Skocz do zawartości

Ilość a jakość RAM'u


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pytanko odnośnie RAM'u. Prawdopodobnie za niedługo będę musiał sobie dokupić RAM'u. Myślałem o ósemce GoodRam'u, na przykład którejś z tych:

 

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-8-gb-1333mhz-gr1333d364l9-8g-429828/

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-8192mb-pc1600-cl11-gr1600d364l11-8g-522375/

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gy1600d364l10-8g-522376/

 

Jednak gdzieś przeglądając internet, mignęło mi przed oczami, że 1333MHz dla kości 8 GB to za mało (a z taką prędkością pracują moje kości teraz i to by się nie zmieniło bo nie wymieniałbym wszystkich).

 

Czy to prawda ? Czy takie kości nadawałyby się pod Maxa/ Vray'a/ PS'a itp. ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zgadzam się z tym co pisze RafalPL. Różnica taktowania pamięci 1333 - 1600 nie jest widoczna w normalnej pracy. Zadbaj raczej żeby dokładana pamięć miał ja najbardziej zbliżone parametry do tej, którą masz już zainstalowaną, bo w innym wypadku możesz się spodziewać problemów sprzętowych lub problemów z konfiguracją BIOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą byście mi polecili ?

 

Najbliższa moim obecnym jest ta najtańsza 1333 MHz.

 

Ale tak sobie myślę, że pewnie w przyszłości będę RAM jeszcze wymieniał a więc raczej skłaniałbym się do wersji 1600 MHz, jaka jest szansa, że się nie polubią ?

 

Obecnie mam 4 kości od GoodRam'a 3x 2 i 1x 4 i wszystkie są 1333, ryzykowalibyście 1600 Mhz, czy może skoro mówicie, że różnicy nie widać to może nie ma się co rzucać i lepiej kupić tą zwykła 8 Gb 1333 MHz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zernat tak naprawdę to sobie sam odpowiedziałeś skoro zamierzasz pracować na starych kościach także to na co ci pamięć taktowana na 1600 skoro i tak w aktualnym zestawieniu z innym i pamięciami nie pójdzie szybciej niż 1333. Taktowanie w trakcie renderowania nie ma zupełnie znaczenia ważniejszym elementem pamięci jest to czy jest ona wyposażona w radiator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podkręcać pamięci aby się grzały wystarczy je obciążyć na długi czas spora ilością obliczeń, oczywiście nie spalisz ich ale radiatory zapewniaj komfort pracy samych kości jak także ich dłuższego żywota nie mówiąc już o tym że kości swoje ciepło przenoszą także na płytę główną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej firmy najtanszy i najwolniejszy ale za to duzo. Ja wzialem osobiscie bez radiatorow, wczesniejsze kosci mam bez i biegaja 5 lat ( geile dragony). Jak ci zalezy na radiatorach mozesz kupic klipsy na allegro za kila zl i wyjdzie taniej niz od producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności