Skocz do zawartości

Mniejsze zużycie procesora


bajtek

Rekomendowane odpowiedzi

Da się ustawić jakoś żeby podczas renderowania procesor nie pracował na pełnych obrotach? Oczywiście wiem że będzie się wtedy trochę dłużej renderowało ale laptop mi się przegrzewa (i wyłącza) a chciałbym sprawdzić czy tak będzie lepiej jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Da się. Jeśli używasz do renderowania V-Ray'a, masz opcję "Low Thread Priority". Nie wiem czy Mental ma podobną opcję, nie wiem też czego używasz do renderingu. Jednak zawsze możesz też pobawić się koligacjami bądź priorytetami w Windowsowym "Menadżerze zadań".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w mentalu i znalazłem niby tam jakąś opcję żeby oszczędzał pamięć, ale w menadżerze zadań nadal dochodzi praktycznie do 100. I tak samo zmiana priorytetu nic nie zmienia bo ten priorytet to chyba tylko służy do tego który program ma działać z większą mocą jak jest więcej programów uruchomionych, a że nie mam nic więcej odpalonego to i tak daje maksymalną moc na renderowanie. I tak na pewno będę musiał na jakimś stacjonarnym to zrobić bo dość długo nawet jedna klatka się robi, a w tej scenie mam 300 klatek, ale chciałem chociaż z 5 klatek, na próbę zrobić, żeby sprawdzić materiały itp. i chyba po prostu będę musiał na prawdę niską rozdzielczość ustawić, żeby szybko się zrenderowało zanim laptop się przegrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak napisałem - w takim razie ustaw sobie odpowiednie koligacje, czyli np. z 3ds maxa wyłącz sobie ileś tam rdzeni procesora (no, chyba że działasz na lapku z jednym rdzeniem :) ale jeśli nawet masz intela starego z tech. HT to i tak masz możliwość kontrolowania tego, jeśli dobrze pamiętam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Nie wiem jednak jaki masz system, ja działam na Siódemce i na tej podstawie mogę Ci powiedzieć.

 

Uruchamiasz Menadżera zadań, w którym przechodzisz do Procesów. Szukasz tam procesu 3ds Maxa, klikasz prawym i wybierasz polecenie "Ustaw koligację..." Pojawia Ci się okienko, w którym masz swoje wszystkie rdzenie procesora. Tam sobie odznaczasz rdzenie, które chcesz zostawić dla innych aplikacji - np. jeśli masz osiem rdzeni, a chcesz tylko dwa zostawić dla maxa - odznaczasz sobie powiedzmy sześć pierwszych rdzeni. Tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Wcześniej tam też zaglądałem ale wolałem tego nie ruszać żeby nie popsuć ;) To zaraz sprawdzę i mam nadzieję że coś pomoże.

 

- - - Updated - - -

 

A... i jeszcze jedna sprawa. Obiekty poukrywane mają wpływ na czas renderingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności