Skocz do zawartości

Cloth dwa pytania.


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, oglądam tego tuta

 

 

i facet rzucając clotha na łóżko na przemian włącza "simulate local" i "simulate local ( damped )" czy ktoś wie może po co tak zmienia? Bo nie rozumiem rosyjskiego.

 

A poza tym kiedyś tutaj w newsach był opisywany taki zaawansowany program do tworzenia tkanin, nie mogę sobie przypomnieć nazwy czy ktoś mógłby mi przypomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A poza tym kiedyś tutaj w newsach był opisywany taki zaawansowany program do tworzenia tkanin, nie mogę sobie przypomnieć nazwy czy ktoś mógłby mi przypomnieć?

 

Maya, Houdini :P

 

"simulate local" i "simulate local ( damped )

 

Damped oznacza zanikające. Zmniejszające się w czasie. Zapewne jakieś atrybuty albo działanie zostanie zmniejszone po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulholland co do pierwszego - to jest to samo co "Simulate local" tylko jakby w zwolnionym tempie. Jak używasz zwykłego simulate local to często masz przeskok w symulacji tkaniny (zależny między innymi od skali sceny, "gęstości" tkaniny, jej ciężaru). Na początku pewnie sobie klika simulate local żeby początkowa faza przebiegła szybciej, a potem wybiera odpowiednie ułożenie tkaniny klikając na wolniejszą symulację, czyli "dumped".

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności