Jump to content
zlyczlowiek

złegoczłowieka

Recommended Posts

Halo! Mam na imie Marcin! Swoja przygode z "powaznym" rysunkiem zaczalem jakies 6-7 miesięcy temu, poczawszy od zeszlych wakacji, wtedy to tez zaczalem korzystac z tabltu graficznego. Pozniej studia troszke krzyzowaly plany, lecz niedlugo mam obrone izynierska, po ktorej prawdopodobnie robie sobie rok przerwy, by dac sobie szanse na realizacje marzen bycia artysta koncepcyjnym/ilustratorem! Mam nadzieje, ze troche mi w tym pomozecie, slowem krytyki, dobra rada. Zobaczymy co z tego wyniknie... : )

Wstawiam kilka rzeczy, wykonanych i tradycyjnie i komputerowo, by dac wam poglad na czym stoje w chwili obecnej...!

Jeszcze tylko Pan Kromek, jako moj talizman szczescia, ktorego kolejne odlosny pojawiaja sie zawsze na pierwszej stronie moich szkicownikow. : )

Csthzyg.jpg

50x70 akwarelka

IS03OaY.jpg

50x70 cienkopis

X3gkg2u.jpg

Studia anatomii, taki tylko poglad jak podchodze do tematu, na przykladzie nosa/ust... : )

UvGwdID.jpg

Zabawa z dlugopisem...

7ti3JYn.jpg

NRV4IeB.jpg

E1U8IiM.jpg

QcyZ0EJ.jpg

Anatomie meczac, zaczalem takze studiowac rysunki mistrzow, tych starych jak i obecnych, glownie Michal Aniol, Santi, Glenn Vilppu.

zEoiixj.jpg

ovQGtzb.jpg

L5gCS5o.jpg

nH3AIod.jpg

a0A08Ix.jpg

Kilka z ref, kilka z glowy

Li4e1Ae.jpg

Zaczalem tez wykorzystywac nadarzajace sie mozliwosci rysowania z "zywego modela"

gQXN8we.jpg

Oof0f6G.jpg

eGTuezL.jpg

r7SbYWh.jpg

Moj pierwszy portret na "zywo"

F3VZ8Pm.jpg

I autoportret z okazji 1 listopada

2L9zNhe.jpg

Od niedawna do kawiarni chadzam by rysowac, zamiast pic kawe... : D

dDjOAix.jpg

bm6s624.jpg

Koniec czesci pierwszej. :))

• Like 1

Niektore z wykonanych studiow mistrzow, i tak juz chyba zbytprzydlugawy to post...!

Oczywiscie brak trace/color pick

7nxeIYr.jpg

tFBVEzH.jpg

tc6Q32i.jpg

2715wAz.jpg

LZrrzlZ.jpg

UDxYsSe.jpg

7UL256S.jpg

2qJUjLx.jpg

crRH5Oj.jpg

O7E4GvZ.jpg

Studia portretow, ziew.

HbbSsJE.jpg

gDZTAY1.jpg

GQt2EHx.jpg

zfpx8iY.jpg

Praca nad lineworkiem, forma.

CsXtrR2.jpg

xIZCjqz.jpg

Czesc druga!

Edited by zlyczlowiek
  • Like 1

Jakies pierwsze szkicowe podejscia, pewnie infantylne, do dizajnu.

c9IAemY.jpg

4d9F4Oa.jpg

0n9xoVW.jpg

V2AQcYH.jpg

VL7Avim.jpg

Inspiracja przyszla podczas cwiczenia szkieletu Loomisa. : )

2ttIlk3.jpg

81y9501.jpg

7AKASAv.jpg

z0bnEdL.jpg

zK7oY1n.jpg

xq3fgOR.jpg

P8swbX3.jpg

oBEQssN.jpg

nOkQBx3.jpg

PD7iXMp.jpg

I cos na co poswiecilem wiecej niz godzine... Ogolnie musze popracowac takze nad cierpliwoscia.

To jakos z poczatku przygody

25NoMiA.jpg

A to stosunkowo niedawno robilem, temat "flash of steel".

U7RSjim.jpg

Oraz cwiczenia ktore zaczalem niedawno praktykowac, thumbnaile landscape'ow, w przerwach od dyplomu...

jWjBi03.jpg

FnVkM0Z.jpg

Probuje ogarnac o co chodzi z mixer brushem...!

NobAAYJ.jpg

1DoJif8.jpg

gwimBNN.jpg

Coz, probowalem wyselekcjonowac prace, a i tak troche przydlugawy post chyba wyszedl... Bardzo prosze Was o opinie oraz rady! A od czwartku, po obronie, wlaczam hardcorowy mode rysowania, to i jakies nowe prace sie zaczna pojawiac! Podziekowania dla tych ktorzy przebrneli!

Najfajniej wypadają ci roboty: połączenie czystego kanciastego rysunku z szkicami w tle wygląda stylowo. Reszta wydaje się póki co trochę bezosobowa. Możliwe, ze pomogłoby ci zrobienie kilkunastu rożnych szkicy dla jednego pomysłu, by później przecedzić i wziąć do realizacji te najciekawsze.

Dzieki za zwrocenie uwagi, bede probowal z tym walczyc! Wlasnie tworzenie robotow i tego typu rzeczy sprawia mi najwiecej frajdy, chociaz jestem na takim etapie, ze do kazdego zagadnienia podchodze z entuzjazmem! Pewnie ten stan przejdzie mi z czasem... :))

Master study

Lwh3sd2.jpg

@zlyczlowiek

Bardzo fajne prace, dziwię się że taki mały ruch tutaj. :D Ciekawi mnie bardzo co takiego studiujesz oraz jak i kiedy uczyłeś się rysunku? Wdzięczny byłbym za odpowiedź. ;>

@zlyczlowiek

Bardzo fajne prace, dziwię się że taki mały ruch tutaj. :D Ciekawi mnie bardzo co takiego studiujesz oraz jak i kiedy uczyłeś się rysunku? Wdzięczny byłbym za odpowiedź. ;>

Halo! Dzieki! Studiuje architekture(albo raczej studiowalem, to zalezy czy wybiore sie na magisterskie:) ), wiec troche stycznosci z rysunkiem mialem na studiach, do ktorych takze z rysunku musialem sie przygotowac, bralem prywatne lekcje, przez 3 miesiace przed egzaminem. Lecz najwiecej jak do tej pory nauczylem sie w zeszle wakacje. Wtedy to zaczalem rysowac na tablecie, studiowac anatomie, prace mistrzow, przerobilem Loomisa, oraz inne ksiazki zwiazane z rysunkiem. Oczywiscie ogladalem i wciaz ogladam mase tutoriali online! Pozniej przyszedl semstr dyplomowy, zgasil troche zapal, ale staralem sie wykorzystywac kazda nadazajaca sie okazje by porysowac, zaczalem chodzic na sesje z "zywym modelem" raz w tygodniu, oraz do pewnej kawiarni, gdzie wraz z grupka hobbystow meczylem portrety. Jakby cos jeszcze Cie nurtowalo, to pytaj! :))

@genitalius

Dzieki!

Niezły Gif =) też ostatnio próbowałem swoich sił w prostej animacji w PS ale także jakość mi się automatycznie zmniejszała ;(

swietne pracki masz w teczce

co do ostatniej pracki, to uzywaj jakichs refek twarzy, bo budowa, proporcje itd nie graja

Fajnie to u Ciebie wygląda. Fajne koncepty i enviro. Ciekawe podejście do studiowania prac mistrzów, muszę też zacząć coś takiego robić:D Wspomniałeś coś o inżynierce, co studiujesz,że tak z ciekawości zapytam;)

Super światło na tej ostatniej ;). Jedynie do czego mogę się przyczepić to światło na ostrzu. W ogóle nie odbija koloru wokół i jest płaskie. Jeżeli się mylę to sory :D

Super rzeczy! bardzo przyjemnie się ogląda. Fajne studia z postu #2

W skrócie:

comment_6tRIyuA7YX7Ii0CNfNXHHrsaitxZVGP0.gif

aha i byłbym zapomniał. Pana z 1 postu widziałem na swoim osiedlu

img_20140816_125315_by_sebel-d8iad23.jpg

Pozdrawiam i wyczekuję kolejnych postów ;)

ta hunterka mało damska http://i.imgur.com/rzKsAq9.jpg

dopoki nie przeczytalem, to nie wiedzailaem, ze to babka. to chyba przez to ze piersi za bardzo w cieniu, wlosy krotkie, bardzo wyprostowana postawa ciala.. nie wiem, ale wyglada jak facet z cyckami ;p fajnie ograniczone ruchy pedzla i uwaga skierowana na glowe

Zgadzam się z Rozpu =) Też dopoki nie przeczytałem myślałem że facet nogi ma grubaśne a piersi ledwo co widać ale ogolnie jak poprawisz to fajowa :)

Świetne rzeczy w teczce. Widać, że przez studia zaprzyjaźniłeś się z perspektywą ;)

Co do łowczyni demonów (skoro Rozpu już zaczął), to imho jak na kobietę (nawet taką mega wysportowaną i "mężną") ma nieco za silnie zarysowany podbródek i usta, cały feminizm przez to uciekł. Plus piersi, o losie. Wyglądają jak doklejone z gliny. Ona ma raczej takie sprężyste, drobne, a wyglądają na drobne i obwisłe (i doklejone). Do tego drażniący jest brak brodawek sutkowych. W każdym razie rysowanie piersi polecam poćwiczyć z natury ;) Ale poza tym to miodnie się dzieje :)

ed: Yeah, strzeliłam z tym feminizmem, miałam w głowie 'femininity' i przez zaćmienie nie mogłam znaleźć polskiego wyrazu ;p

Edited by cho.co

feminizm? Lepsze słowo to kobiecość. Jakby to feministki miały kobiece kształty;)

Faktem jest, że postać wygląda jak mężczyzna z piersiami.Za to fajnie pędzlujesz:D

No i ta broń tej wojowniczki chyba z importu bo na bank nie z afryki;)

Edited by Tomasz G

@sebel

Dzieki! Ah, miales szczescie, pan kromek nie objawia sie byle komu! :D

@Rozpu @Tomasz G @cho.co @DPFantasy

Taka profesja, lowca demonow, wyplukuje cala kobiecosc! Nie no, zartuje, wszyscy oczywiscie macie racje! Dzieki za spostrzezenia!

Zeby nie bylo, ze poscik bez obrazka, wrzucam skecza!

utFwlt0.jpg

@PS

Chyba faktycznie nie umiem narysowac dobrze piersi. Wpadne w depresje!