Skocz do zawartości

Kalibracja monitora


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę sobie skalibrować monitor i chciałbym zapytać się czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę? I gdzie najlepiej to zrobić czy też nie ma to większego znaczenia? Może moglibyście polecić mi jakieś miejsce w Poznaniu, gdzie warto się udać?

 

Jestem zielony w temacie także wszystkie rady będą pomocne.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki, wpadłem jeszcze na coś takiego:

http://www.adrianwykrota.pl/blog/tag/kalibracja-monitora-poznan/

tutaj trochę taniej bo 80zł za kalibracje i na terenie Poznania. Dodam może że nie mam jakiegoś wypasionego monitora bo tylko Nec232wmi, ale chciałbym żeby w miarę możliwości to co ja mam na ekranie jak robie wizkę zgadzało się z tym co inni widzą u siebie w domu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chciałbym żeby w miarę możliwości to co ja mam na ekranie jak robie wizkę zgadzało się z tym co inni widzą u siebie w domu.

Pozdr

 

Nie łudź się, że ludzie będą widzieć to co Ty, weź pod uwagę, ze większość ludzi nie ma skalibrowanego monitora.

Monitor kalibrujesz aby mieć neutralny grunt do pracy a głównie po to aby zgadzał się z tym co jest na wydruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rewelacji nie oczekuje. Ale na fabrycznych ustawieniach też słabo jechać, albo na oko ustawiać. Ostatnio sobie nowego lapka kupiłem i w porównaniu do tego co mam na Necu jest duża różnica. Nie wiem gdzie bliżej prawdy. Jasność/kontrast też chciałbym w miarę rzeczywiste mieć. Juz od jakiegoś czasu o kalibracji myslałem. Z takiej stronki kalibracja da radę? Czy lepiej w jakimś sklepie się pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności