika:GeForce GTX660 OC 2GB GDDR5

Dysk:Seagate 1000GB SATA III 7200 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Xeony w pojedynku jeden na jeden i praktycznych testach nie są wydajniejsze, a czasem wręcz przeciwnie ...

Ich największą zaletą natomiast ( dotyczy to tych Xeonów które są przygotowane do pracy w konfiguracjach MP) jest właśnie możliwość ich wykorzystania na platformach wieloprocesorowych.

w konkretnym przypadku jaki wskazujesz przeczucie cię nie myli: i7-3770 będzie wydajniejszy , a jeżeli jeszcze wybierzesz wersję K to na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 Xeon ??? Po kilku testach które widziałem, to ten i7 3770 spokojnie da rade temu Xeonowi. Musisz mieć też pamięci ECC więc te Kingstony odpadają. Ale teraz ECC nie są tak drogie jak kiedyś więc z tym nie ma problemu.

 

Ale gdybyś tak zrobił Xeona w dualu... no to inna rozmowa. Jak masz dodatkowe 2K to mogło by się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna zasada: Nie mam o czymś pojęcia, nie wypowiadam się.

 

1: Xeon E3-1230V2 nie wymaga pamięci ECC

2: Nie wspiera MP

3: I7-3770 nie zjada go wydajnością, bo to są identyczne procesory różniące się 0.1GHz taktowaniem

4: Xeon ma mniejszy pobór mocy

5: Xeon zjada za to 3770 ceną - ok 200zł taniej przy podobnej wydajności

6: Xeon został wykastrowany z integry HD4000

7: Jeśli nie planujesz zakupu 3770 w wersji K i związanego z tym OC, lepszym wyborem będzie Xeon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego a czy ktoś tu napisał cos innego niż podsumowales ??

 

Ten xeon nie ma mniejszego poboru "mocy", ma taki sam, jedyna roznica to taka ze dla I7 trzeba podac TDP z uwzględnieniem integry której w xeonie brakuje.

3770k ma wyższy mnożnik o 0,2Ghz bo jest taktowany 3,5ghz a roznica w cenie na dzień dzisiejszy 135zl.

 

3770k da się krecic, xeona już nie. Dawniej xeony to były procesory selekcjonowane, bo wymagano od nich dlugotrwalej pracy pod pelnym obciążeniem oraz często miały obsluge MP lub zestaw dodatkowych instrukcji. Dzisiaj intel wprowadza takie same procesory jak I7 ale z uwalona grafa i dumnie nazywa je xeonami. Nic w tym nie ma więcej jak zabieg marketingowy. Na dzień dzisiejszy do zastosowan takich jak autora tematu nie ma nic lepszego niż I7 z wersji K gdyż nawet niewielki OC bez ruszania napięcia i stosowania wymyślnych systemow chłodzenia daje znaczny przyrost wydajności w stosunku do takiego "xeona" który jest tej możliwości pozbawiony. http://www.servethehome.com/intel-xeon-e31230-v2-ivy-bridge-xeon-review-4c8t-33ghz/ A jeśli mowa o wydajności i zjadaniu - proszę bardzo.

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitamo:

 

Autor pisze o 3770 bez K i płycie B75 - podkręcisz na tym? Jeśli chcesz kręcić, kupujesz 3770K droższy o 300zł od Xeona, płytę Z77 droższą o 200zł i do tego chłodzenie za >100zł. Robi się kilka stówek różnicy, a wydajność owszem, większa, nikt nie mówi, że nie - ale cena proporcjonalnie wzrasta. Jeśli jednak wybierać zwykły 3770 a Xeon - wydajność jest niemal identyczna, różni się tylko o 0.1GHz taktowania.

 

Co do Twojego porównania - 6.9 kontra 7.2 punkta - nie nazwałbym tego "zjadaniem" - to jakieś 4% różnicy :) Xeon jest za to tańszy o ponad 150zł - to prawie 20% różnicy, więc relacja cena/wydajność jest na korzyść Xeona. Nie mam nic do i7-3770, uważam jednak, że opłaca się bardziej kupić Xeona gdy nie zamierzamy kręcić. Jeśli planujemy OC - wiadomo - 3770K.

 

Pozdr

Edytowane przez SimonM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scislosci nie 6.9 vs 7.2 tylko 6.87 vs 7.36. Druga sprawa sam mam 2600k który jest taanszy od 3770 i plyte za 300zł, i krece na tym na 5.2Ghz , wiec kalkulacja jest bardzo prosta. Nie musi być Z77 za 500zł żeby podkrecic cokolwiek.

 

Obecnie na moim zestawie wyciągam ok 10,4ptk , a wiec jest to ponad 34%. i to na zestawie poniżej 1400zł.

Pchanie się w tego xeona ma sens tylko wtedy gdy mamy już plyte glowna która go obsluzy i nie nada się ona do kręcenia niczego innego.

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scislosci nie 6.9 vs 7.2 tylko 6.87 vs 7.36. Druga sprawa sam mam 2600k który jest taanszy od 3770 i plyte za 300zł, i krece na tym na 5.2Ghz , wiec kalkulacja jest bardzo prosta. Nie musi być Z77 za 500zł żeby podkrecic cokolwiek.

 

2600K podkręcisz dokładnie na tych samych płytach co 3770K. Różnica w cenie tych procków to 50zł, ale zgadza się, 2600k jest minimalnie bardziej opłacalny.

 

Pchanie się w tego xeona ma sens tylko wtedy gdy mamy już plyte glowna która go obsluzy i nie nada się ona do kręcenia niczego innego.

 

Hmm a jakie płyty go nie obsługują? :) Sprzedałem kilkaset komputerów na tych Xeonach na najróżniejszych płytach - od najtańszych Gigabyte na H61, przez Asusy i MSI H77, B75, Z77 i na każdej jest normalnie wykrywany i działa. Jeszcze raz proszę o to, że jeśli ktoś nie miał czegoś w ręku niech się nie wypowiada, bo potem tworzą się nie wiadomo jakie mity.

 

Podsumowując:

 

Za 1600zł złożysz sobie 2600K/3770K + P67/Z77 @5GHz i masz 10pkt w CB.

Za 1100zł złożysz sobie E3-1230V2 + H61/B75 i masz 7pkt w CB.

 

Różnica w cenie adekwatna do różnicy w wydajności i tyle w temacie

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość simba93

Często testuję nowe komputery. Ja aktualnie posiadam w komputerze procesor&Intel® Xeon® Processor E3-1275 v3 A mój brat posiada Intel® Core™ i7-4770K Procesor i powiem szczerze pracowałem na tych dwóch procesorach na tym samym sprzęcie i przy obróbce filmów full HD Xeon dużo lepiej sobie radzi. Tak samo podczas grania w najnowsze gry ;) Testy nie oddadzą wszystkiego. miałem też do czynienia z innymi procesorami serii I, i z Xeon i za każdym razem na Xeonie się przyjemniej pracuje a w szczególności pod pełnym obciążeniem. Moim subiektywnym zdaniem Xeon jest lepszy i nie mam zamiaru się dochodzić który lepszy. Pozdrawiam Simba93 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności