Skocz do zawartości

site firmowy do oceny:)


gfxusercom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na potrzeby firmy by zaistniała w sieci stworzyłem site'a http://www.sigion.pl i bardzo proszę o opinie co jest dobre co jest złe:)

 

layout - projektowanie, cięcie, składanie, kodowanie wykonałem sam, generalnie wszystko od podstaw zrobiłem sam, roboty trochę było:)

 

PSD

HTML, HTML 5

CSS, CSS3

JS

PHP

 

pzdr4all:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tragedii nie ma, ale do rewelacji też trochę daleko :)

 

Na minus:

1. ogólnie trochę za grube ramki (w okół logo, przycisków menu) - można by z nich całkowicie zrezygnować

2. Typografia - do wymiany (na każdym banerze masz inny styl tekstu. Jeden ma cień, drugi obrys) poza tym same fonty też mogłyby być lepiej dobrane. Treść wygląda mało estetycznie (możesz trochę zmniejszyć nasycenie czarnego na fontach i lepiej sformatować tekst)

3. Zdjęcia w bannerze mogłyby być lepsze.

4. Każda odsłona banneru jest jak z trochę innej bajki.

5. Cienie pod poszczególnymi boksami to tak trochę 2-3 lata wstecz... mógłbyś ciekawiej uatrakcyjnić wygląd strony.

6. Logo jeżeli też projektowałeś... to nic specjalnego nie wnosi (font + kropka)

7. Nie rób reklam na firmowych stronach... od tego są portale.

 

Na plus:

1. dość czysto i przejrzyście (nie licząc tekstu, który jest mało czytelny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonsterDream

Podobne uwagi jak wyżej, napewno typografia bo zaszalałeś troszke. Ogólnie jest na dobrej drodze, ale trzeba dopieścić, tu poprawić, tam zmienić żeby rzeczywiście było przyjemnie. Swoją drogą radze zainteresować się http://validator.w3.org, masz sporo błędów, fakt że większość przez komentarze, ale wypadałoby to poprawić. I nie widze tam HTML5, masz zdefiniowany XHTML 1.0 Transitional. Reszta jak wyżej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za każdą opinię:)

jest mi to niezmiernie potrzebne

 

1) wg. zaleceń usunąłem ramki wokół buttonów - menu, logo

2) typografia (myślałem że owa czcionka jest przyjazna dla oka:) a font to: PROSTO (być może za dużo używam font-weight: bold, bolder itp... w dodatku cieniuje to css3 i ztego sie to bierze że jest słabo czytelna?

3) baner - no właśnie te fotki na banerze, znacie może jakieś free stronki do takich fotek?

(mam rozumieć że na każdym banerze stosować ten sam font, o tej samej wielkości, grubości itp?)

4) cienie pod boxami, hm... może to jakoś wystylować css3?

5) logo strony - właściciel firmy sobie je tak nakreślił i chciał by nie zmieniać

 

 

=> czas przejścia banera - pogrzebię w parametrach slide'u - i zmienię na dłuższy czas przejścia nast.

=> walidatora znam, bo kiedyś korzystałem, ale zapomniałem o tym narzędziu, i już doprowadziłem główną do porządku, kolej na natępne

=> tak za prędko poszedłem do przodu - brak HTML5

 

jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności