Skocz do zawartości

Cintiq touch dla ubogich?


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mówiąc najkrócej - bo Wacom Cintiq to nie Ipad z penem, ale profesjonalne narzędzie do pracy. Jako zabawka - jest to całkiem ciekawe rozwiązanie - swoją droga Wacom również ma swoją serię Wacom Stylus w wersji bez kontroli nacisku i w grudniu wypuścił również Stylusa z kontrolą nacisku o kilka dolarów drożej, ale to bardziej dodatek i narzędzie które można wykorzystac jako swoisty szkicownik ( jeśli już się posiada jakiś przyzwoity tablet multimedialny), ale jako narzędzie do pracy które ma zastąpić porządny tablet graficzny - nie ma mowy.

Miałem okazje testować własnie Wacom Stylusa i używać go z bardzo przyzwoitym tabletem (Asus Transformer Infinity) i do zabawy - tak, to szybkiego "poszkicowania" np. w pociągu - może - choć wolę zwykłą kartkę papieru i ołówek do takich rzeczy, ale z taka zabawka przysparza tak wielu problemów i jest taj nieprecyzyjna(plus do tego zwolnione działanie niektórych aplikacji) że bezdyskusyjnie od razu odkładam stylusa i tablet i siadam do swojeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mały rynek a do tego maja PRAWIE monopol, ustalają ceny z kapelusza jak Autodesk. Pewnie jakby sprzedawali miliony sztuk to by było taniej. Na szczęście nie ma aż tylu grafików;)

 

Jak chodzi o alternatywę dla ubogich to jest np. Yiynova MSP19U , toucha nie ma ale rysować sie chyba da, niektórzy sobie chwalą.

 

http://www.youtube.com/watch?v=8HJydik9dk0

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, z tego co czytałem recenzje to ma laga mniej więcej jak wacom. Ma grubszą szybkę na ekranie i przez to większą paralakse, kursor jest dalej od rysika niż w wacomie i przez to może wygladać jak lag. Kosztuje to 500 pare $ , jak za tą cene to wyglada ok;)

 

Ważne że ktoś coś takiego produkuje, jak sie za pare lat rozkręcą to kto wie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafida a gdzie kupic ten tablet w Polsce?Chyba z tego co widze to problem jest na zachodzie z zakupem. I co z gwarancja? Poczytalem sobie troche i niektorzy bardziej je chwala niz cintiqi 22 cale a cena niecale 600 dolcow.

 

Edit :

co do laga to czytalem ze cintiq ma wiekszego . LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też przeczytałem że cintiq ma większego laga:D

 

Gdzie kupić to nie wiem, sam patrzyłem na amazonie i wyprzedane...Najlepiej chyba poczekać aż inni potestują . Inna sprawa ile to będzie kosztować w PL jak ktoś sie zajmie dystrybucją, pewnie z 600 się zrobi 999$ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wazna jest jeszcze gwarancja i co z tym tabletem bedzie za rok .bo jak slaby lcd to beda pojawiac sie plamy itp. Sliska sprawa jak narazie...

 

 

edit:

co do laga w cintiqu , bawilem sie niedawno 21 i kurde ciezko mi bylo stwierdzic jakikolwiek lag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności