Skocz do zawartości

Scena 2d: Ilustracja


little-ninja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten bysiorek na dole ni w pięć ni w dziesięć.czy on leży?bo perspektywa jakaś dziwna(żabia?).postacie z bajek schodzą do podziemia he he.

chyba wiadomo że ogółem to fajne jest:)co to ?czy ten mały chłopek szczurami żongluje?najlepszy chyba bezrobotny gondolier.bo to chyba Wenecja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftorek-skojarzenie trafine prosto w browarek ktory chcialbym wypic a nie moge ;)(to znaczy w 10 heh), a malo wyrazne bo to dopiero szkic wstepny...

 

smart-heheh poczoles klimat ten twoj "gondolier" to glowny bohater a koles na barjerce, rzeczywiscie zongloje szczorami... na szkicu slabo widac ze pod gondolierem sa gumiaki a z jednego wystaje reka ktora trzyma latarke skierowana na malego cyrkowca generalnie poryte to jest troszke ale komiks jest jeszcze bardziej hehe

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na tusz . ciekaw jestem jakwybrniesz z cienia żonglera na murku po prawej.

Jak komiks chcesz o tym zrobić to gondolier harpunnik będzie głównym hero?

czy to na "mieście zaginionych dzieci" będzie raczej oparte?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ninja -> narysowane swietne (bo Ty to joooo) ale jak dla mnie kompozycja jest do bani.

Na samym dole po prawej strasznie pusto. Ten umiesniony koles jest maly strasznie, tam jest po prostu pusto. Rowniez jak zobaczylem ten rysunek I raz to wzrok mi sie tam skupil gdzie jest pusto, nic sie nie dzieje. I niby wszystkiego jest duzo ale to jest martwe. Siedza sobie ludzie i co.... ? No i nic nie widac. Jesli chodzi o ta prawa strone to moze w ogole powinno sie obciac jakies 1-2cm a z lewej je dolozyc, zeby pan siedzacy na barierce z tyczka w reku sie przesunal troche blizej temu co sie od razu w oczka rzuca.

 

Ale to tylko MHO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie popełnię faux pas oceniając pracę na tym etapie, ale trudno, najwyżej odszczekam:-)

Hm... nie wiem skąd te pozytywne posty - mnie się cholernie nie podoba. Owszem, widać, że lubisz rysować i masz potencjał, ale nie widać "wyrysowania". Kreska jest chwiejna, urywana. Mniejsza o nią nawet - brak w tym rysunku zróżnicowania planów, prespektywy (moim zdaniem tego, co najwazniejsze), no ale w sumie nie wiem czy mam się czego czepiać, może jeszcze to zrobisz w dalszym etapie, może jesteś tego świadomy, może to tylko "naprawdę wstępny szkic"

Na tym etapie, jako rysunek ołówkiem, praca jest moim zdaniem bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki a teraz odp

dzieki chlopaki za wszystkie wypowiedzi ...kwak jestem w szoku ze az tyle ich

na wstepie przepraszam za skan bo to z kalki (przynajmniej olowek nie ginie bezpowrotnie)

szymeq - komiks, pewnie ze pokaze, jak bede przynajmniej w polowie a nie z 2 stronami i jak nikt tego nie bedzie chcial wydac hehe(co jest bardzo prawdopodobne)co do gondoliera(heh dobre) to razem z nim bedzie sie walesal ten kolo kolo kaczki na srodku, a miasto jest tylko punktem wyjscia dla calej historii.

leru- nie bede zmienial kompozycji bo tak juz to sobie wykombinowalem ..zreszta kolor w tym wipie bedzie najwiekszym wyzwaniem jak mniemam i na tym chce sie skupic, tak czy siak dzieki za zaangazowanie, nie przestawaj brachu ;)

 

a teraz bigsister - taaa lubie sobie czasem porysowac, a ze kreska chwiejna to wynik tego ze tyle pije hehe(chociaz szpital nakazal abstynencje) oki a tak bez zartow(kurka ale z tego powyzszego duzo prawdy...no ale do rzeczy) co do perspektywy to celowo przeklamana, co do planow to chce to w kolorze wydobyc chociaz na moje oko sa trzy no ale moje oko moze sie mylic...co do reszty znaczy do tego szkicu to slozy on do podkladu czyli jest glownym motorem rzeczy jesli on ci sie nie spodoba kolejne etapy obawiam sie ze rowniez ...eee tak czy tak dzieki za wypowiedz i wpadaj jeszcze jestem ciekaw jak zareagujesz na kolene etapy

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tuszu, przy tak duzym kontrascie strasznie trudno jest wydobyc glebie, jesli bedziesz kolorowal to pol biedy, mozesz z tego wybrnac, ale zawsze lepiej juz w czetrni i bieli rozegrac to jak trzeba, tutaj napewno mistrzami sa M. Mignola i H. Pratt. Imo powinienes to sobie rozbic wyraznie na plany- np. rura i lancuch praktycznie zupelnie czarne, na odleglosci w ktorej siedzi bohater tak jak teraz a ostatni - te budynki w tle jedynie zaznaczyc cienka linia, teraz traktujesz wszystko dosc jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigi -pratt'em to mnie zaskoczyles, mignola tez bazuje na plamach...no ale dokladnie wiem o co ci chodzi masz racje i zabierajac sie do tego pomyslu z zalozenia wchodzi kolor(co wcale nie zwalnia z obowiazku jak slusznie napomknales o zroznicowaniu planow) doczernie lancuch zabciu ;) no i tlo, co w szkicu juz bylo widac, tez delikatnie potraktuje...chce zauwazyc ze wciaz jestem w polowie tuszu ;)...a na mysl o kolorze to trzese portkami na lewo i prawo heh

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki bigi zastosowalem sie do cennych wskazowek z planami ale rys jest dosc hardcorowy wiec wyszedl z tego niezly oczoplas...tak czy siak podkrecilem pierwszy plan i wyszlo do przodu jak mialo...problem jest z ostatnim planem zostawic go bialego pod kolor czy czarny pasuje, siem zastanawiam wlasnie wiec jakby ktos mogl mi pomoc cenna wskazowka bylbym wdzieczny.

poz

 

cp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy moim zdaniem. Ładniej się komponuje.

Problem w tym że w takim wypadku czarne budowle w tle trochę się gryzą z delikatną kreską 3 planu. Myślę (od razu mówię że się nie znam) że główny plan powinien być najjaśniejszy a im bliżej / dalej powinno być coraz ciemniej (tzn. ciemne rury i ciemne budynki w tle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK - heh wbrew twoim spostrzezeniom wyciagam z sugestii i rad to co do mnie trafia wiec nie jest to taki jalowy watek ;) cfaniak, lepiej wez sie za ghosta hehehe

Batou - nie badz taki skromny ;), czujesz klimat z tymi planami i w tej ilustracji musialoby byc dokladnie jak mowisz(przod/tyl ciemny srodek jasny)

smart - co do oswietlenia ta lampe przytwierdzona do muru chyba wylacze bo rozbije mi cieniowanie jakie nanioslem na postacie...mniem tez pasuje bardziej ten pierwszy

marcin - nie moge wstawic okienek bo bede bawil sie w szczegoly w najbardziej oddalonym planie co nie jest istotne ... zreszta tak czy siak biale to by nie zostalo bo caly czas gotuje sie do koloru ;)

 

dzx za wszystkie wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu littleninja to bym powiedzial:

1. zgadzam sie z wiekszosci z leru (zwlaszcza co do braku gluwnego punkut na 1 wszym obrazku - wyglada jakby wszystko bylo rownie wazne), wiem ze chccesz to w kolrze zrobic - byles nie przedobrzyl.... moze wystarcza na poczatek odcienie 2 -3 kolorow?? moze tylko np w ciemno niebieskich tonach to zrobic??

2. na pierwsza strona (okladka) to bym dal jkais inny obrazek, taki co przyciagnie uwage zdaleka, bo w ten to sie trzeba wpatrywac, zeby zobaczyc o co chodzi ;) 9nie mowie ze to zle, ale chyba nie na okladce taki zabieg)

3.sam pomysl z tymi zabawkami to mi sie podoba i z tego co wiem jka Ci nie zabrakie chceci moze byc fajna historyjka ;) (w koncu troche ten scenariusz juz znam hehe)

4. wielka sisostra widze wie co mowi ;) odnosnie tej "chwiejnej" kreski ;) (tak na marginesie... szkoda ze moja nie jest choc w 10% tak chwiejna hehe);... ale juz w tuszu to masz pewna ta kreska jak ten drut ;)

5. wlasnie mi sie przypomnialo... ten bruk z przodu, przed studzienka... nawet mnie razi ta dziwna perspektywa wiem ze chciales to w dziwnej perspektywie naysowac, ale... te gigantyczne kostki brukowe ... hehe dales czadu ;)

6. dlaczego nic nie chwale?? bo inni to juz zrobili.. nie bede powtarzal po innych, a poza tym mam zamiar zmotywowac cie do wiekszego wysilku ;)

ps i nie zwalaj wszystkiego na to ze nie mozesz pic...

 

pss wszystko dotyczy tych niekolorowanych ;) co do kolorowanki to musze sie bardziej przyjrzec zeby cos powiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zgoda little-ninja wrzucam moja koncepcje pracy nad kolorami. Ich dobor w moim przypadku jest prawie zupelnie losowy, co akurat nie jest najlepsze, ale w koncu od czego mamy cala mase narzedzi do korekty barw. Dopiero po ustaleniu wstepnej kolorystyki calosci warto przejsc do szczegolow. Tez stopniowo, wszystkie czesci jednoczesnie. "Od szczegolu do ogolu". Skupiajac sie na kazdej czesci osobno praca wyjdzie zmeczona a niespojnosc calosci powaznie zawazy na pierwszym wrazeniu odbiorcy.

 

Little Ninja, czym nakladasz tusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou - ja tez mam nadzieje ...heh

Leander - uwaga kompletnie sluszna, przyznam ze ja zlalem co czesto mi sie zdaza...no ale przywolales mnie do porzadku ;)

Boba - jak zawsze twoje skrzywienie wychodzi w analizie moich prac :D dzx

dzieksy chlopaki ... mam nadzieje ze updejcik jakis dzisiaj jeszcze puszcze

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

little-one, IMHO kotynuowanie Twojej koncepcji jest dobrym wyjściem. Kontrast między ciemnym, zimnym niebem, a ciepłymi żółciami nadaje obrazkowi atmosfery. Widać, że umięsiony pan na barierce jest uśmiechnięty, liliput zasłaniający światło latarki również, koks na dole ekranu - także.

 

Tu http://skynet.topexpert.pl/leru/nj/pffffff.jpg widać to o co mi na początku chodziło, tzn gdzie się skupia od razu wzrok. Zapomniałem tylko przyciemnić tam gdzie powinno być ciemniej, ale to tylko koncept. Gradient (mniej więcej przedstawiający rozłożenie kolorów) rozchodzi się właśnie od tego miejsca, pozostawiając miejsce pod nazwą czasopisma (to ma być okładka, aye ?) zaciemnione, zapomniane, nieistotne, odrzucone, wyalienowane, niechciane, odizolowane... OMG :P

 

Tu jednak http://skynet.topexpert.pl/leru/nj/pfffff2.jpg IMHO wyszło to co widać po przyjrzeniu się obrazkowi, tzn kolega na barierce (ten niski) coś robi z palcami i puszcza cienie. Jest w środku więc to pewnie on jest głównym bohaterem i dlatego ułożenie kolorów się troche zmienia. Kółeczko pokazuje mniej więcej jak bym to widział.

Zaciemnienie obrazka, tam gdzie tak niechlujnie to zrobiłem, chyba wydobywa AKCJĘ.

 

Edit: a i ta druga strzała pokazuje drugiego bohatera, czyli latarkę

oraz

myszki którymi się on bawi zupełnie zanikają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru ten niski kolega co puszcza cienie zongluje szczurkami tylko mi gdzies sie wtopily w czarne tlo ale je wydobede bez obaw ;) no i ten kolo to nie glowny bohater to taka sciema, zeby ludzie sie troche pogubili, a co nie? heh

no i dzieki za tytol przemysle ;)

oki i tu moj updejcik ... kolory troche przepalone i plany sie zdziebko zrownaly ale to sie poprawi ... leander troche poszedlem po swojemu, nastepnym razem sie poprawie ;)

 

 

cs4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przykro mi to powiedzieć, ale nie podoba mi się... tzn. nie to, ze coś jest nie tak technicznie, ale dobór kolorów wg mnie mógłby być lepszy... choć to jeszcze WIP i pewnie wszystko się zmieni :) Dobrałeś troszę zbyt przygnębiające kolory do, jak mi się wydaje, optymistycznej pracy. Gondolier i koleś ze szczurami za mało odcinają się od otoczenia... zwróć na nich jakoś uwagę kolorkiem :)

Niemniej jednak po raz kolejny gratuluję szkicu i tuszu - są naprawdę świetne!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi cały czas ten bysiorek na dole nie pasuje do całej koncepcji.

Co do kolorów mam podobną opinię jak M@ti.

Myślałem że będzie tu wesoło a robi się jakoś smutno.Może tak miało być.

Gondolier wygląda teraz jakby wzdychał"Eeech życie ,życie"przy alpadze.

Podoba mi się natomiast to co się dzieje z postaciami między jakims trzecim a szóstym

schodkiem,klimat ogniska wieczornego ,tak jakby sie chciały ogrzac przy żonglerze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki przykro mi to powiedziec ale klimat ma byc przygnebiajacy i bedzie, to jest tylko z pozoru wesola gromadka...zreszta efekt koncowy bedzie jesszcze bardziej mroczny(mam nadzieje, zadnych slodziutkich kolorkow, nic z tego;)), to jest mroczne miasto bez dnia (cos takiego jak slonce i prad tam nie wystepuje ...a ten z pozoru ksiezyc to tez zmyla)swiatlo tam rozgrywa sie na zupelnie innych zasadach ale to juz w komiksie

 

smart, [email protected] do odcinajacych sie postaci to generalnie oprocz zonglera zadna postac nie byla jeszcze robiona wiec swiatlo dopiero bedzie

smart - gondolier to jest najwiekszym doliniarzem :D(wiec spoko)

leru - pierwsza?? wydaje mi sie ze tam kolory sa zbyt przepalone...

oki dzx i ja wiem ze ten wip nie bedzie latwy heh

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeśli postacie są jeszcze do "zrobienia" to jest ładnie.. Szkoda, że ma być smutno, ale mimo wszystko troszkę mi kolorki nie leżą - nie wiem dlaczego.. Będziesz całość cieniował kolorami, czy nakładasz jednolite kolory? Bo wydaje mi się, że takie cieniowanie i przechodzenie koloru w szarość byłoby na mscu, jeśli ma być mrocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki znowu maly updejcik ... bo to skrobanie dosc powoli mi idzie (albo za pozno sie za to zabieram heh)...wzialem sie za te cegielki po prawo i znowu szczegoly ktorych nikt nie dojrzy wziely gore ... ech...co do powiedzmy faktu/ory moru to zrobilem tylko od okraglego okienka w gore

poz

 

cs6.jpg

 

cs6c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ninja misiaczku -> pokazuj (jeśli możesz) więcej takich większych obrazków. Te szczegóły na ścianie są we wcześniejszych wersjach zupełnie niewidoczne a tu się prezentują naprawdę świetnie i (w moich oczętach) inaczej od razu wygląda cała praca. Wiesz tak troche z przymknięciem oka się patrzy na to bo gdzieś tam w umyśle jest ta wiadomość, że szczegółowość jest znacznie większa, a wszystko nie jest takie rozmyte.

 

Moja propozycja: pokazuj np w jednym poście całość i powiększenie jakiegoś fragmentu.

 

Fajnie w tle wygląda światło księżyca padające na dachy + bielizna (przyjrzałem się szczegółom, żeby nie było :P). Ale z przykością stwierdzam, że niczego więcej szczegółowego się nie dopatrzyłem :/

 

chuncowcie - a co to znaczy panie Nindża ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

Wiedzialem, ze po tym watku moge sie spodziewac czegos mocnego. Ukłucie zazdrosci, gdzies tam w srodku, jest wyrazna wskazowka, ze nie zawiodlem sie! Jestem pod duzym wrazeniem tuszowania, stad moje pytanie, ale o tym pozniej ...

 

Mimo wszystko kilka zastrzezen:

 

1. Przylaczam sie do smarta: miesniak po prawej stronie na dole zupelnie mi tam nie pasuje. Jesli jest on tam bez wyraznego celu, to daruj go sobie

 

2. Tak przekladam sobie ta perspektywe w glowie i wychodzi mi na to, ze cien karla zonglujacego szczurami (co za pomysl) nijak nie powinien padac na sciane po prawej. Gdybys przesunal wglab (w okolice splywu i barierki) tego gumofilca z latarka, ten cien mialby racje bytu. Moglbyc go jeszcze fajniej rozciagnac, tak by barierka (jej cien) wychodzila niemal poza kadr.

 

3. Dopiero teraz zauwazylem, ze za barierka jest woda. Ciut za mocno jest chyba pomarszczona (za duze i jednoczesnie zbyt "czeste" falki). Wode zrobilbym jeszcze raz. Najpierw podszedlbym do niej kolorystycznie, malarsko ... Potem ubralbym ja w wirtualny tusz.

 

4. Co do postaci, to oprocz miesniaka na dole razi mnie jeszcze jedna slabo wykonana, plaska, mala pokraka w czapeczce ze zlozonej gazety! Odstaje od doskonalej reszty (zobacz na postacie obok - syjamskie blizniaki (fajne) i pinokio bez nosa?!?).

 

5. Co do koloru, to na razie nie mam koncepcji. Nie wiem, czy nie powinienes nieco zrezygnowac ze szczegolow w dalszym planie, bezposrednio za swiatlem latarki. Skoro latarka oswietla karla, to na pewno nie oswietla wody i muru z tylu (glebia pracy). Ale moze masz na to inny pomysl ...

 

Zauwazylem, ze na etapie analogowego tuszowania wydobyles naprawde sporo szczegolow. Stad moje pytania: Na jakim formacie robiles szkic? Jakiego uzywasz piorka? Czy to zwykla, najzwyklejsza kalka (kalka chyba nie przyjmuje tuszu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO w całym kadrze problematyczna jest czerń. W rzeczywistości najsilniejszy kontrast jest zawsze najbliżej widza choćby z powodu perspektywy powietrznej- u Ciebie odwrotnie, największe kontrasty i to pomiędzy dużymi płaszczyznami zdarzają się albo w dalekim planie albo w cieniu- to spłaszcza kadr, podobnie jak wyraźne zimne plamy na pierwszym planie , wypychające w tył to co powinno być na froncie.

 

Poza tym- długo nie pożyjesz. Jak inni Cię z zazdrości nie utrupią to ja to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tusz mnie miło zaskoczył - nawet myślałam, że to już koniec:-D

 

Niestety kolejne tusze czarno-białe dalej słabe, chociaż o wiele lepsze od szkicu ołówkiem. Chylę czoła, bo wiem jak trudno rysować w tuszu (no, przynajmniej mnie;) Ogólnie - pierwszy tusz jest najlepszy, bo "niedokończony" - jest trochę oddechu na kartce (chociaż wiem, ze to tylko jakiś tam etap pracy i efektem finalnym miało być zaczernienie całej kartki), a najlepiej byłoby, aby ten oddech kartka miała z każdej strony. Oczywiście to tylko moja opinia, grafika rządzi się swoimi prawami:-)

Co do koloru, to niestety nie podoba mi się. Zrobił się z tego fragment komiksu w powiększeniu - ale jeśli taki miał być efekt, to go osiągnąłeś w 100 procentach:-)

 

Ogólnie nie miej mi za złe negatywnych komentarzy, ja tak naprawdę jestem pod wrażeniem Twoich zdolności plastycznych:-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma klimat powiedzil bym ze nawet bardzo ...podoba mi sie tylko ze szkoda ze ja niemam takiego talentu ..pozdro i szcunek //////????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności