Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Aparat fotograficzny: Zorka 4


greg_jg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba iwesz co myśleć o tym gładziutkim jak pupcia noworodka materiale, który miejscami pokazujesz nam w ostatnim updejcie :>

gwint i raszt materiał piękne. Tylko kiedy skończysz ten aparat i zabierzesz się za coś większeog. Mówię tu zarówno o gabarytach jak i czasie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze..... Salwator, ten materiał nie jest już "jak pupcia noworodka", a przynajmniej tak mi się zdaje

- - - -

 

kiedy skończysz ten aparat
na tak postawione pytanie odpowiem: ...... nie wiem :( mam bardzo dużo roboty związanej ze szkołą (matura w tym roku) +nauczyciele myślący, że ich przedmiot jest najważniejszy :/

a i przy samym aparacie trzeba się narobić- materiały, pech chciał, że mam taki w domu :)

- - - -

 

kiedy (...) zabierzesz się za coś większeog. Mówię tu zarówno o gabarytach jak i czasie ;]

Jeśli chodzi o gabaryty, to bezpośrednio po ukończniu prac nad Zorką planuję zrobić jakieś wnętrze w Mental`u, dlatego już teraz robie małe testy oświetlenia:

.:raz:.

.:dwa:.

 

Jeśli chodzi o większy projekt, który wymagałby dużego nakładu czasu, to jeszcze nad takowym nie myślałem, może po dobrze zdanej maturze i dostaniu się na studia.

 

- - - -

Dzięki za komentarz/e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pokazujesz kolejne elementy aparatu. Aż miło sobie popatrzeć... tylko troszkę za ciemne... kolorki jakieś takie wyblakłe. Ale i tak jest super (jak na wip`a ;] ).

 

Jako że lubię aparaty fotograficzne, szczególnie te analogowe (chociaż sam mam cyfrówkę) czekam z niecierpliwością na kolejne etapy.

 

Ps. Matura to pikuś w porównaniu do wykonania takiego modelu. Wiem co mówię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

troszkę za ciemne... kolorki (...) wyblakłe
za słabo "skręciłem" światełka :/

 

czekam z niecierpliwością na kolejne etapy
nie wiem kiedy będą następne- nastał czas uczenia: jutro klasóweczka z fizyki :/

 

Ps. Matura to pikuś w porównaniu do wykonania takiego modelu. Wiem co mówię ;).
Mam nadzieję, że matura przyniesie conajmniej takie oceny ze zdawanych przedmiotów, jakie Wy wystawiacie mi za ten model :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly offtop :P

 

Jeśli chodzi o gabaryty, to bezpośrednio po ukończniu prac nad Zorką planuję zrobić jakieś wnętrze w Mental`u, dlatego już teraz robie małe testy oświetlenia:

.:raz:.

.:dwa:.

 

zainspirowales mnie greg... uwielbiam meczyc sowjego kompa takimi testowymi renderami :P

linki:

plim

plam

plum

 

koniec offtopa :P

 

a wogole jak tam postepy z Zorka 4? kiedy nowe apdejty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.... ;D

- - - - -

prabab, dzięki za przypomnienie ;)

- - - - -

Przez pierwsze dni od napisania o update`cie robiłem parę rzeczy przy aparacie, ale później...... jak widać- prace zostały wstrzymane :(, a to co zrobiłem nie nadaje się do oglądania, chyba, że szczególnie tego chcecie ;).

 

ps. nie wiem kiedy będzie update :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SaTaNeK

Model jest swietny, to samo moge powiedzec o matarialach. Jedno pytanie: kiedy bedzie nastepny update - zagladam czesto do tego topicu i goraco kibicuje:) hehe

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SaTaNeK

hehe, w takim razie zycze wytrwalosci bo szkoda by bylo usmiercac ten projekt...

 

BTW: ciekawe co sie stalo z moimi postami chwile tu nie zagladalem (pol roku) forum sie zmienilo a moje wczesniejsze posty i wip sie znikly;(

 

Pozdro i do roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rozdzielczość mają mapy dodanego obiektu ?:]

 

A tak na serio to może to co już masz złóż do kupy i pokaż jak się prezentuje cały aparacik na tym etapie. Twoja pracka to prawie studium aparatu Zorka, nie zdziwie się jak pokażesz części mechaniczne ;)

 

Pozdrawiam, powodzenia w dalszej pracy i wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rozdzielczość mają mapy dodanego obiektu ?:]

Tzn. tak .... przygotowywałem je w PS`ie i mają rozmiar... 2000x2000 :O, którego już nie zmieniłem :) dlatego teraz mogę śmiało robić zbliżenia :)

 

ps. większość map ma takie rozmiary :) np. jedna część obiektywu ma mapę o rozmiarach... 9600x800 ;) wszystkie pliki, które utworzyłem do tej pory zajmują 4,31 GB (w tym 2,34 GB scen max`owych- dokładnie 363 pliki).

 

nie zdziwie się jak pokażesz części mechaniczne ;)

Tego nie będzie, w takim tempie nie wyrobiłbym się do końca 2005 roku :/

 

Pozdrawiam, powodzenia w dalszej pracy i wesołych świąt :)
Dziękuję i wzajemnie :)

 

--------------------------------------------------------------------------

spoko modelik tylko teraz jakies zdjecie tylko zrobic:D

wesolych swiat (za wczasu zycze)

Dzięki i wzajemnie :)

--------------------------------------------------------------------------

lol. Ciągle męczysz tą Zorkę:)

przypominam że robisz ją dokładnie 4 miesiące już :D

Już 4 miesiące? :/..... ale nie przegram tej "walki" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie wiem, kiedy dokładnie będzie kolejna aktualizacja, ale daję słowo, że do końca stycznia pojawi się cały (nowy) oteksturowany element, a projekt "Zorka 4" zostanie ukończony, nawet gdyby miało to trwać kolejne 4 miesiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparat, a raczej jego czesci wygladaja porzadnie, czlowieku, pokaz calosc, musi prezentowac sie lepiej niz ktorakolwiek z czesci aparatu
Całość pokażę dopiero, gdy ukończę cały model jednak nie wiem dokładnie kiedy to nastąpi- mam nadzieję, że szybko bo już tracę chęci dokończyć ten projekt.

Z każdym dniem, w którym nic przy nim nie robię potrzebuję coraz więcej czasu by się za niego zabrać :/

 

moje mieszkanie to maly pryszcz w porownaniu z twoja praca :)
Bez przesady. Twoja bardziej mi się podoba :)

 

= = = =

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladam tu aby wykopac ten stary watek z dna topikowego, tym samym nawolujac do pokazania czegos nowego. W koncu obiecales apdejty :> i ze napewno go skonczysz.

 

A tak swoja droga to gratuluje siwetnych efektow. Naprawde jestem pod wielkim wrazeniem!! zwlaszcza materialow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że obiecałem (:/), iż nowy element mojawi się do końca stycznia .... mamy marzec. Pierwszy raz złamałem dane słowo.

 

Jednak nie miałem wiele czasu na zrobienie materiałów, by oteksturować nowy element, zdążyłem tylko ~opisać i określić poszczególne mapy, teraz zostało "tylko" malowanie w PS`ie pod określone parametry.

Nie wiem kiedy dodam kolejny element, ponieważ stan moich przygotowań na maturkę z polskiego jest praktycznie zerowy :/ (ustna) .... i pytanie: macie jakieś materiały wyorcze? albo informacje dotyczące języka materiałów wyborczych ?

 

Co do terminu zakończenia pracy nad Zorką mam czas do 8.IV (wystawienie ocen i jeżeli oddam gotowy projekt przed tym dniem będę mieć "6" z przetwarzania informacji ;) ) mała motywacja, ale zawsze ;) .... chyba trzeba będzie przygotować 2 wersje aparatu ;)

 

Postaram się dać coś nowego najszybciej jak będę mógł, jednak tym razem niczego nie obiecuję.

 

= = = =

 

Dzięki za dobre słowa i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności