Skocz do zawartości

Artega GT


Mati8882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacząłem pracę nad drugim modelem samochodu z Maxie (pierwszym był Nissan). Z założenia nie ma być to model bardzo zdetalizowany - sama bryła zewnętrzna, bez wnętrza. Temat założyłem aby uzyskać porady dotyczące poprawności siatki oraz jakieś wskazówki dotyczące studia i renderingu. Na razie przedstawiam siatkę tego co do tej pory zrobiłem, oraz render z TS ( jeszcze bez chamferowania krawędzi i smoothing group ). Wlot powietrza na tylnym nadkolu nie przypomina tego ze zdjęcia, ale jeszcze nad nim pracuję.

 

Artega_GT_001.jpg

 

Untitled-3.jpg

 

Artega.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mati8882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak modelujesz ogólną bryłe to nie rób takich deatli jak wloty z boku. Tak samo nie potrzebnie oddzieliłeś szybę, nie mówiąc już o trójkącie pod lusterko. To auto jest idealne do robienia całej bazy na gładko, bez żadnych wycięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Uznałem, że takie elementy jak szyba lepiej zrobić już teraz, niż potem bawić się w wycinanie. Ale idąc za Twoją radą przednie reflektory zrobię później. Chciałbym się także dowiedzieć, czy tego typu siatka jest dopuszczalna, czy muszę pociągnąć krawędzie przez całą długość karoserii (linie błękitne)

Untitled-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszą metodą jest obrysować całą karoserie nurbsami i do nich dopasowywać polygony.Tez chyba nie można przesadzać z gęstością takiej wstępnej siatki. Najlepiej stosować tyle jeśli tylko jest konieczne. żeby mieć równe odlegoci w siatce można pobawić się w ten sposób że układasz siatkę całej karoserii z playna podzielonego na x części i na ile to możliwe starasz się nie przesuwać wzdłuż osi samochodu a jedynie w poprzek i na wysokości. Tak mi się wydaje. Powodzenia

PS. No i warto też często przesuwać vertexy po edgach a nie swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki

 

@pecet

@Slim_

 

Idąc za waszą radą usunąłem wlot. A kiedy jest najlepszy moment na modelowanie tego typu detali? Po TS i 'spłaszczeniu wszystkich modyfikatorów', czy jeszcze przed tym, lecz po uzyskaniu podstawowej bryły?

 

@JakóbM

@Sebazx6r

 

Niestety nie mam jeszcze takiego doświadczenia jak Wy, dlatego modeluje taką metodą, jaka była przedstawiona w tutorialu do Nissana.

 

Zacząłem także pomału dodawać podział karoserii oraz nadawać jej coraz bardziej opływowy kształt. Na razie zająłem się okolicami maski oraz drzwi, więc reszta karoserii nie wygląda najlepiej, jednak umieszczam poglądowy render aby uzyskać jakieś porady :) :

 

Artega-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wg. Was nie ma co grzebać przy tym modelu, tylko zacząć od początku... Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie - co zrobiłem najgorzej, czy jest w tym modelu jakiś dobry fragment itp.

Przedstawiam siatki:

 

siatki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności