Skocz do zawartości

Problem przy imporcie zewnętrznych blibliotek materiałów


kurator

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem polega na tym iż gdy sciągne jakikolwiek materiał ze strony vray-materials.de to w momencie otwierania pliku .mat w programie nie pokazuje mi się to co na filmmikach, tzn po otwarciu biblioteki nie ma w niej żadnego materiału. Posiadam 3ds 2013 i mam zainstalowany plugin od vraya, ale nie wazne co sciagne to nie pojawia sie zaden materiał a jedynie pusta biblioteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.... nie pojawia sie zaden materiał a jedynie pusta biblioteka.

deemes to chyba nie problem zagubionych textur ponieważ i tak by mu się otworzył same parametry materiału, po prostu bez textur, może źle je ładujesz, choć mogę się mylić, ja to robię get material (wciskasz standard) nastepnie Material/map browser material i szuaksz pobrany materiał, po czym powinien Ci się wyświetlić na liście dany materiał.

spróbuj wejsc przez material--->get material może to coś pomoże, ponieważ np przy usuwaniu to tylko wtedy wyświetlają się wszystkie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem niedawno ten sam problem ale z teksturami.

Materiallibraries leży sobie na C w document&settings i tak z defaulta max szuka materiału.Jesli ściągasz mat i wrzucasz do innego folderu to max nie znajdzie.Musisz dodać ścieżkę do swojego folderu z *mat i przede wszystkim sprawdzić czy aby napewno poprawną masz do materiallibraries.

 

Customize>>Configure User Paths i tu w File I/O popatrz na scieżke materiallibraries a w External Files dopisz swoją z materialami.Dodatkowo dopisz te z File I/O (nie wiem czemu u mnie w z teksturami to pomoglo) i powinieneś po restarcie mieć juz materiały a jak nie to reinstall lub zdecydowanie sie na usunięcie folderu z ustawieniami w:

 

C:\Documents and Settings\jnazwa usera\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Autodesk\3dsmax\2013 - 32bit lub 64bit -XP

na win 7 nie pamietam dokładnie scieżki

 

stracisz ustawki ale to odtwarza sie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje ci się to z każdym zaimportowanym materiałem czy tylko z niektórymi z wyżej wymienionej strony, a w ogóle masz skonfigurowanego maxa pod vraya bo w przypadku pracowania np z mentalem zawsze w material map browser będą się wyświetlały materiały vray jako puste biblioteki Daj zrzut z listewki Asigne renderer znajduje się w render setup w common

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze oto zrzuty, wydaje mi się że tu tkwił błąd, tylko nie do konca wiem które opcje zaznaczyc http://img594.imageshack.us/img594/2544/assign.png bo po kliknięciu w Production i Material editor mam:

Defalut scanline renderer,

nvidia iray,

quicksilver hardware renderer,

V-Ray Adv 2.40.03,

V-Ray RT 2.40.03,

VUE file renderer

 

A po kliknięciu w active shade:

Nvidia iray,

V-Ray RT 2.40.03

 

 

Jak widać człowiek uczy się całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu, pojawia sie inny problem. Otóż spodobał mi się na stronie materiał o nazwie Gold_Silver_Copper jednak po załadowaniu go otworzyło sie 6 rzeczy [ nie wiem jak to nazwac, takich duzych tabel ] nie moge zadnej ze soba połączyć, nie ma takze zadnej bitmapy i po wyrenderowaniu to wyglada brzydko. Podobnie dzieje sie z innymi, nawet kiedy posiadaja te bitmapy, zmieniam ich sciezki na poprawne ale dalej u mnie wyglada to brzydko, i jakby w ogole nie lezało obok tego co na zdjeciu wrzucone, sa moze jakies opcje oddzielnie od vraya odpowiedzialne za jakosc czy cos takiego ? Dopiero zaczynam wiec nie bardzo sie łapie w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności