Jump to content

[3ds max]Kilka kontrolerów w modyfikatorze

Tamyl91

Recommended Posts

Czy da radę przypisać kilka kontrolerów dla pewnej wartości modyfikatora? Przykładowo: tworzę animację pompowania materaca, stworzyłem 2 modele, jeden bez powietrza, drugi napompowany. Dodaję morphera, żeby przemorfować sflaczały materac w drugi napompowany, chciałym jednocześnie, żeby ruch przypominał rzeczywiste pompowanie, zatem potrzebna będzie suma funkcji wsrastającej liniowo i np sinusoidy. Tu pojawia się problem, nie wiem jak dodać 2 controllery do morphera. Wiem, że można przypisać kilka kontrolerów do dowolnego maxowego obiektu poprzez menu Animation, np Pos XYZ + Waveform, mógłbym stworzyć taką kombinację przykładowo do pozycji Z jakiegoś dummy, a potem script controllerem albo przez wire parameters uzależnić moc morpha od pozycji dummy'ego w Z, jednak zastanawiam się czy jest prostszy sposób.

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi mi własnie o to jak dostać się do list controllera tego modyfikatora, bo zaznaczając obiekt materac w motion panelu mam list controller tylko tego obiektu, a nie jego modyfikatorów.

A z tym matematycznym "niewiadomo czym" chodziło mi tylko o to, by obiekt pompował się tak jak przy naciskaniu nożnej pompki, czyli pulsacyjnie, chwila pompowania i chwila przerwy.