Skocz do zawartości

Otwarcie w Camera Raw.


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam takie pytanie, przed chwilą ściągnąłem jeden obrazek z galerii i otworzyłem w PS i otworzył mi się w Camera raw 5.0. Muszę przyznać że te opcje edycji z camera raw są świetne, czy mogę zwykłego jpga otworzyć w camera raw? A jeśli tak to jak? Ten jpeg miał chyba coś ustawionego co sprawiło że nie otworzył się od razu w PS tylko w CR. Będę bardzo wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poczytaj o plikach RAW - bo pewnie taki ściągnąłeś z galerii - są 14to bitowe (przynajmniej w moim aparacie). No chyba że to był jakiś wypasiony tif.

Przechowują o wiele większy zakres jasności w każdym kanale niż to może wyświetlić monitor, dlatego masz takie duże możliwości edycji - bo masz sporo "przestrzeni" w której się poruszasz.

Np. czerń na obrazku RAW możesz wyedytować wydobywając niewidoczne detale. W jpegu kolor czarny to czarny - nic z nim już zrobić nie możesz.

Jpeg jest po pierwsze skompresowany, po drugie ma 8 bitów - czyli o wieeele mniej niż RAW, i z grubsza tyle ile wyświetla monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz otworzyć jpeg w ACR - przez Bridge - prawy przycisk i - otwórz w camera raw. Fajnie sobie można tam skorygować balans bieli, ekspozycję i inne. W jpg na pewno nie ma tylu informacji co w RAW -ale czasem to przydatne do wstępnej korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności