Skocz do zawartości

Użycie gpu podczas renderingu w maya i maxie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja właśnie dzisiaj byłem zmuszony wymienić kartę (stara zakończyła swój żywot). Kupując GTX 660 miałem nadzieję, że RT wspomoże mnie w pracy a tu niestety również "klapa". RT na CPU działa, Open CL zamyka RT z błędem "dwukrotnie uruchomionego serwera", a CUDA działa ale "startuje dużo dłużej niż CPU a uzyskany render nie ma wiele wspólnego z rzeczywistą sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas renderingu dodatkowo nie możesz korzystać równocześnie z cpu i gpu, vray idzie tylko na cpu, możliwość pracy na gpu ma vray RT ale nadaje sie on zasadniczo do podglądu w trakcie pracy, obserwacji zmian ustawień, a nie finalnego renderu nie mówiąc już że zdarzają mu się przekłamania w stosunku do renderu na cpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe sterowniki Nvidii. RT z ustawionym GPU (CUDA) działa dobrze, ale (zawsze jest jakieś ale) trzeba poeksperymentować z Max. render time bo przy ustawionym na 0,0 skutecznie zajmuje kartę grafiki tak, że trudno robić na komputerze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że to wspomaganie renderingu przez gpu jest jeszcze nie dopracowane.

Ale słyszałem od swojego prowadzącego zajęcia - maya 2012, że posiadając jedną kartę tesla lub 2 quadro (to podobno) przyspiesza znacznie render - oczywiście w tedy liczy tylko gpu, a cpu jest wolne.

Pomijając ceny takich kart.

Tak więc czy jest to wogóle praktyczne przy korzystaniu z vray-a w maya lub w maxie - posiadając odpowidni sprzęt gpu?

I jak działa stacja renderująca skałdająca się z kilku/nastu katr graficznych - czy to działa jak spięta jedna gpu czy może jeszcze inaczej - ale jeżeli tak to oznacza że rendering na niespecalistycznych gpu jest jednak możliwy - używająć vraya - a maya lub innym tego typu kombajnie - poza blenderem.

Tak mi się wydaje - ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności