Skocz do zawartości

Uhuru Concrete5 theme.


guffqa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

36yy.jpg

Chciałbym przedstawić mój pierwszy komercyjny theme wykonany wraz z przyjacielem na dość nowym i mniej popularnym systemie CMS Concrete5.

Stylistykę jak i kolorystykę próbowałem zachować maksymalnie minimalistyczną. Strona posiada portfolio, system blogowy, form kontaktowy i kilka innych podstron. Jestem bardzo ciekawy co społeczność Max3d.pl się wypowie na jej temat ;)

 

Skromną prezentacje możecie zobaczyć na Behance

Bezpośredni live preview do obejrzenia Tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Design typowo korporacyjny - czytelny, schludny i nowoczesny. Naprawdę fajnie się na to patrzy. ;)

 

Jedyne zastrzeżenia jakie mógłbym mieć to do przeładowanego heada. Macie tam strasznie dużo pojedynczych plików CSS - upchanie tego wszystkiego razem w 3-6 plikach byłoby znacznie bardziej efektywne na urządzeniach mobilnych (a przecież Wasza strona jest w pełni responsywna). W końcu zawsze 1 większy plik wczyta się szybciej niż 10 mniejszych. ;)

 

Brakuje mi możliwości kliknięcia na zdjęcie lub tytuł na podstronie bloga. Koniecznie trzeba wciskać przycisk 'read more' (chyba, że coś przeoczyłem).

 

Jeśli chodzi o same artykuły na blogu, to tytuły wyróżniłbym ważniejszym znacznikiem h2 lub nawet h1 (a u Was jest z tego co widzę h3 i h4)

Doczepię się jeszcze daty - zapisywałbym ją w znaczniku

 

Moim zdaniem dałoby się to zrobić z mniejszą ilością divów, ale to już moje trochę przesadne przywiązanie do semantyki. ;)

 

Pzdr

 

edit: z ciekawości zapytam jeszcze jakiego frameworka używacie (bo to chyba ani Foundation ani Bootstrap)? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzięki za długą szczegółową odpowiedź! Muszę wziąć to wszystko pod uwagę przy updacie szablonu, jeszcze planuję ulepszyć trochę stronę portfolio więc może w tym tygodniu uda mi się to wszytko zrobić ;)

 

Strona jest postawiona na Bootstrapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze jakie macie subiektywne odczucia związane z Concrete5? Łatwiej się pod to pisze motywy niż na Wordpressa? Pytam bo w sumie większych doświadczeń z innymi niż WP systemami CMS styczności nie miałem. Coś tam próbowałem w Joomli, ale mi wybitnie do gustu nie przypadła...

 

Jeśli robiliście kiedyś może w WP, to chętnie zobaczyłbym na przykładzie jakiejś funkcji, porównanie go z Concrete5, bo podejrzewam, że mimo wszystko wielkich różnic nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy krótkie podejście do WP ale jakoś spaliło to na panewce, WP wydawał się nielogiczny i jakoś ciężko było zrozumieć jego filozofię. Przy tworzeniu szablonu pod C5 wszystko sprawiało wrażenie całkiem spójnego i sensownego. Nauka przebiegała sprawnie i do przodu, była po prostu łatwa. Sensowna dokumentacja też sporo pomaga. Nie mniej, nie jest to system wolny od wad. Największa to chyba "customowy" MVC, który momentami zupełnie łamie wzorzec i nieraz trzeba się nakombinować, żeby osiągnąć konkretny cel. C5 ma bardzo przyjemny system "override" dzięki czemu z łatwością można modyfikować konkretne moduły i dostosowywać je do naszego szablonu. Duży plus C5 to obszary, przez co jakoś tak łatwiej to wszystko do siebie dopasować i jest to typowy CMS a WP to jednak blog dostosowany na potrzeby CMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności