Skocz do zawartości

Lock Zoom/Pan 2014 gdzie znaleźć?


streetclash

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam taki sam problem. Napiszę tu, nie będę zakładał nowego tematu. Przeinstalowałem system i zainstalowałem nowego maxa i teraz mam problem ponieważ jakość w wyświetlaniu referencji jest kiepska. Jak mam sterowniki Nitrous to nie moge zmienić jakości a jak dam directx 3D to jest ok z jakością, ale jak daje xray to jakoś dziwnie to wyświetla. I druga rzecz to brak możliwości zablokowania viewport background, już to kiedyś szukałem i nie mogłaem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz włączoną funkcje 2D Pan Zoom Mode to wtedy nie będzie blokady przy zoomie i poruszaniu, przy wyłączonej tej opcji masz całkowita blokadę obrazka w tle. Ogólnie zamieniono teraz opcje Lock Zoom/Pan na 2D Pan Zoom Mode

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz włączoną funkcje 2D Pan Zoom Mode to wtedy nie będzie blokady przy zoomie i poruszaniu, przy wyłączonej tej opcji masz całkowita blokadę obrazka w tle. Ogólnie zamieniono teraz opcje Lock Zoom/Pan na 2D Pan Zoom Mode

 

 

a czy w opcji front albo innej niz perspective da sie ustawic 2d pan zoom mode ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest to tylko w perspective i na nic się nie zdaje. A jak próbuje zrobić image plane, to gdy mam sterowniki Nitrous to jego jakość jest kiepska:

ku7j.png

 

A gdy dam Legacy Direct3D i zwiększe jakość w ustawieniach to jest ok ale x-ray jakoś dziwnie wyświetla:

xly.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Autode$k wykonwale znowu swietna robote wprowadzajac "usprawnienia" na ktore wczesniej nikt nie narzekal i potrzebowal zadnych usprawnien. Sprobuj uzyc tego skryptu hhttp://ttp://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/nitrous-set-texture-size-limit. Czasami trzeba wylaczyc wyswietlanie wszystkich map i wlaczyc z powrotem zeby skrypt zadziala. Aha no nie wiem czy dziala z wersja 2014, ale powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji tej nie włączysz na pozostałych oknach działa tylko w widoku perspective i camera. Ot kolejny idiotyczny pseudo nowy bubel w wydaniu Autodeska tylko wlaściwie po co usuwano coś co było sprawnym narzędziem ? http://docs.autodesk.com/3DSMAX/16/ENU/3ds-Max-Help/index.html?url=files/GUID-99485729-B016-43BB-8035-3887D76771A8.htm,topicNumber=d30e16456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności