Skocz do zawartości

zestaw 3000-3500


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystając z okazji że mam urlop chcę wymienić starego laptopa na coś mocniejszego do 3d. Odwiedziłem wczoraj kilka sklepów komputerowych i otrzymałem parę propozycji. Dawno nie kupowałem nowego sprzętu dlatego chce zapytać was o zdanie, o jakieś inne rozwiązania, zmiany itp. Dlatego proszę was o uwagi i podpowiedzi.

 

ZESTAW 1.

- Gigabyte GA-Z77P-D3

- Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 CL10

- Intel Core i7-3770 3,4GHz

- wentylator CPU Venom Pico

- grafika: G-byte GT630 2GB DDR3

- zasilacz: ATX 500W OCZ ModStream 80+

- HDD 1TB Seagate SATA3 64MB

- LG DVD 24x H24M

- jakaś obudowa

 

cena ok 3300zł

 

 

ZESTAW 2.

- Gigabyte GA-H77-DS3H

- Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP

- ZASILACZ : MODECOM Feel 1 500W

- WD AV Green Power 1 TB WD10EURX 64MB cache Serial ATA/600

- Intel Core i7 3770K 3,50 GHz BOX trzeciej generacji

- LG DVD 24x H24M

- IBOX NET 713 USB/AUDIO - bez zasilacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak Ci nie zależy na cichej pracy i wykażesz się ignorancją w stosunku do dzwoniących cewek to bierz modxtreme, jak wcale nie zależy Ci na nowym sprzęcie to bierz Modecoma. Jeżeli mogę coś doradzić to XFXa kup lub coś za około lub ponad 300 i nie 500, ale chociaż 600 Watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok po kilku dniach i paru konsultacjach wyszło coś takiego (jedynie zasilacza nie jestem pewien):

Wyszło coś takiego:

- i7 4770K box

- AsRock Z87 Extreme 4

- Patriot 16GB 1866MHz ViperX 3 Red CL10 (PV316G186C0KRD)

- Kingston HyperX 3K SSD 120GB (SH103S3/120G)

- LG DVD 24x GH24NS95 czarny OEM

- be quiet! Pure Power L8 | 600W

+ obudowa

cena ok 3200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ram możesz dać wolniejszy to naprawdę mało odczuwalne czy jest 1600 czy 1866 a w cenie jednak jest różnica (normalnie to polecałbym nawet 1333 ale w podobnej cenie ostatnio były juz 1600 wiec nie ma co az tak sępić:)). grunt żeby były 8gb moduły, żebyś sobie mógł dołożyć w razie czego.

proc spoko jeśli zamierzasz go podkręcić (będziesz potrzebował do tego jakiegoś lepszego chłodzenia, ale możesz podkręcanie przełożyć w czasie i dokupić je później). jeśli nie zamierzasz podkręcać - mało rozsądne - to proc inny i płyta inna w sensie można zaoszczędzić.

nie widzę grafiki. chcesz pracować na integrze ? nie wiem czym się zajmujesz ale integra poradzi sobie tylko z 2d ewentualnie bardzo prostym 3d.

dysk ssd .... no tak wszyscy podniecają się, że sie windows szybko uruchamia... super ! ale w pracy zwykle nie "gra się w windowsa" a to czy sie ps uruchamia w 3 sekundy czy 10 jest bez znaczenia bo uruchamiasz go 3 razy dziennie a nie co 10 minut. ssd jest spoko gdy twoje pliki są duże i autoback trwa wieki, to jedyne uzasadnienie do kupowania ssd jelsi pracujesz w 3d. a tak poza tym to pic na wode. renderu ci nie przyspieszy. ja na twoim miejscu kupił bym hdd a ssd sprawił sobie w przyszłości i to po chłodzeniu bo podkręcenie proca da większy przyrost wydajności. zaoszczędzona kase wydaj na gpu.

 

zasada jest taka

3ds max:

cpu - szybkość rederu, symulacji i w pewnym zakresie vieportu

gpu - szybkość viewportu (jesli renderujesz w iray'u, vrayu rt itp to szybkość renderowania) aktualnie chyba też material editor jest jakoś powiązany z gpu

ram - jego szybkość nie ma większego znaczenia ale od jego ilości zależy jak duża scena da rade się zrenderować. czyli lepiej więcej ale wolniej. o wygodzie typu otwarcie sobie grubej sceny w 3ds'ie do tego drugiej, z której coś przeszczepiasz do pierwszej, plus photoshop i przeglądarka naraz nie wspominam

vram - czyli pamiec karty graficznej. jeśli renderujesz na gpu to od tego ile masz miesca zalezy jak duża scena da rade się zrenderować. w trakcie pracy w viewporcie jest drugoplanowa bo dzisiejsze karty dobrze radzą sobie z zarządaniem tym co ma być wrzucone a co nie. szybkość tej pamięci ma jakieś tam znaczenie i ilość też. więc jeśli masz złożone sceny to powiedzmy że przy ekranie 1920x1200 1gb gddr5 to minimum (co nie znaczy że na 512mb dd3 viewport zdechnie !! zadziała ale będzie mało fpsów)

ssd/hdd - szybkość uruchamiania maxa i szybkość otwierania/zapisywania plików. przy scenakach typu 200mb+ faktycznie ssd ratuje dupe.

 

ps:

cpu - szybkość np działania filtrów itp

gpu - w nowych ps'ach jest wykorzystywane przy poruszaniu się po viewporcie i kilku innych głupotach ale póki co to nie sa to jakieś super ficzery (niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pomijam)

ram - dużo ramu = dobrze. jak robisz projekty w dużej rozdziałce z dużą ilością warstw to im więcej tym lepiej, szybkość tego ramu może tu mieć jakieś znaczenie ale znowu lepiej więcej niż szybciej - chyba że masz małe rozdziałki i mało warstw.

hdd/ssd - w ps nie ma autosave'a więc od szybkości dysku zależy szybkość uruchamiania się ps'a i szybkość otwierania/zapisywania plików. chyba że, zapchasz ram i ps zacznie tworzyć sobie "sraczdyski", wtedy chyba (???) ssd może być pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do środy musze kupić wiec jesli widzicie jakieś błedy dajcie znać

 

Czy masz już ten komplet? Jeśli tak powiedz jak śmiga na tym render w 3ds. Bo też w podobnym przedziale się przymierzam żeby kupić a jeśli taki działa fajnie to nie będę nic kombinował tylko bym sobie wziął podobny :D

 

 

Edit: ktoś coś powie odnośnie tej grafy: grafika: G-byte GT630 2GB DDR3, która jest w pierwszym poście? Bo w sumie przeczytałem wątek i nie wiele o niej ktoś coś mówił.

Edytowane przez jacekszy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się tu bo przedział cenowy zestawu właściwie jest taki sam więc nie będę zakładać nowego wątku.

Po długich poszukiwaniach złożyłem zestaw głównie do Cada (2d 3d) Revita i Blendera (włącznie z rendowaniem gpu od czasu do czasu)

 

Proszę o ocenę i poprawki jeśli trzeba

 

- Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 122,01

- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 234,71

- Pamięć Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C10B1RK2/16X) 463,01

- Zasilacz XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU - (P1-650S-NLB9) 340,62

- Karta graficzna XFX RADEON HD 7870, 1000M DD Edition, 2048 MB DDR5, miniDP ( FX-787A-CDFC ) 797,96

- Płyta główna ASRock 970 Extreme4 335,00

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924) 70,01

- Procesor AMD X8 FX-8320 3.5GHz BOX FD8320FRHKBOX 600,00

 

Razem 2963,32

Jeszcze jakis system będę musiał dorzucić, pewnie 7 home 64

 

Proszę o komentarze i czy to co wybrałem da się wogóle złożyć :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się tu bo przedział cenowy zestawu właściwie jest taki sam więc nie będę zakładać nowego wątku.

Po długich poszukiwaniach złożyłem zestaw głównie do Cada (2d 3d) Revita i Blendera (włącznie z rendowaniem gpu od czasu do czasu)

 

Proszę o ocenę i poprawki jeśli trzeba

 

- Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 122,01

- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 234,71

- Pamięć Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C10B1RK2/16X) 463,01

- Zasilacz XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU - (P1-650S-NLB9) 340,62

- Karta graficzna XFX RADEON HD 7870, 1000M DD Edition, 2048 MB DDR5, miniDP ( FX-787A-CDFC ) 797,96

- Płyta główna ASRock 970 Extreme4 335,00

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924) 70,01

- Procesor AMD X8 FX-8320 3.5GHz BOX FD8320FRHKBOX 600,00

 

Razem 2963,32

Jeszcze jakis system będę musiał dorzucić, pewnie 7 home 64

 

Proszę o komentarze i czy to co wybrałem da się wogóle złożyć :)

Pozdrawiam

 

Jesteś modelerem? Bo na radeonach nie można renderować. Za to dużo lepiej wyświetlają viewport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na razie to modeluje a render tylko cpu i to przewaznie było w maxie, teraz przerzucam sie na blendera i chcialbym wykorzystac gpu bo ponoć lepiej działa

 

jeśli radeonem nie będę mógł renderować to sądzisz że jest sens zmieniać grafikę ( np na gf660) czy może zostawić tą a wziąć mocniejszego procka i jednak renderować cpu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zależy jakie sceny robisz weź pod uwagę to, że jeśli renderujesz na GPU tylko Nvidia, to cała scena musi się zmieścić na pamięci karty. w przypadku 660 to chyba było 2 giga co nie jest jakoś dużo prawdę mówiąc więc jeśli Cycles i GPU. to raczej GTX 580 3 gigowa wersja. Lub 680 (wolniejsza od 580 ale ma 4 giga pamięci) Albo Titan 6 giga. Jeśli robisz interiory i zależy ci na czasie to niestety ale bez dobrego GPU nie osiągniesz dobrych czasów. Możesz też skorzystać z farm raypump czy render.st Nie wychodzi to drogo na Render.st wychodził mnie FullRender na 1000-2000 samplach, miej więcej 2 dolary. Nie jest to dużo. a raypump jest nawet chyba tańsze.

 

Druga sprawa nie wiem kto dał minusa ale pozdrawiam go jeśli coś wyrenderuje na radeonie w cycles. -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmieniam na 580, niewiele drozsza i w budżecie sie mieszczę,

u siebie będę renderować małe rzeczy, testy itp a final puszczac na farme tak jak piszesz, testowałem foxrenderfarm i jak na poczatek działa wszystko ok, te które podajesz są lepsze ?

 

i pozatym coś jeszcze w zestawie jest do zmiany?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmieniam na 580, niewiele drozsza i w budżecie sie mieszczę,

u siebie będę renderować małe rzeczy, testy itp a final puszczac na farme tak jak piszesz, testowałem foxrenderfarm i jak na poczatek działa wszystko ok, te które podajesz są lepsze ?

 

i pozatym coś jeszcze w zestawie jest do zmiany?

pzdr

 

foxrenderfarm do blendera jest najgorszą opcją z możliwych przetestuj sobie RayPump i Render.st

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności