Skocz do zawartości

SunRider


SunRider

Rekomendowane odpowiedzi

No dawno mnie tu nie było. Skończyłem studia i zaczynam brać się poważnie do roboty nad warsztatem. A jest co nadrabiać :)

 

Myślę też nad konserwacją na ASP w Warszawie. Na początek misją jest opanowanie technik tradycyjnych: Węgiel, ołówek, akryle + anatomia i proporcje twarzy i postaci ogółem, a potem dopiero digital. A więc jedziemy.

 

Na początek jakieś bazgroły :) w tym tygodniu będę starał się siekać dużo postaci i twarzy oraz jej elementów, jak oczy albo noski itd. Trzymcie kciuki :)

 

img089_zps1532c2d1.jpg

img093_zpsdb4b5d0d.jpg

img092_zpsa86d89f7.jpg

img090_zps23be82ff.jpg

 

[ATTACH=CONFIG]89249[/ATTACH]

Edytowane przez SunRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

img094_zps7decdc59.jpg

img103_zpsfa7e9ee1.jpg

img104_zps98da4083.jpg

img105_zpsd809bd11.jpg

img106_zps06ec5f6e.jpg

img107_zpsa53b1685.jpg

img108_zps392ffe13.jpg

 

 

Takie tam szkicuny. Jedne z Drawing Script, znalazłe się kopia węglem jakiejś rzeźby antycznej nawet.

Jutro albo pojutrze następna porcja. Może coś tuszem namalowane wrzucę albo akrylem.

 

Dołączam się chyba do Sketching Challenge Fusa. Niesamowicie motywująca inicjatywa :)

 

Pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]89248[/ATTACH]

Edytowane przez SunRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nikt się nie udziela. Pozwolę sobie zabrać głos... co ja pieprzę. Jestem wiecznie na poziomie podstawowym ale widzę, że ty dopiero raczkujesz, błędów jest mnóstwo szczególnie w czterech pierwszych obrazkach. Wezmę na dział pierwszy obrazek. co mi się rzuca w oczy na początku. Głowa. Pierwsza pytanie? Czy rysowałeś ją z wyobraźni, czy po prostu jest przerysowana...?. Rysując głowę z wyobraźni artyści, kierują się konkretnym kanonem czyli regułami jakie możemy zaobserwować, chodzi po prostu o proporcję. Tak na przykład odstęp między oczyma równać się powinien jedno oko itp. U twojej babki oczy są zbyt blisko siebie nos jest strasznie mały, usta z kolei potężne jakby ktoś wpompował w nie botoks. Schodząc niżej piersi są zbyt oddalone, dodatkowo powinny być ciut wyżej, pępek też powinien być niżej itp. Oczywiście anatomia i proporcje leżą, ale najbardziej rzuca się w oczy brak światłocienia. Po prostu są to nieprzemyślane maźnięcia, które nie wydobywają światła. Teraz zabiorę się za trzeci obrazek, który mnie zatkał, po pierwsze nie ma zielonego pojęcie co jest nabite na widelec, jajko, kamień czy kopytko, a widelce są bardzo dziwnie zgięte, wręcz nie naturalnie. Starczy już kretyki, bo jeszcze cię to zniechęci do dalszego działania.

Plusy.

Walczysz

W jednym obrazku dostrzegłem światłocień, ta kobieta spoglądająca do góry jest na plus najbardziej ze wszystkich tych szkiców.

Dołączenie się do Sketching Challenge Fusa, jest naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Wojtek Fus jest jednym z bardziej aktywnych forumowiczów, dużo pozytywnego się można od niego nauczyć, jego prace są zaawansowane technicznie, po prostu profesjonalne. Pamiętaj cierpliwość, dyscyplina, walka, wybieranie racjonalnych sposobów nauki (podpatrywanie mistrzów, kierowanie się zasadami ogólnie przyjętymi w rysunku i malarstwie - perspektywa, proporcje, anatomia, światłocień, dobieranie kolorów). Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą ostatnią pracę, niefortunnie ją obciąłeś. Mocna linia jeszcze to podkreśla. Stóp i rączek się nie obcina;) Chyba że jest to zamierzone i przemyślane zagranie. Wtedy można wszystko, ale trzeba to chamsko pokazać co autor chciał przez to pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cieniowaniu ołówkiem nie ma się co spieszyć. Jedna warstwa kresek nie załatwi sprawy. Poguglaj za filimikami jak cieniują ołówkiem. Na jedną powierzchnię nakłada się kilka warstw linii o różnym przebiegu. Wtedy zaczyna to działać.

 

Można też cieniować używając pojedyńczego przelotu linii, ale to już trochę inna technika - coś jak tusz. Na tym się nie znam.

 

Dawaj następne prace.

 

P.S. Co to jest Sketching Challenge Fusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności