Jump to content

guffqa

Members
 • Posts

  282
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

guffqa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

12

Reputation

 1. Szczerze mówiąc programowanie nigdy mnie nie jarało... jak sprawię sobie nowego blaszaka to dalej ruszę 3d, animacji i ew animacje UI/UX. Jak rozwijać się to wolę w kierunku grafiki dalej jednak... Może coś przy grach mobilnych również.
 2. Głównie kwestia tego, żeby się wybić tam... teraz akurat zaplanowałem sobie jakieś dwa miesiące poświęcić bardziej na tą platformę... dużo jest fajnych też Most Wanted... Do tej pory robiłem tylko pod to i za każdym razem wygrywaliśmy ;) Ogólnie ważne też tak jak mówisz, żeby się nie zatrzymywać na konkretnym kierunku tylko rozwijać w jeszcze inne gałęzie rynku. Ok wrzucam następny koncept One Page, który zrobiłem już jakiś czas temu... niedługo mam nadzieję uda się zrobić wersję HTML i WP ;) Więcej na ThemeForest , również dostępna prezentacja na Behance
 3. Tak to jest jak najbardziej dobry dobry, trzeba to jakoś wdrożyć w życie ;) Generalnie jeśli chodzi o ceny na themeforest to są one ustalane przez staff, ceny templatek html są śmiesznie niskie bo kosztują tak samo jak PSD, dopiero życie się zaczyna przy themach WP tak jak mówisz 50+. Ogólnie do tej pory nawet za bardzo nie miałem czasu na portfolio... wieść się nosiła jak fala głównie pocztą pantoflową, w najbliższych dwóch miesiącach planuję się wyprowadzić do Krakowa więc pomyślałem, że może by dołączyć do jakiegoś "korpo" w tamtym mieście na spróbowanie własnych sił i zrobienie trochę CV. Temu też zacząłem tworzyć coraz więcej swoich projektów na boku do portfolio a przy okazji jako pasywny zysk... zawsze jest na ten czynsz chociażby. Ogólnie też słyszałem opinie o niektórych "premium" firmach zajmujących się tworzeniem stron www, że robią w odwrotną stronę właśnie. Kupują kilka szablonów na themeforest a swoim klientom bo małych modyfikacjach sprzedają je za grube kwoty. Już nie raz spotkałem się u kogoś w portfolio z projektami po prostu zmodyfikowanymi na podstawie gotowych szablonów, trochę śmiech ale niestety :D
 4. Kurcze może jest coś tam da się zoptymalizować bardziej, musimy się przyjrzeć w takim razie. Wiem, że marny grosz i w ogóle, w sumie to tak sobie badamy rynek i dopiero zaczynamy traktować to "poważniej"... w budowie są już jakieś szablony właśnie pod WordPress. To też świetna okazja do rozwoju bo prace dla klientów w większości kończą się własnym życiem typu klient wszystko potakuje jest super a na koniec dowala własny "super profesjonalny" kontent i ani to pokazać komuś ani nic :D tak to chociaż robisz 100% dla siebie tak jak Ty to widzisz.
 5. W sumie teraz to nie wiem czy mam się cieszyć, że komuś chciało się tak rozpisywać czy temu, że nie jesteś moim klientem? :> Hmm jesteś pewny, że przejrzałeś całą stronę czy tak tylko komentujesz na pałę ? :) Strona ma preloader, który na pewno zapobiega takim incydentom jak wspominałeś typu, że ktoś zawali wysokiej rozdzielczości zdjęciami site i się wszystko ładuję po kolei. Strony typu One Page istnieją od jakiegoś czasu i nie jest to jakaś nowość technologiczna, jak będę miał czas, żeby zbudować swoje portfolio to nawet na złość skuszę się na taką opcję :D Sticked menu też jakimś odkryciem nie jest ;) generalnie jako osoba 20+ uważam, że to już pewnie wszystko kwestia gustu, kierowaniem się pewnymi trendami itd.
 6. Cześć! Będę tak alternatywny, że otworzę po prostu teczkę swoich prac zamiast spamować osobnymi tematami. Ostatnio w wolnym czasie od regularnych klientów staram się współpracować z programistami z całego świata i tworzyć wspólne rzeczy na platformę Theme Forest. Super sprawa do rozwoju bo praktycznie siedzi tam sama czołówka freelancerów więc ciężko się przebić przez ten tłum i w ogóle ciężko dostać. To zacznę od czegoś najnowszego i tak co jakąś chwilę będę dokładał nowe projekty i koncepty bo sporo się tego nazbierało ;) Prezentacja w sumie skopiowana z behance :D dajcie znać czy wolicie po prostu zrzuty ekranu samej strony czy taką formę, dodaję oczywiście również link do ThemeForest gdzie możecie zobaczyć stronę live.
 7. Polecam ten set do pracy...najlepsze od 29tej minuty.
 8. Możesz polecić jakieś materiały na ten temat? W sumie w logotypach jestem bardzo mierny jedynie co przerabiałem co książki od Davida Aireya.
 9. Ale 960gs czy też wszelkie frameworki są do web designu i do respo a projektowanie logotypu na siatce... w sumie pierwszy raz się z tym określeniem spotykam :D
 10. Cześć! O jakich siatkach mówisz? Podeślesz jakiś przykład?
 11. Dzięki Torm, mówisz o head full width?
 12. Moim zdaniem świetny szablon, czcionki również pasują, szczególnie w headingach... w menu przy małym rozmiarze robią się zbyt nieczytelne ale w całości pracy to jest pierda ;) tak to wszystko ładnie i poprawnie!
 13. Minimalizm jak najbardziej poprawny lecz tak jak mówi Torm...jeśli projektujesz cześć strony pod 1200px to już całość po to robisz ;) co do wyglądu na mniejszych rozdzielczościach... stawiasz na jakimś frameworku taki jak bootstrap i robisz respo. Slider również do poprawy... strzałki na hover imo mają zbyt dużą odległość od krawędzi.
 14. Mieliśmy krótkie podejście do WP ale jakoś spaliło to na panewce, WP wydawał się nielogiczny i jakoś ciężko było zrozumieć jego filozofię. Przy tworzeniu szablonu pod C5 wszystko sprawiało wrażenie całkiem spójnego i sensownego. Nauka przebiegała sprawnie i do przodu, była po prostu łatwa. Sensowna dokumentacja też sporo pomaga. Nie mniej, nie jest to system wolny od wad. Największa to chyba "customowy" MVC, który momentami zupełnie łamie wzorzec i nieraz trzeba się nakombinować, żeby osiągnąć konkretny cel. C5 ma bardzo przyjemny system "override" dzięki czemu z łatwością można modyfikować konkretne moduły i dostosowywać je do naszego szablonu. Duży plus C5 to obszary, przez co jakoś tak łatwiej to wszystko do siebie dopasować i jest to typowy CMS a WP to jednak blog dostosowany na potrzeby CMS.
 15. Cześć! Dzięki za długą szczegółową odpowiedź! Muszę wziąć to wszystko pod uwagę przy updacie szablonu, jeszcze planuję ulepszyć trochę stronę portfolio więc może w tym tygodniu uda mi się to wszytko zrobić ;) Strona jest postawiona na Bootstrapie ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy