Jump to content

Mortus

Members
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Excellent

About Mortus

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie tylko można, ale i trzeba 😉. A co masz konkretnie na myśli? Te pukle włosów na grzywce za bardzo zbite w kupę a powinny być luźniej?
 2. Dzięki panowie. Na początku co prawda nie miałem w ogóle zamiaru robić mimiki, ale dotarło do mnie, że jak wcześniej robiłem Raven, to ciężko było np. wymyślić jakieś pozy mając do dyspozycji tylko jeden wyraz twarzy. Tak więc pewnie w tym przypadku będę rigował buźkę. Zresztą, wciągnąłem się w tę postać na tyle, że szkoda by mi było tej mimiki nie zrobić. Swoją drogą przypomniało mi się, że pracowałem też nad materiałem zębów dla tej postaci, ale zapomniałem wrzucić jakiś render. No nic, to pokażę je jak już dojdę do robienia jakichś grymasów. W ogóle z jakiegoś powodu strasznie trudno o jakieś sensowne i konkretne informacje na temat materiału zębów. A, no i oczywiście najpierw na ruszt wezmę włosy ;)
 3. Oh boi, cały miesiąc minął od ostatniej aktualizacji w tym wątku. Trochę dlatego, że wiecznie brakuje czasu na takie swoje poboczne projekty, a trochę dlatego, że strasznie zafixowałem się na proceduralnych materiałach. Szczególnie przy ubraniach. Niby materiały bazują na zwykłych teksturach, ale na nich jest cała masa nodów dodających szczegółów proceduralnie. Co prawda jeszcze kilka detali zostało do zrobienia, ale jako że tekstury w większości są zrobione, to czas w końcu pokazać progress. Mam tylko taki mały problem z tą zieloną energią, której materiał jest wolumetryczny i w całości bazuje na kanale emissive. Okazuje się, że materiały zrobione w ten sposób nie renderują się poprawnie, nawet jeśli w viewporcie wszystko jest w porządku. Dlatego zamiast renderu wrzucam po prostu screenshot z Blendera. Będę to musiał więc trochę jeszcze przerobić.
 4. Na razie nie mam żadnych planów, ale coś wymyślimy 😏 Dzięki. W sumie zależy które. Stanik i majciochy (których de facto i tak nie widać) zrobiłem w Blenderze. Resztę też miałem w nim robić, ale przypomniałem sobie, że kiedyś zainwestowałem w Marvelous Designera do którego później nigdy nie miałem okazji przysiąść. Tak więc koszulka i spódniczka zrobione właśnie w ramach nauki Marvelousa.
 5. Ciuszki. Na razie bez żadnych detali, bez tekstur, kolorki zarzuciłem raczej tak tylko poglądowo.
 6. Dziękuję. Do wysculpcenia ciała użyłem ZBrusha, ale od tego momentu znaczna większość pracy przebiega w Blenderze. Tak więc można powiedzieć, że projekt jest w zasadzie Blenderowy, choć czasem posiłkuję się innym softem.
 7. No to mam już motywację do dalszej pracy 😜
 8. Miałem zakładać nowy temat, ale w sumie ten wątek i tak stał się praktycznie moją teczką, więc nie będę śmiecił. Kolejna postać. Chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu, więc stwierdziłem, że po prostu ją w końcu zrobię. Starfire z Teen Titans.
 9. Finalne renderki. O ile nie ma nic do poprawy, oczywiście.
 10. Drobne poprawki na skrzydłach zanim się wezmę za finalne pozy/rendery.
 11. Tekstury zrobione, rig zrobiony, particle zrobione. Nie nazwałbym go jeszcze skończonym, ale już blisko. Do niektórych poz będę potrzebował jeszcze ognia, mam już wstępną symulację. To be continued...
 12. Nie mam nic mądrego do dodania, po prostu przyjmuję to do wiadomości. Wygląda na to, że z tymi oczami jest więcej niuansów niż się na pierwszy rzut oka (hehe) wydaje.
 13. Taki mały projekt, który miałem nadzieję skończyć na Halloween, ale wygląda na to, że zajmuje mi więcej czasu niż się spodziewałem, więc najpewniej nie skończę go na czas. W każdym razie jest to fanart bazujący na ostatnim bossie z gry MediEvil 2 - The Demon. Aktualny progress: A tutaj link do oryginalnego conceptu z gry: Demon
 14. To w takim razie też dorzucę od siebie trzy grosze. Ogólnie na forum mało się udzielam, a jeśli już, to głównie w tematach które sam założyłem. Nastawiony jestem głównie na krytykę własnych prac i rozwijanie swojego warsztatu, więc jestem jedną z tych osób która bardziej oczekuje komentarzy, niż sama coś komentuje. Wszelkiego typu media społecznościowe jakoś średnio do mnie trafiają, może mentalnie jestem starym dziadem, ale zdecydowanie wolę fora tematyczne. Tutaj przynajmniej można na spokojnie omówić temat, liczyć na konstruktywne wypowiedzi, również te negatywne. Na FB czy Twitterze wrzucona praca szybko spłynie z siłą wodospadu zasypana kolejnymi postami, ktoś napisze komentarz że fajne, ktoś da lajka, ot i cały feedback. Takie przynajmniej są moje obserwacje. Sam jednak mało komentuję. Przede wszystkim dlatego, że czasu wiecznie na wszystko brak. Poza tym prace tutaj często są na na tyle wysokim poziomie, że i tak nie mam nic do dodania, a tak jak ktoś wcześniej wspomniał - pisać tylko że "fajna praca" trochę głupio. Jeśli jednak miałbym coś zaproponować, to gdzieś tam w temacie przewinął się pomysł z kwestiami finansowymi. Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Ja wiem, że ludzie niechętnie dzielą się informacjami o swoich zarobkach i jest to swego rodzaju temat tabu, ale myślę że dla wielu te informacje są bardzo cenne. Często pojawia się ten problem jak wycenić projekt, ile powinienem sobie policzyć, czy taka kwota to nie jest już przesada, czy aby nie zarabiam za mało, może w innym studiu na podobnym stanowisku dostanę więcej, a może wręcz przeciwnie. Jak podejść do tematu wyceny przy zleceniu, jakie umowy. Może jakaś ocena potencjału zarobkowego na podstawie portfolio przez osoby, które mają w tej materii szerszą wiedzę i doświadczenie. To są takie rzeczy na które google raczej mgliście odpowiada a mnie (i pewnie nie tylko) bardzo tego typu pytania nurtują. Chętnie bym coś na takie tematy poczytał lub podyskutował.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy