Skocz do zawartości

Zwiększenie realizmu sceny ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wykonany model Kościoła i nie wiem jak dobrze to potexturować żeby wyglądało dość realistycznie bo teraz realistyczne to nie jest prawie wcale. Może jakieś podpowiedzi odnośnie textur czy oświetlenia .

Oto link do screena :

http://www.iv.pl/images/74149107006889715570.jpg

Dodam tylko prośbę żeby nie sugerować się jakością trawy i całego tła chodzi o sam model kościoła.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do tych tekstur to pewnie przydały by sie te bezszwowe czy jakoś tak dobrze myślę.

Zaraz poprawie i wrzucę a to oświetlenie jakieś naturalniejsze to jakie dać ??

 

- - - Updated - - -

 

A co do filmiku z linka oglądałem go fajna funkcja ale czy jak cały model z tego zrobię to rendering nie będzie się ciągnął godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę, to i te są "bezszwowe". Chodzi jednak o to, że na pierwszy rzut oka widać, że są zapętlone.

 

Co do filmiku - jak cały model strzelisz to rzeczywiście będzie nieciekawie, ale gdzieniegdzie możesz sobie na to pozwolić, np. jeśli planujesz gdzieś zbliżenia. Ale ogarnij jeszcze temat "displacement"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre oświetlenie i jakieś bump mapy bardzo by podniosły realizm, tak jak mówili koledzy.

Textury mógłbyś zrobić od początku, na całą ścianę. Wyjdzie duża textura, ale na pewno lepiej się taką dopracuje i urozmaici, żeby nie była taka jednolita.

Taki kościół musi mieć zacieki, zabrudzenia, w końcu jest stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dośc nienaturalnie wyglada ten chodnik jesli oczywiscie to jest chodnik :) w każdym razie ten pas okrażajacy kościól,zbyt wysoki,od razu wydal mi sie nieproporcjonalny do całego budynku.No i swieci sie jak psu jajca.Kocie łby "uwypukliłyby" wygląd i nadalyby charakteru całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności