Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Może trochę pozwolę się usprawiedliwić, wzoruję się na tej refce bardziej (jest bardziej prawdziwa, jeżeli odnosić się do filmu)ey1z6ohvr8s5.jpg różni się trochę to od tego co jest w załączniku, bo np. tu gdzie są ostre krawędzie po bokach to schodzą one od razu w tył, a w załączniku są jeszcze lekko wysunięte w bok, ale nie ma co się usprawiedliwiać tylko trzeba działać, polecę od nowa ten element i tak będzie chyba najłatwiej i najszybciej, ponieważ nigdy niczego nie modelowałem w ten sposób i ciężko mi jest opanować te zagniecenia... Może jest jakiś prosty sposób na to prócz odpowiednie przesuwanie vertexow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym sposobem jest pracowanie w low poly z nalozonym modyfikatorem ts/ms na gore oraz podgladem w czasie rzeczywistym, modelujesz LP ale widzisz zmiany w HP

 

no i zanim bierzesz sie za modelowanie jest sie dobrze wczesniej zastanowic nad topologia siatki

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plasti - przecież on chyba ma włączonego tego smootha, czy jak to się tam w maxie zowie.

 

nie chodzi o to zeby byl tylko koncowo nalozony, tylko zeby razem z nim modelowac widzac efekt na bieżąco, nie wiem moze kolega tak modeluje, ale lepiej napisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czas trochę ogranicza mnie, to co udało mi się wyskrobać na tą chwilę, w sumie wrzucam dwie "propozycję" układu siatki, co prawda niewiele się to różni ale mnie przekonuje bardziej ta druga opcja bez trójkąta. 1.o3pr901gww6o.jpg 2.5i38nkwawlbc.jpg

wrzucam tyle bo nie chce psuć więcej:) choć w duszy nadzieja, iż jest lepiej. (siatka bez ts'a i z lvl'em drugim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up. i pytanie, jak uzyskać w wewnątrz oka ostre krawędzie w kantach które są teraz zaokrąglane. Używając chamfera siatka strasznie mi się psuje, chodzi o to by sprawić aby było one bardziej kanciaste w środku. Próbowałem bawić się również z opcją connect ale marne efekty...38e08je980f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczone krawędzie mają być ostre, co prawda o smooth grupach wiem co teraz oglądałem i trochę poczytałem, sam jeszcze w max'ie na szybko to sobie zobaczyłem, uważam iż to nie rozwiąże mego problemu. Aczkolwiek mogę się mylić...64253531507674813049.jpg Używając tejże wyżej wymienionej opcji siatka się bardziej krzaczy niż przy chamferze, plus jest taki iż jest więcej wiedzy w mej głowie na temat 3Ds maxa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności