Skocz do zawartości

Wizualizacja salonu oswietlenie


swat25

Rekomendowane odpowiedzi

wiz13.jpgWitam moja wizualka salonu co sądzicie o świetle co by tu poprawić

pytanie jak zmniejszyć tę żarnistość ??

vray 2:0

materiał kanapy jak zrobić jakiś ładniejszy może jakiś link z materiałem bym poprosił

tu jest shut::

 

 

 

proszę o komentarze to moja właściwie 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

całość ci się zażółciła, niby słońce bardzo mocne, a jednak ciemno w pomieszczeniu, dla odmiany miejsca oświetlone przez słońce prześwietlone. Musiałbyć zwiększyć siłę sky'a i zmniejszyć słońca, balans bieli ustawić na lepszy bo wpada całość w żółć/czerwień.

 

Wydaje mi się że też będzie lepszy efektjak nie będziesz dokładne prostopadle świecić słońcem w okna, pod katem powinno być ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wywal to oświetlenie jakie tu zastosowałeś. Daj za oknem vraysun a przy oknach ustaw vrayligt z opcja skyportal i zaznaczonym simple odsuń je delikatnie od otworów okiennych. Wsadzając do sceny vraysun automatycznie do enviromentu zostanie wsadzona mapka vraysky. Usus z vray: enviroment mapy hdri możesz na razie w ogóle wyłączyć te sloty light i reflect.

Zmień ustawiania kamery na standardowe czyli f number na 8 shuter speed na 200 i iso na 100 bo jak zmienisz światło to we wnętrzu zrobi się dużo jaśniej a i jeszcze wyłącz vignetting w kamerze ;) Co do ziarnistości to się coś określi jak już doprowadzisz do porządku światło w scenie bo jej przyczyna może być albo światło albo niskie parametry materiałów:)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze jakie masz ustawienia w VrayCam z której robisz render

 

zakładke Vray'a>Environment

i Render>Environment

 

w DMC Sampler do testów wystarczy Adaptive amount: 0,85 i Noise threshold: 0,05

 

Czy w dziurze przez którą świecisz masz jakiś obiekt? (np. tafle szkła z materiałem etc.?) - najlepiej na razie ukryj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mapka vrayskay automatycznie ląduje w envitromencie maxowym zresztą max sie będzie pytał czy chcesz ją tam umieścić jak dodajesz vraysun do sceny. Nie myl enviromentu ogólnego z vrayowym; )

piko84 o takim patencie to ja jeszcze nie słyszałem aby się tak zrobiło, przy zmianie shuter speed i vraysky za oknem powinien dostać coś takiego takiego testkxx.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie preferuje gammy2,2 raczej podciągam pozostałymi dwoma parametrami ;) a gamme mam na poziomie 1,2-1,4 Materiał override w podłodze tez robi dużo szczególnie jeśli się w gi ustawi kolor zbliżony do bieli

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój render kolejny z ustawieniem shapesexpp

camera ustawiona tak jak było powyzej już opisane mapavray sky uaktywniłem zmieniłem materiał podłogi zoveride map ładniej wygląda, ustawienie światla znów strasznie prześwietla mi przy oknie a dalej jest ciemno... już się gubię powoli z tym

moje ustawienia jak na jpgu

96883288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz podłogi wsadź także materiał ściany betonowej i żółtej do override mtl, popraw mapowanie szafek bo to jest koszmarne, jaki masz subdivid w światłach? bo pewnie w słońcu masz ustawiony standardowy na 3 możesz podciągnąć lekko do 24, zrób render i zobacz czy nadal śnieży i dokładnie na czym, jak top ustalisz to podciągnij subdividy w materiałach ale też z umiarem żeby ci się coś nie renderowało dniami. Nie wiem czy zmieniałeś filtr AA jeśli nie to zmień go na Area a jeśli ci zależy na ostrzejszych krawędziach to na Mitchel Natrevali

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te zabiegi z subdivsami? Żeby każdy render testowy kosztował go kilka kilowatów więcej i nic z tego nie było? Może najpierw wypadałoby poprawić światło? Kręcenie subdivsów to raczej na finał jak coś nie zaskoczy na standardzie, albo jest wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jasno widać że mu brudzi jedna ściana i druga pomieszczenie jeśli chodzi o światło i dopóki nie wsadzi ich do override to możemy sobie kombinować ze światłem jak stale coś je tłumi. a ostatecznie jama za ciemno i nie może nic z tym poradzić to można wsadzić za kamee vrayligt z mocą góra 3 z wyłączona opcja efekt reflect i specular

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałeczki na ściance to dopiero teraz zobaczyłem będzie jeszcze tu dużo zmian ale jestem na dobrej drodze

muszę dopisać :) kanapa mi się cholernie podoba trochę prosta konstrukcja ale jakoś mi wyszło

macie jakieś pomysły na umieszczenie tutaj czegoś jakiejś zmiany już nie hcodzi o lighty i sky

ogólnie może jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana koloru ciągu meblowego na jakieś ciemne drewno tez na pewno dała by ci fajny efekt cigle ci wychodzi ci ten lila na polce przy tv i w odbiciach na podłodze, od strony projektowej cofnąłbym trochę w stronę okna centralny mebel;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu ci piszesz kanapę jednak bym zdecydowanie zmienił. Ani jej materiał sprawiający wrażenie bardzo szorstkiego ani kształt (zwłaszcza proporcje siedziska do oparcia) nie zachęcają do korzystania z niej. jeśli jednak nie zdecydujesz się na zmiany to popraw chociaż mapowanie oparcia. Dość karkołomnym pomysłem jest umiejscowienie telewizora naprzeciwko okna (refleksy będą konkurować z programem TV). Zmieniłbym kierunek paneli podłogowych na równoległy do okna

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności