Jump to content

Problem - ziarno


Recommended Posts

Cześć .

No więc - dalej męczę jeden z bardziej jak dla mnie skomplikowanych projektów i zwracam się z pytaniem , bo nie wiem który element jest za to odpowiedzialny :

- dlaczego zrobiło mi się takie ziarno ? Które ustawienia zmienić , żeby tak źle nie było , a też nie zabiło kompa przy reenderze . Na chwilę obecną przy rozdzielczosci 2000X1400 około czas to 60-70 min .

 

Poniżej reender + ustawienia .

Dodam , że każde źródło światła ma subdivision ponad 30 img]<img src=[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ziarno ci się bierze nie z samplowania świateł ale z Image Samplera, zmień Fixed na adaptive DMC albo Adaptive subdivision, poczytaj o różnicach tutaj: http://www.spot3d.com/vray/help/200R1/render_params_imagesampler.htm

 

 

Spróbuj zmniejszyć też Ambient Occlusion z 0,7 ( bardzo dużo) na jakies 0,1-0,3 bo z takim mocnym AO wyjdzie ci render jakby wszędzie grzyb był na scianach

Link to comment
Share on other sites

Wywal ambient occlusion ten przez vraya oferowany albo skorzystaj z dostepnego darmowego pluginu do tego http://www.creativecrash.com/3dsmax/downloads/scripts-plugins/rendering/other-renderers/c/vray-ambient-occlusion albo w render element wykorzystaj vrayextratex z mapa dirt potem w photoshopie to ładnie złożysz . Co do samego szumy to na pewno jedna z przyczyn są dosyć niskie parametry vray DMC samplera noise treshold do końcowych renderów daje sie na 0,005 lub nawet na 0,001( niestety to wydłuża render) a takto to co przedmówca powiedział usuń fixed :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy