Skocz do zawartości

Słaba wydajnosc w 3dsmax


016darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupilem laptopa Samsung NP350V5C i mam problem z wydajnoscia. Jesli chodzi o karte graficzna to laptop ma zintegrowana intel i dedykowana Radeon 2gb. Ma ktos moze pomysl w jaki sposob wlaczyc ta lepsza grafike na stale?Mam wrazenie ze podczas pracy w 3dsmax uzywana jest karta intela mimo ze ustawilem ze komputer ma przelaczyc sie na wysoka wydajnosc. Komputer pracuje ladnie do momentu stworzenia jakiegos bardziej skomplikowanego obiektu,a mysle ze na takim sprzecie powinno to lepiej smigac.Moze problem nie lezy po stronie grafiki,tylko o cos innego chodzi bo podczas "zamulenia" wykorzystywana jest prawie cala pamiec ram i dysk w 100%.

Procesor Intel Core i5 3,1GHz Turbo

4Gb ram

Grafika Intel+Radeon 2GB

Prosze o jakies podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kartę zintegrowana możesz wyłączyć w biosie opcje (Intergrated Peripherals) lub w (Advanced Chipset Features) ale zasadniczo założenie karty niezależnej powoduje przełączenia na nią biosu z automatu. Zobacz w menadżerze urządzeń co tak konkretnie masz włączone to samo możesz sprawdzić w panelu kontroli. Dobrze jak byś podał jaki to jest max bo możliwe że po prostu komp ci nie wyrabia na opcji wyświetlania realistic z włączonym nitrousem jeśli to jest max 2012 lub 2013. przejdź na opcje wyświetlania shaded i zobacz czy będziesz miał ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wersja 3dsmax to 2012.W biosie nie mam opcji " (Intergrated Peripherals) lub w (Advanced Chipset Features)".W menadzeze urzadzen mam wlaczone dwie karty.kiedy chcialem wylaczyc karte intela w menadzeze to obraz zostal przelaczony na "Intel basic graphic card"(wg. informacji we wlasciwosciach pulpitu),karta Radeona nadal nie byla aktywna.Zmiana wyswietlania na shaded nie pomoglo,nie mam juz pojecia co jest nie tak.w planach zasilania ustawilem na wysoka wydajnosc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A scena, ktorą ładujesz do maxa jest bardzo duża?Swoją drogą grafiki intela chyba nie wyłączysz bo z tego co o swoim czytałem to wykorzystywana jest zawsze do obsługi systemu. A ustawienie na wysoka wydajność robiłeś w programie od samsunga czy weszedłeś w ustawienia radeona bo ja to jeszcze tam odznaczyłem automatyczne przelączanie kart grafiki i teraz jak chcę to na sztywno wybieram, która karta ma chodzić bez względu na tryb wydajności ustawiony w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na ikonę prawym przyciskiem myszy i zobacz czy masz "uruchom z procesorem graficznym" i tu powinieneś mieć wybór. Również zobacz w sterownikach, ja w sterach od Nvidi mogę wybrać czy zintegrowana lub Geforce do danego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dam sobie reki uciąć ale czy ten laptop nie mial wlasnie problemu z przełączaniem kart graficznych ? Zdaje sie ze jest to dosc powszechne, i jesli nie mozesz tego przelaczyc i idzie wszystko na intelu, to musisz uruchomic oprogramowanie od SAMSUNGA (nie od AMD) i pozwolic mu pobrac sterownik graficzny ktory bedzie poprawiony. Te sterowniki ze strony AMD nie zalatwia problemu i musisz to zrobic poprzez samsungowe oprogramowanie.

Pozniej bedziesz mogl na stale zablokowac by wszystko na radeonie szlo.

 

O ile dobrze zapamietalem model laptopa bo mialem ich na sklepie kilkadziesiat i sporo ludzi z tym wracalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwarzylem ze program lepiej pracuje na grafice intela.po wlaczeniu na "wysoka wydajnosc" czyli grafike radeona program zamula.Pokombinuje wiec z aktualizacja sterownika.Po kliknieciu na ikone programu prawym przyciskiem nie ma do wyboru zmiany grafiki.

Scena nie jest zbyt skomplikowana.Jeden model z zageszczona siatka.

Jesli chodzi o aktualizacje sterownikow przez oprogramowanie samsunga,to orientuje sie ktos gdzie to znajde?Bo nie widze takkiej opcji

Chodzi o program SWUpdate?

Edytowane przez 016darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności