Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Rower Giant Glory 0 2013


degree

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na moim wątku :)

 

Od niedawna próbuję swoich sił w grafice 3D. Wykonałem model roweru zjazdowego DH. Bardzo proszę o rady i opinie. Te dobre uskrzydlają natomiast te negatywne wpływają na podnoszenie umiejętności więc jedne i drugie w cenie :)

 

Z góry dziękuję

dEgRee

 

Program - Autodesk Maya 2013

Renderer - Mental Ray

 

[ATTACH=CONFIG]88744[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wygląda fajnie :) ja planuje wymodelować moją szosę Gianta ;) ale najpierw trzeba się podszkolić w modelingu.

W Twojej scenie oddalił bym kamerę trochę i zmienił tło, a dokładniej widoczną linię pomiędzy "podłogą" i "ścianą" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik spoko, ale brakuje kilku detali. O pedałach już była wzmianka. Brakuje mi linek hamulcowych i co się z tym wiąże jakichś zaczepów na ramie i amorze(nie wiem jakie planujesz zamontować...hydrauliczne, czy mechaniczne ale tak czy siak na spodzie ramki powinny się pojawić jakieś kabelki zabezpieczające linkę albo doprowadzające płyn do hamulca tylnego). Siodełko zaraz się zsunie, bo nie dorobiłeś zapięcia na ramce :) Staram się dopatrzeć w cieniu, bo na modelu zębatka tylna od wolnobiegu trochę zasłania i nie widzę tam przerzutki. Albo to single speed, albo ja ślepnę :) Nie zapomnij o łańcuchu. Skoro nie robisz grip shiftów to dorób mu jakieś manetki do zmiany przerzutek :) Aha, w widelcu amora zabrakło łączenia goleni dolnych (tego nad kołem :)). Pozdr.

 

ps. pośmigałbym na takim rowerku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Gratuluję również wprawnego oka :) wszystkich tych elementów, które wymieniliście jeszcze nie ma, dlatego też (przynajmniej na razie) wątek jest w dziale WIP. Gdy czasem znudzi mnie modelowanie skaczę sobie do teksturowania itd :) Wrzucam rwr po paru aktualizacjach tekstur. Jak tylko się coś nowego pojawi chętnie się z Wami podzielę. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :)

 

[ATTACH=CONFIG]88819[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looking sweat. Pokaz siateczki. Ciekawi mnie opona. Powplatales te kostki czy wymodelowales jako calosc?

 

- - - Połączono posty - - -

 

Looking sweat. Pokaz siateczki. Ciekawi mnie opona. Powplatales te kostki czy wymodelowales jako calosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności