Napisano 7 Styczeń 201312 l Cześć :) Nastał nowy rok, więc postanowiłem w końcu wykorzystać tablet, który kupiłem dobre parę lat temu. Jeśli nie pokona mnie lenistwo to postaram się w miarę regularnie wrzucać tu prace i doskonalić się. Pozdro Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Edytowane 17 Październik 201311 l przez Ctrl
Napisano 7 Styczeń 201312 l Autor Jest jabłko, straszny chaos, nie potrafię opanować plam na tablecie póki co
Napisano 7 Styczeń 201312 l To jabłko znacznie lepsze od poprzednich prac, choć i tak jest jeszcze sporo do zrobienia. Pomaluj (za pomocą tabletu) z natury. Ustaw sobie kubek, telefon itd. na biurku, oświetl lampką i taką martwa maluj. Ważne abyś zaobserwował relacje, które zachodzą między obiektami. Co jest bardziej oświetlone, co mniej, gdzie odbija się światło, na co pada itd. Na początku staraj się wszystko malować zwykłym okrągłym, twardym pędzlem. W ten sposób sporo się nauczysz. Na postaci czy bardziej złożone sceny przyjdzie jeszcze czas. Najważniejsze to nie poddawać się, dużo malować i oglądać jak to robią inni. Dla inspiracji kilka fajnych tutków: http://enliighten.com/blog/category/tutorials/ http://www.ctrlpaint.com/ Powodzenia.
Napisano 8 Styczeń 201312 l Witamy na forum! Na Twoim etapie radziłbym spędzić kilka miesięcy na czarno-białym rysunku z natury (obojętne czym, tablet się nada doskonale). Dzięki temu zmniejszysz zawartość chaosu do ogarnięcia i opanujesz światłocień. Kolor to kolejny stopień komplikacji który możesz pominąć na Twoim etapie nauki i nie martwiąc się o niego opanować sporo zagadnień z dziedziny ilustracji. Przygotuj sobie kilka prostych obiektów (sześciany,walce, kulki), pomaluj je na biało, postaw na prostym tle, oświetl je w interesujący sposób i obserwuj, analizuj i maluj! Po kilku tygodniach zabierz się za coś bardziej skomplikowanego, na przykład wspomniane wyżej kształty ale pomalowane na różne odcienie szarości. Po kolejnych paru tygodniach znowu podnieś sobie poprzeczkę dorzucając coraz to bardziej skomplikowane rzeczy. Jeśli faktycznie nie pokona Cię lenistwo to czekam na efekty, powodzenia! :]
Napisano 8 Styczeń 201312 l Autor Dzięki za rady. Widzę, że czeka mnie znowu nauka malowania od podstaw. Mam już jakieś tam doświadczenie w mediach tradycyjnych, ale zupełnie nie ogarniam tworzenia na tablecie. W takim razie muszę ćwiczyć :) Bryły czekają
Napisano 8 Styczeń 201312 l Ja bym jednak nie odstawiała całkowicie koloru na bok, tylko równolegle pracowała nad pracami barwnymi i b&w skupiając się w tym ostatnim na bryle i światłocieniu. Wydaje mi się, ze widzę w pracach rękę potencjalnego kolorysty, a co za tym idzie kolor może ci tylko pomóc, a nie zaszkodzić. Z resztą zgadzam się z EthicallyChallenged. Zapanuj nad chaosem i na początku rysuj proste przedmioty i kompozycje. Kiedy przestaniesz mieć z nimi problem, zacznij przerabiać coś trudniejszego.
Napisano 16 Styczeń 201312 l Autor Wymęczone i nieudane, ale nie mam już siły dłużej tego ciągnąć. Zrobię coś z natury
Napisano 11 Luty 201312 l Hej :) Zgadzam się co do wypowiedzi wcześniejszych użytkowników, powinieneś puki co rysować proste kształty. Masz potencjał i fajnie że nie boisz się stawiać odważnych plam. Skoro rysowanie ludzi sprawia Ci frajdę, rób to :) ale nie zapominaj o podstawowych ćwiczeniach. Może ustaw sobie jakąś martwą naturę składającą się z jakiegoś naczynia, pudełka, i owocu (warzywa) ?
Napisano 11 Luty 201312 l Autor Staram się rysować w miarę równych proporcjach martwe i jakiś prywatne wypociny, szkice. Uważam, że to nie koliduje, a nawet jest wskazane rozwijanie się w wielu płaszczyznach. Dzięki za odwiedzenie wątku :)
Napisano 16 Październik 201311 l Moim zdaniem powinieneś zmniejszyć głowę bo jest za duża co do korpusu, zwróć również uwagę jak szyja podtrzymuje głowę i jaki ma kształt, no i uszy są za wysoko. To tak z grubsza a propo anatomii. powinieneś zwrócić uwag na walor bo miejscami jest za podobny. Jeśli masz tak jasne tło to cień po lewej stronie na pewno nie jest aż tak ciemny zwłaszcza na twarzy, jak i ta bruzda po lewej stronie uśmiechu. Proponuje ci ćwiczonko walorowe. Chcesz zrobić portret, ok niech będzie! Wybierz sobie jakieś zdjęcie referencyjne najlepiej w czerni i bieli ( może być to ktokolwiek). Zrób sobie dokładny szkic. Jako kolor tła wybierz sobie jakąś szarość najlepiej coś z pomiędzy czerni a bieli. Posiedź przyjrzyj się referencji, przymroź oczy. Znajdź miejsce gdzie jest najciemniej i zaznacz sobie na swoim obrazku ( w tym wypadku czysta czernią) i podobnie zrób z najjaśniejszym miejscem (czysta biel). Dalej wszystko do okola jedziesz szarościami, możesz mieszać , kombinować do woli. Zwróć uwagę ze w cieniu masz również wiele niuansów jak i w oświetlonych miejscach. Przysiądź do tego jak najbardziej profesjonalnie potrafisz. Obserwuj, analizuj, nie spiesz się, nikt cie nie goni. Pamiętaj ze czysta czerń i biel to maja być tylko niewielkie plamy a nie duże aple. To tyle ode mnie. Życzę miłej zabawy, oczywiście jeśli będziesz chciał się podjąć tego zadnia. Nikt cie do niczego nie zmusza. ;)
Napisano 17 Październik 201311 l Autor Hmm, spróbuje zrobić coś posługując się twoim sposobem. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto