Skocz do zawartości

[3ds max]Kilka kontrolerów w modyfikatorze


Tamyl91

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da radę przypisać kilka kontrolerów dla pewnej wartości modyfikatora? Przykładowo: tworzę animację pompowania materaca, stworzyłem 2 modele, jeden bez powietrza, drugi napompowany. Dodaję morphera, żeby przemorfować sflaczały materac w drugi napompowany, chciałym jednocześnie, żeby ruch przypominał rzeczywiste pompowanie, zatem potrzebna będzie suma funkcji wsrastającej liniowo i np sinusoidy. Tu pojawia się problem, nie wiem jak dodać 2 controllery do morphera. Wiem, że można przypisać kilka kontrolerów do dowolnego maxowego obiektu poprzez menu Animation, np Pos XYZ + Waveform, mógłbym stworzyć taką kombinację przykładowo do pozycji Z jakiegoś dummy, a potem script controllerem albo przez wire parameters uzależnić moc morpha od pozycji dummy'ego w Z, jednak zastanawiam się czy jest prostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi mi własnie o to jak dostać się do list controllera tego modyfikatora, bo zaznaczając obiekt materac w motion panelu mam list controller tylko tego obiektu, a nie jego modyfikatorów.

 

A z tym matematycznym "niewiadomo czym" chodziło mi tylko o to, by obiekt pompował się tak jak przy naciskaniu nożnej pompki, czyli pulsacyjnie, chwila pompowania i chwila przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności