Skocz do zawartości

Niebotyczny render time


tarnasm

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wystartowałem z renderem wczoraj po północy. Po 5 patrzę na efekt a tu jeszcze 31h renderu. To prosta scena. Zwykły interior. I tutaj pytanie czy Subdiv na materiałach mam za duży? bo np. na Chrome Mat ustawiłem np 25. Światła mają podobnie. Coś to jest nie tak. Subdiv w Light Cache mam na 1000 więc nie dużo. W czym problem? Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pomimo poprawy ustawień w V-ray. Render nadal wybiega do 7-9h. Skorzystałem z wtyczki podanej przez kolegę....może tutaj sprzęt ma dużo do powiedzenia. Wydawał mi się wystarczający na 1-sze wizki.

Posiadam: intel B690 2x 2,2gh, 4GB ramu i jakąś integrated Grafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo liczy się sam light cache? Jeśli tak, to jeżeli używasz vrayowskiego displacementu lub włosów na geometrii o małej ilości polygonów, zastosuj na niej subdivide przed nadawaniem dalszych modyfikatorów (zwiększ gęstość siatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo liczy się sam light cache? Jeśli tak, to jeżeli używasz vrayowskiego displacementu lub włosów na geometrii o małej ilości polygonów, zastosuj na niej subdivide przed nadawaniem dalszych modyfikatorów (zwiększ gęstość siatki).
Możesz mi dokładnie opisać jak to ustawić? :)

 

Zobacz czy nie masz max displacement subdivs na 256 w ustawieniach. Zejdz do 4-5 :]

Ustawione:) thx! faktycznie było 256 ale szczerze mówiąc niewiele to dało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi dokładnie opisać jak to ustawić? :)

 

Zaznacz obiekt, na którym używasz displacement lub vray hair i nadaj mu modyfikator subdivide z takimi ustawieniami żeby było względnie dużo małych trójkącików. Najgorzej jest w przypadku używania włosów na pojedynczej płaszczyźnie o dużej powierzchni (strasznie długo liczy się light cache).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności