Skocz do zawartości

Linux - genialny OS - kto ma?


M'actep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja moją instalację mam od miesiąca i jeszcze ani razu nie zwisł. Miałem juz up-time 84 godziny

a ja mam Linuxa od ponad dwóch lat i ani razu mi nie zwisł... a up-time rekordowy miałem ponad 24 doby ostatnio... prawie cały sierpień.,... ale przecierz to nie jest obiektywny sposób na ocenianie stabilności systemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozatym dużo ludzi myśli trochę nie tą drogą - linux nie jest to OS typu desktop ( jednak wszyscy próbują z niego zrobić desktopa i jest coraz lepiej i aktualnie jest już to b.dobry desktop ) więc w sumie już aktualne dystrybucje zrobiły mu wspaniałe środowisko desktopowe - np. Mandrake albo SuSE w którym zrobili nawet panel sterowania jak windzie aby łatwo można było poustawiać - ale jednak czy ktoś chce czy nie chce linux jest to system na servery. Wiadmo że normalny użytkownik nie potrzebuje stabilności linuksa bo odpala kompa o 9 rano i wyłącza o 22 ( to tylko przykład ;] ) i mu nie potrzebna taka synchronizacja jak jest w linuksie - windows im dłużej chodzi tym bardziej się sypie. Linux jako server musi chodzić nonstop i spełnia to zadanie idealnie - po paru miesiącach chodzi tak samo jak na poczatku - bez zmian - ja nie jestem przeciwnikiem Windowsa więc mówię że nie można powiedzieć w sumie który system lepszy - zależy od wymagań - dużo userów np. jakiś księgowy który w wordzie i exelu trzyma dane i on ma to gdzieś czy stabilne czy nie stabilne byle dało się napisać - linux i jego możliwości internetowe są chyba znane - przedewszystkim bezpieczeństwo - ciche skanery portów, dobre exploity, crackery, breakery, programy brute force, masa serverów http, ftp, mailowych - linux jako server jest najlepszy - jako desktop - no trudno powiedzieć - zależy od user'a - gdyby wszystko co jets na winde było by na linuksa to także by rządził - jednak wiele programów użytkowych które są bardzo dobre są niedostępne pod linuksa - co prawda jest wiele zastepczych programów no ale jest mase progsów ktore nie mają , czegoś takiego jak 3ds max na linucha nie ma. A Blender... eh... fajny ale lepiej mi się na maxie pracuje - ja mam dwa systemy - windows i linux i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdo -> wszyscy narzekają jaki to windows jest niestabilny i wiesza się ciągle. Nie powiedziałem tego, żeby tu jakiś wyścig zacząc, ale podeprzeć moje słowa faktem. Jeśli to Ci mało to XP`ka używam na obecnym sprzęcie rok i ani razu mi nie zwisł. Więcej narazie nie miałem okazji wyciągnąć. Lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czegoś takiego jak 3ds max na linucha nie ma....

 

Na linuxsie działa Maya i XSI. Są to programy z nawyższej półki które niektórymi opcjami zjadają maxa na śniadanie :) (szczególnie jeśli chodzi o animowanie i modelowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Nie mówię że nie. Np. doskonały particle flow lub niezły reactor (chociaż maya i xsi mają równie dobrą fizykę). No i masa różnych pluginów i renderów.

Są to programy z najwyższej półki na których, jeśli ktoś tylko potrafi, można zrobić praktycznie wszystko.

Ale one kosztują, i to nie mało, a blender jest darmowy. To ogromna zaleta tego ostatniego i nie dziwię się że ludzie instalują sobie linuxa i pracują na darmowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh cleric ale sie tak nie podniecaj.... spokojnie... mozesz zacytowac ten fragment w ktorym leru napisal ze "winda jest o niebo lepsza"? ... nadinterpretujesz... jak juz powiedzial batou nikt tu nie kwestjonuje stabilnosci linuxa... owszem jest stabilniejszy od windy... tyle ze mi (i podejzewam ze nie tylko mi) taka stabilnosc jest na gwozdz do srala... naprawde to nie jest dla mnie taka tragedia jak mi sie system polozy raz na pare miesiecy (szczegolnie ze jak juz pisalem wyzej xp calkiem ladnie chodzi... od poczatku mojej przygody z tym systemem nie mialem zadnych powazniejszych problemow)... podobnie sytuacja wyglada z grami i programami... nikt nie pisze ze niema ich pod linuxa... napewno da sie odpalic sporo rzeczy nawet z windy... tyle ze po co? po co mam sie babrac z emulatorami itp ?... windows nie jest zly... linux nie jest zly... oba te osy maja swoje mocne i slabe strony ale zaden nie jest na tyle lepszy od drugiego zeby sie z ktoregos przesiadac na drugi... przynajmniej dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ps. ludziska dajcie mi Max`a na linux`a :(...

Greg - ja długoo walczyłem z Wine'em, Cegegą (dawniej WineX) i CrossOverem i własne skrypty i tak jak napisałem wcześniej udało mi się połowicznie odpalić - MAX jest że tak powiem zbyt spięty z windoorsem żeby go odpalić na linuksie... sam bym go chciał na linuksa wtedy bym windoorsa nie musial miec... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 84 godzin...

Mam w domu serwer który chodzi na 10-letnim kompie, bez przerwy od 5 lat, na linuksie, na którym nawet nie rekompilowałem jądra. Chodzi mi na nim seti i parę innych drobiazgów jak samba itp. Jedyne przerwy w pracy to jak nie ma napięcia(teraz już sie nie zdarza, bo mam UPS) albo latem wiatraczek odmówi współpracy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz powalczyć - Cedega chyba tylko jest w stanie unieść maxa - stwórz parę skryptów w bashu do wine'a i crossover'a - troche python'a lub perla - pookombinuj - poczytaj handbooka i howto - ja długo walczyłem i dość dużo wywalczyłem - jednak niewystarczająco :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boze jacy fanatycy... teraz rozpocznie sie dyskusja nt. tego ktory uzytkownik linuxa popisal sie wiekszym wspolczynnikiem "hack" i ktory ma dluzej serwer. powiem jedno: ALLAH AGBAR, wrzuccie na luz i wyjdzcie na miasto. znalezli sie zbawcy ludzkosci pheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem slackware, niestety z powodu braku sensownego oprogramowania do grafiki 2d (painter, photoshop) i jakichkolwiek perspektyw na powstanie ich wersji na lin musiałem opuścić ten wspaniały system.

 

i nie pieprzcie mi o gimpie... to jakaś chora parodia ps'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności