Skocz do zawartości

Problem z padającym cieniem. ( laik )


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z padającym cieniem. Postac przechodzi z lewej do prawej, jak jest sciana to jest OK bo tego błedu nie widac, ale gdy stoi i mija ta biała tablice to cień wyglada tragicznie... jak to naprawic? Zalezy mi na czacie pozdrawiam

 

screen : http://www.imagebam.com/image/7a72d7256879660

 

Dodam ze antialasing ustawialem min 1/16 max 1. Dawalem nawet wieksze parametry i nic ciągle tak samo.

 

w Material Editor w opcji Shadow/Reflection i w polu Shadows mam Ambient Shadow Color ( ustawiony kolor siwy podchodzacy pod scene ) i wartosc Shadow Intensity na 12. Cien pada tak delikatnie i jest ok. Ale to na zdjeciu strasznie wyglada. Wie ktos jak to poprawic?

 

Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi bo rendering bede jeszcze dzisiaj puszczal a on trwa nawet do 5h ( i7, 8GB, GTX 560 ) ....

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tzn. jaki to jest render? Bo z ustawień nie da sie wymyślić. Poza tym jak to możliwe, że przy tak okropnym renderze masz taki czas. Pokaż ustawienia rendera. I sprawdź czy czasem nie masz na siebie takiej samej geometri. Zjedź z rozdzielczością do 30/50% hd do testów.

 

A wgl to animacja jeszcze? Bo jeśli to animacja to trzeba by się nauczyć jak bejkować GI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mental ray. Mam ustawione aa na min1/64 i max 1. Mam wlaczona opcje use advanced light i tam standardowo atmosphere , environment i effects reszta opcji jest domyslna. Nie ogarniam tak maxa na tyle i troche nie wiem co napisales. Jest to animacja trwa 40s. Wszystko jest dobrze tylko ten cien padajacy na tlo biale zle wyglada i musze go poprawic. Jakas porada napisana jak dla laika?? Nie wiem czemu tak dlugo renderuje a ustawiam na avi 720p rozdzialke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz sampling AA zwykle do testów używa się -1 do 1 a do finali 0 do 8/16. Final gatheringu jeśli masz włączony zmniejsz point density do 0.1 do finalnego 0.25/.3 będzie ok. powinien Ci zejść sporo czas renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, ale mam dalej problem z tym cieniem, bo teraz mam tak, ze na tym bialym tle nie ma cienia ( jest taki leciutki ktory ledwo widac ) a na scianie pod tablica na nogach cien jest taki lekki i niby ok. Ale nauczyciel powiedzial zeby na tej tablicy jakis cien byl w miare widoczny. A wiec jak w Material Editor - Shadows -> Shadow intensity ustawie na mniejsza wartosc to cien jest mocny na tej bialej tablicy, ale za to tez jest mocny na nogach ( sciana siwa). A ma byc tak, ze na tablicy bialej jest widoczny cien - nie za mocny i nie za jasny, no i na nogach taki sredni zeby go bylo widac. Wiec jak mam to poprawic? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności