Jump to content

Mniejsze zużycie procesora


bajtek
 Share

Recommended Posts

Da się ustawić jakoś żeby podczas renderowania procesor nie pracował na pełnych obrotach? Oczywiście wiem że będzie się wtedy trochę dłużej renderowało ale laptop mi się przegrzewa (i wyłącza) a chciałbym sprawdzić czy tak będzie lepiej jeśli to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Da się. Jeśli używasz do renderowania V-Ray'a, masz opcję "Low Thread Priority". Nie wiem czy Mental ma podobną opcję, nie wiem też czego używasz do renderingu. Jednak zawsze możesz też pobawić się koligacjami bądź priorytetami w Windowsowym "Menadżerze zadań".

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Robię w mentalu i znalazłem niby tam jakąś opcję żeby oszczędzał pamięć, ale w menadżerze zadań nadal dochodzi praktycznie do 100. I tak samo zmiana priorytetu nic nie zmienia bo ten priorytet to chyba tylko służy do tego który program ma działać z większą mocą jak jest więcej programów uruchomionych, a że nie mam nic więcej odpalonego to i tak daje maksymalną moc na renderowanie. I tak na pewno będę musiał na jakimś stacjonarnym to zrobić bo dość długo nawet jedna klatka się robi, a w tej scenie mam 300 klatek, ale chciałem chociaż z 5 klatek, na próbę zrobić, żeby sprawdzić materiały itp. i chyba po prostu będę musiał na prawdę niską rozdzielczość ustawić, żeby szybko się zrenderowało zanim laptop się przegrzeje.

Link to comment
Share on other sites

No to tak jak napisałem - w takim razie ustaw sobie odpowiednie koligacje, czyli np. z 3ds maxa wyłącz sobie ileś tam rdzeni procesora (no, chyba że działasz na lapku z jednym rdzeniem :) ale jeśli nawet masz intela starego z tech. HT to i tak masz możliwość kontrolowania tego, jeśli dobrze pamiętam.)

Link to comment
Share on other sites

Jasne. Nie wiem jednak jaki masz system, ja działam na Siódemce i na tej podstawie mogę Ci powiedzieć.

 

Uruchamiasz Menadżera zadań, w którym przechodzisz do Procesów. Szukasz tam procesu 3ds Maxa, klikasz prawym i wybierasz polecenie "Ustaw koligację..." Pojawia Ci się okienko, w którym masz swoje wszystkie rdzenie procesora. Tam sobie odznaczasz rdzenie, które chcesz zostawić dla innych aplikacji - np. jeśli masz osiem rdzeni, a chcesz tylko dwa zostawić dla maxa - odznaczasz sobie powiedzmy sześć pierwszych rdzeni. Tyle :)

Link to comment
Share on other sites

ok, dzięki. Wcześniej tam też zaglądałem ale wolałem tego nie ruszać żeby nie popsuć ;) To zaraz sprawdzę i mam nadzieję że coś pomoże.

 

- - - Updated - - -

 

A... i jeszcze jedna sprawa. Obiekty poukrywane mają wpływ na czas renderingu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy