Skocz do zawartości

Co jest nie tak z moim sprzętem?


gutek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam sprzet: Athlon 1gh, Radeon 9200 128DDRAM, 384 SDRAM, i reszta chyba nieważna.

Kiedy robie samochód to w połowie pracy nad karoserią komputer zwalnia już tak że sie nie da wytrzymać. Zrobiłem też zwykłe tylko 2 głośniki i jeden wzmacniacz i tego mój komputer jużkompletnie nie wytrzymał (jedno zaznaczenie obiektu obliczało się BEZ PRZESADY około 1 minuty!!!!!!).

Na forum są ludzie z gorszym sprzętem i nie mają takich problemów:/ To czego to może być wina? sprzęt cyganiony? Tylko że kupiony w sklepie a nie na jakiejśgiełdzie czy gdzieś.

Pozdrawiam

i prosze pomóżcie, powiedzcie jaki to może być powód.

gutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zaraz zaraz - jakie glosniki? jaki wzmacniacz? uzywasz kompa jako źródła (odtwarzacza) z jakims winampem czy co? Jesli tak to sie nie dziw, ze podczas pracy w 3d sprzet ledwo dycha.

I ta "reszta" Twojego kompa jest bardzo wazna - jaki system, ile wolnego miejsca na dysku z windowsem ile / jakie programy rezydentne po uruchomieniu systemu, czy komp mocno miesza dyskiem gdy program zaczyna zwalniac? - wszystko jest wazne jesli chcesz pomocy z takim problemem.

Napisz dokladnie jak to wszystko przebiega...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe głośniki i wzmacniacz to modele 3d i niby nie są one skomplikowane a komp mi zacina.

a sprzęt:

Windows XP Home Edition

Dysk Baracuda 40 gb

wolnego około 8gb

programy rezydentne to yte co na dole po prawej na pasku są?? jesli tak to takie:

gg -ofkorz;)

ATI (do grafy)

Głośność

 

Teraz mam więcej ale podałem te co miałem kiedy mi zwalniało.

A pamięć wirtualna?? ekhm nie bardzo wiem o co biega

pozdrawiam

gutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pamięci wirtualnej to 3Gb to troche przesada ale ustaw initial 1GB i max 2GB

a żeby to zrobić kliknij prawym na mój komputer >>> zakładka advanced >>> performance settingd >>> advanced >>> virtual memory > change

pozatym napisz ile te obiekty mają poly i sprawdź czy masz dobry directX w maxie ustawiony - jeśli karta nie obsługuje 9.0 to musi być 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina xpeka, tez tak kiedys mialem, a dokladnie to byla jazda kombinajci cdilla + max5.0 i norton antywirus, po wlaczeniu maxa po jakimsz czasie komp wariowal i nie dalo sie nic zrobic,

 

rozwiazan jest kilka

-update cdilli na najnowsza ze strony discreeta

-kompletne odinstalowanie antywirusa - zmiana na innego

-upgrade maxa do 6.0 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam Open GL'a, elementy sceny chowam jeśli tylko to możliwe, ale bez przesady nie będe chował całęj karoseri i zostawiał kilku polygonów:/ a z tą pamięcią wirtualną to pytałem brata i on powiedział że chyba nie powinno się zwiększać powyżej dwukrotności pamięci RAM w komputerze. Jak wyżej pisałęm mam 384SDRAM, nie stanie się nic jeśli zmienie tak jak pisaliście minimum na 1GB a max na 2GB??

pozdrawiam

gutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nic się nie stanie :) możesz ustawić nawet 10GB (co jest głupotą) albo i wyłączyć ją całkiem

a co do open gl .... u mnie sporo lepiej działa pod direct3d (mam gforca:/) a open gl to z pewnością jest dobry ale na karty voodoo a ati to niewiem :|

no i napisz wkońcu ile to co robisz ma poly (w maxie klikasz file >> summary info >> i tam masz faces: xxxxxxx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

face'ów mam 249926, a pamięć wirtualną mogłem dać tylko na 1GB bo na partycji C tylko tyle mam wolnego (dokładniej: 1154MBjakoś tak) i kiedy dałem żeby używał też z innej partycji to kompuyter tego jakoś nie bierze pod uwage:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloz sobie jeszcze jedna partycje lub jeszcze jeden dysk lokalny (na partycji rozszerzonej) o wielkosci 2GB i sformatuj go w FAT16 - tam (i tylko tam) sobie zdefiniuj jeden jedyny SWAP o wielkosci 1GB, nastepnie przelec wszystkie dyski scandiskiem i przeprowadz na wszystkich defragmentacje -> i teraz sprawdz jak zachowuje sie Twoj system. Napisz czy cos sie poprawilo, potem sie dalej bedziemy martwic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze przy takim sprzecie i takiej ilosci poly to nie ma dziwne ze wszytko wolno chodzi. Mysle ze bez ukrywania sie nie obejdzie. Naucz sie ukrywac nie edytowane w tym momencie fragmenty siatki. Wlasnie stosujac to rozwiazanie ludzie z gorszym sprzetem potrafia "udzwignac" wielkie sceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności