Skocz do zawartości

interaktywna wizualizacja drogi, w jakim programie fizyka?


superkb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie: potrzebuje zrobic animacje interaktywna odcinka drogi dlugiego na 20km z wszelkimi obiektami jak mosty etc, w której będą dwa widoki. najlepiej by to wszysytko bylo w formie jednej aplikacji.

 

skladowe to symulacja jazdy samochodem po tej drodze, gdzie mamy wplyw na predkosc jazdy badz suwakiem ustalamy w którym miejscu trasy jestesmy etc , a druga skladowa to widok z lotu ptaka w ktorej moglibysmy swobodnie za pomoca strzalek i myszki operowac w tej przestrzeni - dosłownie jak w grze.

 

i tu moje pytanie? w czym najp[rosciej to wykonać? chodzi mi o fizyke? jakosc nie ma wiekszego znaczenia, zalezy mi zeby to bylo proste i latwe w wykonaniu. modeluje glownie w maxie cadzie i ztym nie bedzie problemu - model wykonam natomiast jesli chodzi o fizyke to flash w miare. jednak w 3d flasu nie operowalem jeszcze.

 

co polecacie do wykonania takiego , w pewnym sensie spaceru?

 

widzialem podobną realizacje i zauwazylem ze skompilowana byla co prawda csharpie natomiast wygladalo mi to jakby z jakiegos gotowca poszlo do tworzenia "domowych" gier. (przyciski typu fire;) ) mozecie mi cos polecic? najlepiej zeby dalo sie do trego uzyc modelu z cada badz z maxa. ogarnac szybko uda mi sie wiele rzeczy ale oczywiscie nie ograniczen. mam na to miesiąc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzięki za odpowiedz!

 

UNITY - nie znam przygladne sie mu, bede w stanie ogarnac go w ten czas przy ostrej pracy? - tak jak mowie - jakosc nie ma znaczenia - w zasadzie nie musi byc nawet cieni rzuconych , widzialem inne okreslane jako wlasciwe - i byl to czysty model z prostymi teksturkami drogi i zieleni i ogolnie proste teksturowanie obiektow mijanych po drodze. bardziej wazne bylo dokladnosc modelu jak i samo dzialanie fizyki.

 

model powierzchni mam od nich - zarowno projektowany jak i instniejacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zobaczyć tą grę jako przykład, wymaga zainstalowanego unity player http://www.gamevial.com/playgames.php?game=flylikeabird3&language=pl

 

grafika az za dosc dobra wiec nie ma problemu, wszystko fajnie pracuje - przyklad który mi pokazywano byl naprawde prymitywny graficznie - i wlasnie skojarzylem ze byl robiony w unity. nic zaczynam ogarniac unity, moze ktos polecic skad moge wziac tutoriale wlasnie pod moj projekt , tzn najbardziej zblizone do niego? cchoc za pewne na poczatek ogolne trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wam za informacje o unity. Program dokładnie trafia w moje oczekiwania.

 

ps. potrzebował będe korepetytora moze byc via skype , nauka na bierzącym projekcie. Jak ktoś chętny lub znacie kogoś to prosiłbym o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności