Jump to content

DraxMustHurt

Members
 • Posts

  388
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DraxMustHurt

 1. Cześć! Ciekawe prace, masz bardzo graficzne podejście, co samo w sobie nie jest absolutnie złe, ale jeśli chcesz uzyskać jakikolwiek realizm to musiałbyś skupić się na walorze i oświetleniu w czym na pewno baaaardzo pomogą refki.
 2. Hej, jest spoko, ciekawe kolory, szczególnie w tym pierwszym. Na twoim miejscu skupiłbym się też trochę na uporządkowaniu pracy - zwolnieniu, większym przemyśleniu i tak jak napisał Cinski mniejszym mazaniu. Staraj się robić dokładniejsze pociągnięcia pędzlem - prace zyskają na ostrości i będą lepsze w odbiorze.
 3. Hej, idziesz do przodu :) Zwróć uwagę na poprzednie studia które robiłeś - rozpiętość walorów (czyli to, jak jasny jest najjaśniejszy punkt i jak ciemny jest najciemniejszy) była znacznie szersza niż w twojej ostatniej pracy. U ciebie jest niewiele odległości między najjaśniejszym a najciemniejszym co sprawia wrażenie "wypłukanej" pracy bez uczucia wykończenia. Spróbuj popchnąć cienie, szczególnie w zakamarkach i rozjaśnienia dalej ręcznie, ale poeksperymentuj też warstwą korekcyjną "Levels" i trybami mieszania Multiply (do przyciemniania) i Color Dodge / Linear Dodge (do podbicia rozjaśnień). Poczytaj o zjawisku Ambient Occlusion.
 4. Staram się nie pisać komentarzy składających się tylko z "wow, zajebiste", ale: Wow, zajebiste predatorzyce, uwielbiam taką linię :P
 5. Godne, pyszne, wyśmienite! Na czym malujesz w plenerze?
 6. Powrót do Brainstorm i kompozycji. Staram się żeby działało przy najprostszych kształtach :)
 7. Jak uzyskujesz ten malarski feel? Używasz raczej pędzli z twardą krawędzią czy miękką? I jak z opacity na pędzlu - masz ustawione na sztywne czy kontrolowane naciskiem piórka?
 8. Dzięki, Proko znam ale jakoś nigdy specjalnie się w niego nie zagłębiałem (hehe), chętnie to zrobię. Najbardziej do gustu jeśli chodzi o postać przypadło mi Figure Drawing - Design and Invetion Michel'a Hamptona. Ostatnio też sporo takich abstrakcyjnych kolaży w różnych stylach robię dla klienta, dużo się uczę, czyste malowanie :)
 9. Dzięki wielkie! Tak, aż za mocno poszukuję i w wpadam w najróżniejsze skrajności, niestety ciężko mi się długofalowo skupić na jednej rzeczy co pewnie odbija się na tempie progressowania :P
 10. Skromny update. Pełny projekt na ArtStation: https://www.artstation.com/artwork/0ebRe
 11. Przedostatnia twarz bardzo ciekawe proporcje i kształty :)
 12. Linia, linia, spędza mi sen z oczu :P W teorii tydzień 4 Brainstorma :) W kilku miejscach mi się sypnęło :(
 13. Mała wrzuta, studia skończone, można wracać do roboty regularnej: Studium na rozmalowanie i przypomnienie Pierwsze trzy tygodnie kursu Brainstorm który aktualnie robię * proporcje * shape language * shape extraction Trochę moich przykładowych ilustracji na konwentowych wersjach testowych KULT: Divinity Lost I testowanie różnych pierdół brushowych, średnio udane
 14. Kurde, zbieram szczenę. Szacun za linie, są bajeczne. Teach me master :P
 15. Digitale mega, bardzo przyjemne, bajkowe kolory. W tym ostatnim rysunkowym troche się elipsy posypały w walcu, a warto je ćwiczyć bo później się mszczą :)
 16. No i żeś przykozaczył panie! Dobra robota, me likey likes.
 17. @Mazda Dzięki! Kompozycja mogła by być lepsza, ale pojechałem z flowem pierwszego szkicu :p @Lucyfer Pracuję w studiu :) Niewielkim studiu indie w Poznaniu, jeszcze nie mogę więcej powiedzieć, ogłosimy się wkrótce :) Chociaż mniej w nim konceptuje a znacznie więcej robię 3D.
 18. @tr3buh Oo, super go zobaczyć w 3D i trochę innej interpretacji. Dobra robota! Kilka osób już pytało o ten design, może powinienem jeszcze go dopracować pod portfolio? :) W czym modelowałeś/teksturowałeś? @wwysocki Dzięki dzięki! Racja, muszę podejść do postaci jak do pojazdu i zobaczyć co z tego będzie. Tymczasem: I projekcik do dalszego dopracowania, może jeszcze usiądę:
 19. @tr3buh Do żadnej gierki, modeluj do woli :) Chętnie zobaczę rezultaty. @Slawomr Dzięki bardzo :)
 20. Dzięki za trafne uwagi panowie! I tak jak myślałem, pełnie ilustracje poszły i zboczyłem w stronę linii. Mam nieśmiałe plany trochę w niej zostać, bo ogólnie bardzo lubię linię: Jeszcze długa droga, szczególnie z organicznymi. Bardzo dobre ćwiczenia - linia zupełnie nie wybacza :P
 21. Eksperymenty, pierdoły - głównie mniej udane :P Powoli próbuję wracać do pełnych kompozycji, opornie mi to idzie.
 22. Nie ucinaj też tak stóp w kostkach. Nie dość, że źle to wygląda to jeszcze zaburza poczucie przestrzeni i tego, gdzie postać stoi.
 23. Jeszcze parę zleceń do skończenia i w końcu będzie czas na swoje rzeczy. Tutaj studia do pracy, którą mam zamiar zrobić:
 24. Wydaje mi się, że powinieneś bardziej skupić się na silhouettach tych mechów, bo są trochę mało ciekawe. Mimo, że detale i wnętrze sylwetki jest bardzo fajne, to ich ogólny feel jakoś nie do końca chwyta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy