Skocz do zawartości

Ustawienia Rendera do animacji


Szosz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

poratujcie proszę bo jeszcze dwadzieścia godzin temu myślałem, że mój komp daje radę.

 

Intel core 2 duo E8500 2x 3Ghz + 4gb ramu (sprzed 4 lat.

 

Modelowanie i rendery pojedynczych klatek do sprawdzenia modelu, a nawet sceny daje radę, wcisnąłem render filmu w podziałce 720p i wyskoczyło 12 godzin dla 300klatek, a finalnie przerwałem rendering w 3/4 po 20 godzinach.

Filmik też 4-ech liter nie urywa heste trochę do poprawienia, ale żeby to jakoś skomplikowane było to raczej chyba nie (najdłużej renderować zaczął gdy wstawiałem materiały Vraya na przedmioty).

 

Pytanie czy kombinować z ustawieniami rendera na siłę zmniejszać podziałkę, czy wywalić proca z płytą główną i jeśli tak to czy wymieniać na q9500 quad core 2,66Ghzx4 pod strarą płytą i ramami czy inwestować w nową płytę i procka i5?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moglbys napisac ten post jeszcze raz, tak troche bardziej skladnie zeby bylo wiadomo o co chodzi?

Z tego co zrozumialem to moge odpisac tak:

- renderowanie 720p na 2 rdzeniowcu bedzie trwac dlugo.

- jak na taki filmik to rzeczywiscie masa czasu i ciezko powiedziec na co on zchodzi, z drugiej strony 2,4 minuty na klatke to nie tak wiele.

- jak chcesz renderowac animacje to lepszy sprzet napewno sie przyda.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze scenka nie jest mocno skomplikowana, cztery przedmioty tylko.

 

Może da się coś przestawić, żeby tak długo nie renderował, Eko bo sekwencja miała ma YT być wysłana, ale w niższe podziałce to trochę obciach, a czekać ponad dobę na film, to na ponad nie zarobię.

 

Jak nie to pozostaje wymiana pomocą pytanie czy i5 czy q9500 ma płycie sprzed czterech lat też odniesie efekt?[ATTACH]90222[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, czy jest jakiś sposób, żeby w trakcie ustawiania animacji nie trzeba byłoby jej renderować do pliku avi, tylko zapisać go jakoś szybciej do odtworzenia w innym Playerze? Dla sprawdzenia ustawień, w viewporcie nie zawsze widać wszystko no i nie ma video post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie renderuj do avi tylko do pojedynczych obrazków. Dlaczego? Dowiesz się jak przy 99% Ci braknie prądu albo się komputer zresetuje ;)

 

Odnośnie tego screena co pokazałeś. Na każdej klawiaturze jest taki przycisk printScreen ;) Poczytaj w google do czego służy ;)

 

Jak chcesz jakoś przyspieszyć ten render to pokaż ustawienia (F10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dowiedz się co to jest tapatalk, i o ile łatwiej z niego czyta się i pisze na forum i dlaczego użyłem zdjęcia zamiast printscreena wydedukujesz sam . Jeszcze w trakcie renderu nigdy nic mi nie zgasło, a nawet jeśli zgaśnie to wyrenderowane klatki pozostają w pliku avi.

Faktycznie kilka jpegów, wybiórczo ze sceny pokazuje coś, ale w ten sposób nie sprawdzisz timingu i płynności, o jpgu już dawno zapomniałem, a pytanie w tym wątku myślę że nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyrenderujesz parę sekund powiedzmy. No to wtedy wczytujesz te obrazki do jakiegoś programu do obróbki. on ci to składa pyta się tylko ile klatek na sekundę wpisujesz 24/29.8 czy co tam wolisz. i masz realtime prev... Jeśli nie znasz żadnego programu to możesz ogarnąć darmowego Blendera, tam jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności