Skocz do zawartości

Problem z viewportem


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyświetlaniem w oknie perspektywy. Obiekty będące z przodu zachodzą na te bardziej oddalone, a tamte z kolei wychodzą na wierzch przy obracaniu widoku i jego przesuwaniu panem.

[ATTACH=CONFIG]87771[/ATTACH]

To co widać na screenie to (od dołu) szczyty ścian przebijające strop, mimo że w rzeczywistości są niższe, biurko z zasłoną wychodzą przed ścianę, a są w środku pomieszczenia itd.

Nie da się przez to pracować, bo w podglądzie obiekty są raz w środku, raz poza pomieszczeniami i przenikają się jak chcą.

Miał ktoś tak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czołem.

 

Starałem się znaleźć pliczek w którym miałem ten sam problem - żeby przypomnieć sobie co zrobiłem że udało się go pozbyć. Niestety nie znalazłem. Z tego co pamiętam kombinowałem coś z kamerą - zobacz czy da coś jej usunięcie. Czasem jak w kamerze pobawisz się ustawieniami ogniskowej "obiektywu", to potem działając nawet w zwykłym widoku perspective/ortographic wszystko się sypie i pokazuje Ci obraz jakbyś patrzył z tej kamery. Więc spróbuj ją wywalić. Następna rzecz - zobacz jak się ma do tego skala sceny, czyli np. jak wszystko przeskalujesz (jeśli to możliwe) to czy nadal będzie tak samo błędnie wyświetlać.

 

Przepraszam, że tak strzelam ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jak sam to rozwiązałem, może coś Ci pomoże.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie.

Niestety nie mogę dojść do tego co jest grane. Przełączając na Orthographic uzyskuję czysty obraz, ale na dłuższą metę nie da się pracować cały czas w aksonometrii.

Scena jest w dobrej skali, w kamerze nie kombinowałem (ale wiem o co Ci chodzi). No i każda scena wygląda tak samo.

Szukam dalej i będę wdzięczny za kolejne pomysły:) Może w końcu trafimy:)

Pozdrawiam i rep!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności