Jump to content

Rozpustelnik

Members
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Rozpustelnik

 1. Macie jakieś patenty, żeby loop z symulowaną tkaniną był "bezszwowy" dla zdefiniowanego walk-cycle?
 2. Być może to kwestia monitora, ale czerń kanapy jest za czarna - głównie na elemencie wysuniętym w stronę kamery.
 3. No właśnie. Może to jest klucz. "U nas taniej niż u konkurencji" 🙂
 4. Oczywiście wszystko jest na YT, ale czasem szlag mnie trafia, kiedy tutorial trwa godzinę, a sedno można zawrzeć w trzech minutach. Za starych, dobrych czasów, tutoriale na forum biły YT na głowę: kilka screenshot'ów, opis bez zbędnego pier...nia. Tego mi brakuje. Dodatkowo - mogła by być to wiedza bardzo specjalistyczna, chociaż nie wiem czy ktoś chciałby się nią dzielić za free. Tak, jak to padło już na forum - starzy użytkownicy to już wyjadacze i na forum bywają chyba jeszcze siłą rozpędu i nostalgii, a nowych użytkowników trudno przyciągnąć, bo to pewnie już inny rodzaj pracy i myślenia (YT, FB, inne media). Na dodatek narzędzia stają się coraz lepsze i szybsze. Teraz nie kombinuje się z Mental Rayem i dziesiątkami parametrów, czekając z wypiekami na bucketowe odsłanianie renderu. Dlatego myślę, że oprócz samego aspektu grafiki, animacji itp., krok w stronę otoczki (aspekty prawne, finansowe, how-to) głównego tematu, byłby krokiem w dobrą stronę.
 5. Rozpustelnik

  Death Stranding (CGI)

  Troszkę ciemne, ale klimat jest. Jak zrobiony jest pierwszy plan? Full geo?
 6. Poświęć na to więcej czasu, bo widać potencjał tej sceny. Ładna HDRka jako tło i źródło światła, lepsze materiały, tekstury większej rozdzielczości, trochę brudu i detali i będzie ładnie.
 7. Stawiam na to: "1) Denoising can improve images which are noisy only to a certain degree. In case of extremely noisy images, denoising will not be able to help, and the result will be splotchy or full of artifacts."
 8. Do jakiego poziomu szumu renderujesz przed denoisem i jak duży denoise dajesz na koniec?
 9. Jakiego typu masz denoising?
 10. Coś jesteście niedoinformowani, panowie: https://fstormrender.ru/fstorm-1-2-5/ (na samym końcu)
 11. Ale jak to "EVERYTHING"? Bardzo pozamiatane, gratulacje :)
 12. Bardzo ciekawe szkice i ładne zastosowanie kolorów.
 13. Gratulacje ukończenia iście kosmicznej, bo pięcioletniej roboty! :)
 14. Rozumiem że tylko na podłodze ma być cień? Zduplikuj sobie plane'a podłogi i na to nałóż shadowcatchera. W ustawieniach shadera dajesz enviro na czarny, alpha mode na "for compositing" i zrobione. Samą podłogę, otoczenie itd. dajesz jako invisible to camera lub jakkolwiek ją wyłączasz z widoczności podczas renderu.
 15. Tu jest sposób, ale sam nie próbowałem: Chodzi o shader shadowcatcher.
 16. "Bez młota to nie robota" :) Przyczepię się tylko do tego (wiem że to koncept i fantasy), ale jedno uderzenie tego młotka i trzonek leci w drzazgi, raczej mało praktyczne.
 17. Jeśli to Corona i chcesz później używać sekwencji klatek z obiektem "wklejanym" w inne tło, to: - odhacz fizyczne tło (plane, poly, cokolwiek tam masz) jako visible to camera, - w direct visibility override w ogólnych ustawieniach renderu daj czarny (dla ładnej alfy), - sekwencje zapisuj do png z włączoną przezroczystością (alfą)
 18. Ja polecam Hrabala - zwłaszcza "Obsługiwałem angielskiego króla" oraz "Miasteczko w którym czas się zatrzymał". Po odejściu od mojego kanonu lektur twardej i w ogóle fantastyki - ta proza wydała mi się tak pełna życia, humoru, barwnych postaci. Pełnokrwista, pyszna opowieść o życiu, o tym co jest w nim ważne.
 19. Ja bym obstawiał, że jest to wina zbyt dużego "wkładu" denoisera (trzeba to sprawdzić, ale ja bym zaczynał od niskich jego wartości: 0,1- 0,2). Sam szum by nie migotał w taki sposób.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy