Skocz do zawartości

Problem z Vray dla 3ds max 6


p_e_t_e_r

Rekomendowane odpowiedzi

otoz problem polega na jakosci renderu.

zamiast gladkich przejsc i gladkich cieni uzyskuje cos jakby warstwy.

dobre porownanie to zamiast plynnego gradientu uzyskuje przejscia z 5 kolorow co wyglada bardzo brzydko.

 

skonczylem modelowanie wnetrza pokoju z tutuoriala na evermotion i nawet gdy sciagnalem skonczona scene z swiatlem i materialami to po renderze (nie czekalem do konca widzialem juz po 2 wyrenderowanych bucketach) bylo to samo.

 

czego to moze byc wina, przeciez koncowa sciagnieta scena miala juz wszystko ustawione jak nalezy.

 

dzieki

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sa jeszcze 2 nowsze wersje do maxa6:10903n60 i 10903r. czasem renderowanie sceny stworzonej w nowszym niz zainstalowany vray powoduje bugi. nawet wywalenie obiektow i materialow, resetowanie ustawien renderera nie pomaga.

tylko na jednej scenie tak masz czy jak stworzysz nowa od zera to tez tak jest? moze przeinstaluj vraya, jesli nie pomoze to maxa tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dokladnie tak wyglada jakby wlasnie obraz byl w trybie 256 kolorow. wyglada to na symuylacje plynnych przejsc takimi rozmytymi warstwami jednokolorowymi.

 

problem w tym ze to na swiezo zainstalowanym vrayu sie dzieje i pod maxem 5 i dla niego wersji mam to samo.

 

to na pewno jakies zle ustawienie jakiegos parametru z mojej strony.

przy defaultowych ustawieniach vraya, wlaczam gi daje swiatlo vray light i renderuje interiora jakiegos i wlasnie takie cos niemile dla oka wychodzi.

 

nie za bardzo wiem jaki parametr moze za to odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności