Skocz do zawartości

zestaw za 3000zł do pracy (Corel, Indd, Il, Photoshop, 3d max+vray)


volium1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje w miarę szybko złożyć pc do pracy w programach graficznych: Corel, Pakiet Adobe: Indd, ilustrator, Photoshop (cs 5.5) i 3d max 2012 + vray.

Komputer musi być stabilny ponieważ będzie pracował 8-16 godzin dziennie z tego 2-4 godziny w stresie.

 

Procesor: myślałem nad jakimś OC 3770k lub 2600k

płyta: -?

Chłodzenie do procka: -?

ram: 8-16gb 1600 -?

dysk: wystarczy 1 dysk ssd minimum 120gb ponieważ będzie na nim system i programy resztę plików materiałów trzymam na serwerze w sieci LAN 1000mbit

Karta graficzna: -?

obudowa: mogę mieć używana chieftec lbx-01b-b-b pewnie za jakieś 200-250zł

zasilacz: mogę mieć używany mówiąc nówka Ocz 600mxsp - 150-200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej, wlasnie zakupilem dla siebie kompa(jakies 5min temu zamowilem) wiec sie podziele i zapodam pare linkow

 

https://docs.google.com/document/d/1KK5c6asP4baowmauyfW2yG6mYvEHNrQK_0jxVRcGzUY/edit

 

duza wage przywiazalem na karte graf.

rendering na gpu miazdzy.

 

 

osobiscie nie instalowalbym (nie bede instalowal) systemu i programow na ssd, bo zyskasz tylko tyle ze sie beda szybciej uruchamiac i troche szybciej dzialac. lepiej przeznaczyc to miejsce na magazynowanie aktualnego projektu, cache programow i pagefile windowsa

.np, zapisywanie psdkow ktore zajmuja czasami 1gb i trzeba czekac na to dobra chwile.

zwlaszcza kiedy pracujesz na sekwencjach to ciagniecie ich po lanie to masakra (a wiem co mowie:) ) i w takim przypadku polecam korzystanie z linuxa jezeli twoj soft na nim wystepuje, bo ma o wiele szybszy dostep do plikow po siecie (jakies 5x, testowane na nuku i sekwencjach exr).

 

cheers

Edytowane przez ttaaddeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600k 3,4gz mozna bez problemu pokrecic na 4,8ghz. Mysle ze taki przyrost mocy warty jest krecenia.

Mnie zastanawia czy 3770k jest tak samo elastyczny. Slyszalem, ze juz na wstepie ma spora temperature wiec, moze byc to klopot. W zwiazku z tym nie wiem czy tak naprawde bedzie to lepszy wybor niz krecony 2600k.

 

GPU? Nie znam firm ktore maja postawiana na tym rozwiazaniu renderfarme.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wiadomo że mocniejszy procesor lepszy i w sumie 3770 jest też nieźle podkręcany. Problem w tym, że za 3 koła nie złożysz z nim zestawu ( ze stabilnym zasilaczem, dobrą budą itd), więc raczej sprawdzony 2600k. Na twoim miejscu nie skąpiłbym na płytę i ram, bo to najważniejsze elementy. Kupowałem kompa rok temu i teraz kupiłbym z perspektywy czasu nawet 32gb bo ceny ramu to jest bajka poprostu. Co do chłodzenia to polecam enermaxa (wentylatory megaciche) a najlepiej taki patent jak ja mam czyli np yasya + enermax jak nasz pieniądze na takie zabawy.

 

Co do renderingu gpu to polecam najpierw obczaić z czym to się je. Jak ci to pasuje to możesz przyinwestować w kartę. Mnie tam sama idea GPU renderingu się podoba, ale jest to w sumie dosyć uciążliwe, bo niektóre materiały nie działają, bo to znowu mało ramu na karcie itd. Dlatego nie używam raczej a karta tylko na wiedźmina dwójkę używana;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. no dobra zwiększam budżet na kompa do 3500zl max 4000zł.

Procesor: 2600k - 1209 zł

płyta: i nie wiem jaka plyte? ASRock P67 PRO3 taka starczy? - 314zł

Chłodzenie do procka: Noctua HD-D14 -342zł

ram: Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C10B1RK2/16X) x2 - 600zł

dysk: narazie przerzuce mój dysk z wczesniejszego kompa baracude 500gb

Karta graficzna: -?

obudowa: "chieftec lbx-01b-b-b" ta obudowa może być? cena 250zł

zasilacz: Ocz 600W mxsp czy ten zasilacz wystarczy?? 200zl

i na razie wychodzi mi 3000zł bez karty graficznej. wiec zostaje mi jeszcze 500-1000zł na karte graficzna co jeszcze w tym zestawie nie pasuje co zamienic?

Czy może przy kwocie 4000zł lepiej składać 3770k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos mógłby podać mi praktyczny przykład na czym lepiej renderuje sie na gpu czy cpu bo jezeli na gpu to wole w grafe zainwestować a procesor dam bez oc zwykły 2500 lub 2600.

 

- - - Updated - - -

 

no tak ale jeżeli ja tak będę skakał to zaraz wyjdzie 5tys zł:) a na początku były 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał zasilacz mocniejszy, 700 powinna styknąć (biorąc pod uwagę że nie kupisdz sobie karty potwora).

Zwróć uwagę że jak masz stary dysk 500gb (sata 2?) to będzie robił za wąskie gardło i niektóre czynności mogą być mocno powolne. Ale jak do renderingu to zestaw niezły. Chłodzenie fajne, ale drożyzna;) Thermalright silver arrow poniżej 300 dorwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw jest na takim etapie ze już mam u siebie:

-plyta glowna: Asus P8P67 B3 rev3.1

-procesor: 2600k

I teraz nie wiem jakiej firmy ramy wybrać, w jednej kości chce mieć 8GB ponieważ płyta ma tylko 4 sloty a chce 32GB wstawić.

A i czy ta płyta dobrze ogarnie 32GB?

Na stronie Asusa pisze ze kompatybilne ramy 8gb to:

-A-DATA SU3U1333W8G9-B 8GB

-SAMSUNG M378B1G73AH0-CH9 8GB

Ale tych ramów nie znazłem w Polskich sklepach może jakieś w zamian tych można wstawić?

Proszę o o szybką i sensowną odpowiedź bo już chciałbym zamówić i składać kompa w tym tygodniu a mam z tym wielki problem :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem odpowiedz od suportu Asusa która w niczym nie pomogła może macie jakieś pomysły?

"Na dzień dzisiejszy nie przeprowadziliśmy testów tego typu pamięci w takiej konfiguracji. Nie możemy zapewnić poprawnego działania płyty przy użyciu innych modułów niż wymienione na liście QVL.

 

QVL do wglądu na stronie:

 

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67_REV_31/#MSL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności