Skocz do zawartości

Zdjęcia w galerii handlowej


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie które mnie trapi od paru godzin.

A mianowicie potrzebuję zdjęcie pasażu galerii handlowej jako tło do wizualizacji obiektu. Jest to praca komercyjna.

Pytanie jest następujące, można wejść do galerii i tak o pstryknąć sobie takie zdjęcie czy wiąże się to z konsekwencjami prawnymi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie mam pojęcia, ale powiedz ochronie, ze jesteś komornikiem i zabezpieczasz nieruchomość.

Moi klienci nie mieli nigdy problemu by to załatwić, nawet jak musiałem wchodzić na budowę i focić instalacje i inne rzeczy związane z miejscem, które mnie interesowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem, z kumplem który pracuje w ochronie jak kierownik i stwierdził, że teoretycznie bez pozwolenia właściciela zdjęć się robić w takim miejscu nie powinno. Ale ochrona też nie może legitymować czy też kazać usuwać zdjęcia. Co najwyżej może poprosić o ich usunięcie. Gorzej jest z publikowaniem tego typu zdjęć, w tym momencie właściciel obiektu może już się o to doczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółnie chodziło mi o to, by klient załatwił sprawę, jeżeli robisz coś dla firmy, która jest lub bedzie w galerii lub tam się rozwiesi.

 

Z tym legitymowanie się to macie rację, może być lipa. Chyba lepiej najpierw powiedzieć ochroniarzowi, by wyprowadził ludzi z budynku, bo zajmujecie nieruchomość, to będzie miał zajęcie :P

Swoją drogą miałem ubaw jak się uczyłem na akwizytora zaraz po liceum, wpadamy w garniturach (a'la świadkowie Jehowy) do szpitala na kuchnie i od progu się drzemy ze Sanepid. Baby prawie z kapci wyskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ochroniarz nie jest policjantem, to może sobie chcieć legitymować do woli - ale bez powodzenia.

Dokładnie, prawo na to nie pozwala. Jeśli ochroniarz chce sprawdzic twoją tożsamość, to musi wezwac policję. Może cię zatrzymać, ale nie moze nic zrobic poza tym :)

 

Bez zgody włąściciela budynku nic nie możesz zrobic jeśli posiadasz fotki. Mogą cię posądzić o to. Poza tym jeśli to galeria handlowa, to też będa i logotypy znanych marek ktore mozesz uwiecznić na fotografii wieć pewnie i zgoda na publikacje logotypu znanej marki rowniez jest potrzebna gdyż mozesz dzialac na niekorzysć firmy i nadszarpnąć jej wizerunek robiąc jakieś zlecenie dla kogoś. a za to moga cie pozwać o grube miliony (chociaz w polszy to pewnie nie beda to grube miliony ;) ).

Jak nie masz w umowie z klientem ze odpowiedzialnosc za wszystkie umowy licencyjne i mozliwosc umieszczania takich rzeczy jak wyzej wymienilem to lepiej sobie odpusc, bo pozniej sie okaze ze zleceniodawca sie wyprze ze robil fotki, zlecil wszystko tobie i masz pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności