Jump to content

FUNKYszou

Members
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by FUNKYszou

 1. Cześć! (Gamedev) Jeśli lubisz to co robisz, chcesz nabrać doświadczenia i robić rzeczy, które Cię rozwinął to mam przyjemność zaprosić Cię do naszego zespołu. Jesteśmy już trzyosobową ekipą: grafik 3d i dwóch programistów, która uczy się z pasji do tworzenia gier komputerowych. Potrzebujemy jeszcze : -grafika 2D (koncept artysta) -animatora -grafika 3D My zapewnimy miłą atmosferę, możliwość pierwszego kroku do stania się profesjonalistą i bycie częścią- kto wie- czegoś wielkiego:) Oczekujemy chęci do nauki i rozwoju swego rzemiosła. Jeśli jesteś zainteresowany i ciekawy naszego pomysłu, proszę o kontakt na pv. Pozdrawiam!
 2. Malowanko w Zetce, pierwszy raz taką postać malowałem, jak i samą rzeźbę mężczyzny po raz pierwszy wykonywałem http://i.imgur.com/q5Qa8SQ.jpg http://i.imgur.com/tfBnSH6.jpg
 3. Witam! Postanowiłem założyć teczkę poświęconą moim rzeźbom w ZBrushu. Robię właśnie żołnierza, skończyłem rzeźbić ciało, teraz będę robił ubranko.
 4. Owszem przy 2 milionach active points. Problem rozwiązał się po 3 reinstalacji systemu. A nadal nie wiem co było tego przyczyną.
 5. Witam. Poszukuje rozwiązania problemu działania ZBrusha, otóż program już przy 2kk poly wyświetla mi max 10-15 fps przy manipulacji modelem, a wszelakie działania pędzli są opóźnione o jakąś sekundę, a procesor zaczyna pracować na 98% zużycia. Pracuje na: radeon 6770 phenom ii x 4 965 3,40GHz 8gb ramu plyta z asrocka rozdzielczosc ekranu HD Dodam, iż komputer jest po formacie, pobrałem najnowsze sterowniki pod kartę graficzną.
 6. Miałem podobny problem i mi pomogło podczas zapisu zmiana z use system gamma na overide jeżeli dobrze pamiętam. Przepraszam jeżeli coś przekręciłem ale nie mam dostępu do Maxa teraz.
 7. Poprzednio były chyba 4h, ale mogę się mylić i może się zmieniać to.
 8. trzeba dobrać tylko temat... zrobić plansze i czekać na pracę.
 9. rice ma rację, dużo milej byłoby gdyby sam sculpt trwał tydzień. Moja propozycja to kreskówkowa postać.
 10. Sam bardzo chętnie wziął bym udział, ponieważ raczkuje z ZBrushem i na pewno przyłączyłbym się do zabawy, można by było spróbować zrobić nowy temat i pociągnąć to do przodu...
 11. Spróbuj może zamienić vraylight na dome i zmień intensywność światła i obszar gdzie ono się rozchodzi, wiem też że można w samym materiale ustawić parametry tak aby lekko się świecił tylko to chyba nie będzie pasować
 12. skalpel3d tu wrzucam render z ustawieniami które mi przestawiłeś: dla mnie wydaje się, że coś jest nie halo...
 13. Chodzi Ci o np. "losowe" rozmieszczenie... Dobrze kiedy tylko się da będę używał języka ojczystego, choć wydaje mi się, że to aż tak nikogo nie zabolało.
 14. To będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Dzięki!
 15. ze scattera korzystałem tylko, że on mi nie umożliwia raczej właściwie takiego stosu z obiektów, chyba iż moje myśli są błędne. chodzi dokładnie o rozmieszczenie kostek lodu rozsypanych w stos i wsadzona w nie butelki.
 16. Witam, znacie jakiś sposób aby w sposób randomowy rozmieścić powiedzmy boxy na plejnie z uwzględnieniem kolizji we wszystkich trzech osiach?
 17. Shell nie pomógł nic..jakby z zewnątrz patrzeć to sama bryła jest oświetlona dobrze nawet przy mniejszym świetle, po prostu za mało wpada go do środka, nawet większy otwór okienny nie pomaga w tej sytuacji...
 18. deemes to chyba nie problem zagubionych textur ponieważ i tak by mu się otworzył same parametry materiału, po prostu bez textur, może źle je ładujesz, choć mogę się mylić, ja to robię get material (wciskasz standard) nastepnie Material/map browser material i szuaksz pobrany materiał, po czym powinien Ci się wyświetlić na liście dany materiał. spróbuj wejsc przez material--->get material może to coś pomoże, ponieważ np przy usuwaniu to tylko wtedy wyświetlają się wszystkie opcje.
 19. skalpel3d - mógłbyś wrzucić sety świateł i vray'a, bo zaczynałem od nowa wiele razy nawet i ciągle to samo, w tą samą stronę idę. Nie jestem wstanie dojść do mego błędu który popełniam, robiłem nawet wszystko na standardowych ustawieniach, wtedy wszystko jest za jasno, światło za intensywne itd...
 20. Dzięki za odpowiedzi, perspektywę poprawiłem wywaliłem tło zza okna, co do przepaleń na oknie to framuga okna wchodzi lekko w ścianę z wszystkich 4 stron a krawędzie są spójne wiec nawet jakbym chciał to ich już nie połączę, dlatego nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem już będzie z "jechać" jeszcze niżej z intensywnością sun'a i dać jakieś światło od środka, jak takie coś wypada, obraz dużo traci? Po Dłuższym zastanowieniu lepiej będzie polecieć ze wszystkim od nowa z wyniesionym doświadczeniem z tego "projektu"...
 21. Tło się usunie, a co do wymiarów okna to robione było wraz z wymiarami, które znalazłem w internecie. Dziękuje za rady (nie wiem o co chodzi z "ogniskową")
 22. tutaj ustawienia: dodam, że z tymi ustawieniami wyszedł mi ten ostatni render, przedtem miałem też ustawiane inaczej parametry, opcja skylightportal + simple też miałem zaznaczone wcześniej, ogólnie wiele razy robiłem podobnie jak na tutorialach ale to mi żadnych pożądanych rezultatów nie przynosiło...
 23. podczas eksperymentów mych, działaniu wraz z różnymi tutorialami o "daylight VRay" nie uzyskałem właściwie nic, ciągle za ciemno bądź prześwietlenia mi wychodzą, nie mam pojęcia jak to naprawić a dalsze takie próby coraz bardziej mnie demotywują do działania z tym pomieszczeniem. Dosłownie przed chwilą udało mi się uzyskać taki efekt: Co o tym sądzicie?
 24. Przed oknem znajduje się vraylight z zaznaczoną opcją skyportal + simple, przestudiuje jeszcze tutorial podany przez Tom3k'a może coś uda się zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy