Skocz do zawartości

Podświetlenie pomocnicze linii w celu większej przejrzystości pracy


Gość nbarox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nbarox

Witam,

 

mam problem dotyczący podświetlenia (zaznaczenia) wybranej linii. Tak jak na załączonym rysunku ( http://imageshack.us/photo/my-images/194/n5nr.png/ ) - chcę przesunąć punkty tak aby podświetlona czerwona linia tworzyła łuk (zielona linia). Jednak w momencie przełączenia się na zaznaczanie punktów znika mi podświetlenie linii i często nie jestem w stanie dostrzec które punkty tworzą linię (w tym przypadku nie ma jeszcze plątaniny punktów i linii więc jest to w miarę proste, ale często w bardziej skomplikowanych przypadkach nie jestem w stanie połapać się o które punkty mi chodzi).

 

Czy jest jakiś sposób aby linia podświetlona na czerwono pozostała zaznaczona w momencie przełączenia się na edycję punktów?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ukryj zbędne poly. Możesz zmienić kolor wire obiektu np. na czarny, nie da się zmienić koloru jednego edge. Mozna wrzucić materiał innego koloru na wybrane polygony.

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nbarox

Materiał w innym kolorze wrzucony na polygony które chciałbym edytować to całkiem niezła opcja, tylko gdy włączę przezroczystość (ALT+X) to wszystkie polygony mam szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał w innym kolorze wrzucony na polygony które chciałbym edytować to całkiem niezła opcja, tylko gdy włączę przezroczystość (ALT+X) to wszystkie polygony mam szare.

 

pojdz na kompromis :) zrob sobie material koloru jaki ci sie podoba i zmien jego opacity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności