Napisano 9 Grudzień 201212 l Witam, mam problem z renderowaniem słońca przy użyciu mr Sun. Scena, któą chce uzyskać wygląda podobnie jak na tym obrazie: http://i2.ytimg.com/vi/1oxidhKnWyI/mqdefault.jpg Natomiast u mnie wszystko fajnie oświetla, lecz nie renderuje mi słońca... Z góry dzięki za pomoc.
Napisano 9 Grudzień 201212 l W zakładce environment "8" powinieneś mieć mrsky; przeciągasz do material editora jako "instance"; tam są opcje regulacji wyglądu tarczy słonecznej w renderze.
Napisano 10 Grudzień 201212 l Autor @ Shadowsexpe, przesalam screeny ustawień Daylight, Environment, oraz ustawienia renderu. http://imageshack.us/photo/my-images/11/environmentdaylight.png/ http://imageshack.us/photo/my-images/72/renderlr.png/ @Rozpustelnik, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, znaczy robię materiał jako instance ale nic się nie zmienia.
Napisano 10 Grudzień 201212 l Autor @kotisded, no tak myślałem ;) ale co bym tam w parametrach nie pozmieniał to nic nie zmienia w sensie, że nadal się nie renderuje słońce :D Edit. Mój głupi błąd... Słońce po prostu znajdowało się poza kadrem... Źle zrozumiałem mechanizm działania, bo myślałem, że jak ten obiekt Daylight, którym się steruje za pomocą move znajdzie się w kadrze to słońce też tam będzie :D A jednak tak nie jest... Edytowane 10 Grudzień 201212 l przez Jackie2006
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto