Skocz do zawartości

Max3D 2012 64-bit, a wyłączanie podczas renderingu.


Pesmerga

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry mojego sprzętu:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

Pamięć RAM: Pamięć DDRAM3 Corsair 16384MB 1600MHz Vengeance LP Blue XMP CL9 (4x4096)

Karta graficzna: Asus GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

Zasilacz: Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

Windows 7 x64

3ds Max Design 2012 64-bit

Mam ustawione pamięć wirtualną na:

c: 15000 - 22000 mb

d: 15000 - 20000 mb

e: 15000 - 20000 mb

 

Podczas renderowania mentalrayem nieskomplikowanych animacji ale o rozdzielczości 1920x1080, ba nawet, gdy było 640x320 to tez się wyłącza. Wychodzi do windowsa, a czasami pojawia się niebieski ekran.

Sprawdzałem ramy poprzez "Diagnostyka pamięci systemu windows" i nie wykryło żadnych błędów.

Z obserwacji to max zabiera ok 8-9 gb ram-u, 4 rdzenie procesora na 100% obciążenia. Tak grzeje się dobrze, ale mam zamontowane dodatkowe chłodzenie.

Zauważyłem, że kompa zaczął mi się wyłączać po zakupieniu 16 gb ram-u. Bo sprawdzając na ramach od brata:

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 PGS AMD LLK + GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 nic się nie wyłącza ;( ;( ;(

 

Hmm... np podczas ciężkich renderingów z Adobe after effect nie wyłącza się, nie chce porównywać Max-a do AAE bo jasne, że max wyciągnie wszystko co jest do wyssania z kompa.

 

Czy może zasilacz być za słaby na takie obciążenie z 16 gb ram??

Hmmm..czy coś jeszcze powinienem napisać? POMOCY!!!! XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wszystko wskazuje na RAM, przetestuj go pozadnym Memtestem (wygooglaj to) i zobacz co ci wyjdzie. Jak masz ram z roznych firm mozesz miec jakies konflikty. Zasilacz nie ma nic do ilosci pamieci.

 

PS: AAE tez potrafi zjesc z kompa wszystko co sie poda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memtest - kiedys coś próbowałem nim sprawdzić, ale nie wychodziło, no ale sprawdze ponownie.

Co do ramów... Dlatego kupiłem 16gb w jednej paczce, żeby nie były różne (jak napisałem wyżej pozyczyłem do tego samego renderingu ramów mojego brata które są różne i nie wyłączał się 3dmax). Przypomniało mi się, że nawet cały kompa potrafił mi się wyłączyć... nawet często to się ostatnio zdarzało tylko podczas renderingu 3dmaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales czy twoj ram byl testowany przez producenta plyty glownej? Prawdopodobnie ram ktory zakupiles teraz nie istnial jeszcze jak wydawali twoja plyte glowna. Nie moge sobie przypomniec jak to sie nazywa, ale producenci plyt glownych wydaja takie dokumenty w ktorych wyszczegolniaja testowane pamieci i podaja ktore polecaja a ktore nie przeszly ich testow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej Ci radzono, ściągnij memtesta. Na początek tego, który testuje RAM w windowsie. Darmowa wersja testuje naraz tylko 2GB , więc żeby przetestować wszystko uruchamiasz 8 razy program na raz, w każdym wpisujesz 2 GB. Na czas testu wyłącz wszyskie programy jakie się da.

Miałem wadliwy ram i dało się normalnie pracować w PS, grać w gry itd. ale podczas renderingu w 3ds maxie albo wywalało do windowsa, albo bluescreen. Chodziło o to, że te błędy występowały dopiero powyżej zużycia 5GB ram, a inne aplikacje nie wykorzystywały aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej Ci radzono, ściągnij memtesta. Na początek tego, który testuje RAM w windowsie. Darmowa wersja testuje naraz tylko 2GB , więc żeby przetestować wszystko uruchamiasz 8 razy program na raz, w każdym wpisujesz 2 GB. Na czas testu wyłącz wszyskie programy jakie się da.

Miałem wadliwy ram i dało się normalnie pracować w PS, grać w gry itd. ale podczas renderingu w 3ds maxie albo wywalało do windowsa, albo bluescreen. Chodziło o to, że te błędy występowały dopiero powyżej zużycia 5GB ram, a inne aplikacje nie wykorzystywały aż tyle.

 

Jak poradziles sobie z tym problemem?

Poproszę o nazwę innego programu który normalnie przetrzepie 16 gb ramu, nie wierze mem testowi.

 

Czy był testowany przez producenta? Hmmm.. chyba sprawdzałem to info przed zakupem, głowy urwać nie dam ;)

 

Napiecie... ile powinno mieć, w moim przypadku, gdzie moge szukac informacji? Musze looknac aktualizacje biosa, nigdy wczesniej tego nie robilem...

Napiecie na procku ile powinno mieć i gdzie szukać tych informacji?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie będziesz miał podane na stronie producenta w specyfikacji produktu.

Aktualizacja biosu jest o tyle ważna, że czasami poprawiają współpracę z nowszymi pamięciami których nie było jeszcze na rynku w momencie produkcji płyty. W przypadku mojej płyty właśnie tak było. Nowszy bios w stosunku do tego który miałem oryginalnie miał w opisie właśnie poprawę stabilności i lepszą współprace z nowymi kościami pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności