Skocz do zawartości

Podgląd hdra w viewporcie


gruber

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się w sieci na taki tutorial http://viscorbel.com/vray-hdri-lighting-tutorial/ W czasie 4:45 autor wrzuca do viewporta podgląd mapy hdr. Niestety w maxie 2012 nie chce mi to działać, a jest to dość pomocne przy dostosowaniu vray sun do hdra.

Wie ktoś może jak sprawić żeby podgląd się to pojawił?

Edytowane przez gruber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A jak duża hdrka? U mnie się to dzieje przy większych hdrkach, chyba powyżej 8k px. Rozwiązanie? Są w zasadzie dwa:

 

1. Izolacja słońca, wycentrowanie widoku na jego target i stamtąd renderowanie hdrki i ustawianie do renderu słońca.

 

2. Zmniejszenie w szopie hdrki, tylko celem ustawienia słońca, i wrzucenie tej mniejszej na czas ustawiania w tło. Mniejsza powinna się dobrze wyświetlac w viewporcie.

 

Sz.

 

Edit:/ Nie mówię tutaj, że to jest jakieś świetne rozwiązanie, może nawet nie jest poprawne, po prostu dla mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, rozumiem że w oknie gdzie chcesz widzieć tło jest włączone "safe frames" (Shift+F), upewnij sie że tak, widze na printscreenie że jest ale czy to to okno. Ja też kiedyś sie spotkałem z sytuacja ze nie działało ale po restarcie maxa i załadowaniu hdrki w identyczny sposób, problem znikał i sobie myślałem że coś musiałem zrobić nie tak albo to jakas leteria:)) Spróbuj też kilka razy moze to jakas niestabilność. Juz wczesniej ktos zgłaszał ten sam problem przy tym samym tutku wiec to nie pojedynczy przypadek.

 

Na stronie autora ktos zadał to samo pytanie:

 

Rocker says:

November 22, 2012 at 9:50 am

does this tutorial apply to max 2012?

I can`t set up viewport to dislay hdri image they way you showed

Tez ma maxa 2012, moze w tej wersji jest problem.

Edytowane przez deemes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najlepsze wyjście, ale zamiast VrayHDRI wrzuć tam po prostu samą HDRkę. Przeciągnij ją gdzieś na pusty slot w edytorze materiałów i z powrotem do otoczenia. Niestety ze sterowaniem tym będzie gorzej, będziesz musiał kopiować ustawienia z jednej mapy do drugiej. No ale zawsze możesz kręcić sceną nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności